Кои хижи в Стара планина се поддържат?

  • 13 812
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 302
Горещо препоръчвам хижа Добрила.Условията са чудесни - хижата е след основен ремонт!Има лифт,така че е удобно за малки деца.Пътят от лифта до хижата е около 30мин.Ето пресни снимки от там Simple Smile:

http://images21.snimka.bg/004252779-big.jpg
http://images21.snimka.bg/004252986.jpg
http://images21.snimka.bg/004252989.jpg
http://images21.snimka.bg/004252991.jpg
 

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
На Узана е голяма мизерия, но пък е красиво наоколо....  Confused
Хижа Узана е така, но на главната поляна в местноста Узана има прилични хотели. Има и други по-евтини хижи и почивни станции.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Да казвам ли за лифта, за желаещите да се качват от Сопот?

# 18
  • Мнения: 1 494
Горещо препоръчвам хижа Добрила.Условията са чудесни - хижата е след основен ремонт!Има лифт,така че е удобно за малки деца.Пътят от лифта до хижата е около 30мин.Ето пресни снимки от там Simple Smile:

 

Да и аз съм си я харесала. Ще се пробва. А снимките са супер. Колко е нощувката?

# 19
  • Мнения: 302
9 лв.,а за деца по 4,50лв.До хижата има и хотелче,там нощувките май бяха по 30,00лв.-за стая с 2 или 3 легла,но не съм много сигурна.Имам телефоните обаче,мога да дам!

# 20
  • Мнения: 1 494
Много сносни цени!
Ако не те затруднява напиши някой телефон и да чакаме да падне сняг... smile3508

# 21
  • Мнения: 436
pufa, и аз чакам телефони за връзка с хижа Добрила, ако може и кратко описани как се стига до нея... Blush
Благодаря ти предварително  bouquet

# 22
# 23
  • Мнения: 436
Благодаря на Verdad за линка   bouquet

# 24
  • Мнения: 302
Да,телефоните са същите като на сайта,който е дала Verdad!

# 25
Някоя мога ли да кача с джипа сега, имам предвид тези от Тъжа и около Кръстец?
Знае ли някой нещо ? Болят ме коленете за по-силно натоварване пък и сме с малко дете.

# 26
  • Мнения: 533
Привет, да се включа и аз с малко споделен опит с хижичките в Балкана  Hug
Аз съм свикнала на по-спартански условия, но като обстановка поне посетените от мен хижи са сравними- средна работа  Rolling Eyes
- хижа Рай- сравнително натоварващо качване, поне в началото, но страшно красиво  Peace особено Райското пръскало, от хижата може да се направи преход и до  Ботев, но той си е връх със собствено мнение  Mr. Green -
-хижа Тъжа, също много уютно, красиво местенце, закътанко, с прекрасна гледка  Peace
-хижа Мазалат- прекрасно, там за първи път пих чай в 7ч сутринта навън и ми беше топло, като ми ти изгря едно слънце, и душицата ми сгря  Hug
-за дечица е подходяща хижа Чавдар, ходенето е малко, хижата е доста приятна, намира се близо до Сф.
-хижа Козя стена, солидна, огромна  Shocked има много пътечки за разходки  Peace и хижаря беше свеж  Mr. Green
Ами май за тези се сещам.. newsm78

# 27
  • Мнения: 410
Привет, да се включа и аз с малко споделен опит с хижичките в Балкана  Hug
Аз съм свикнала на по-спартански условия, но като обстановка поне посетените от мен хижи са сравними- средна работа  Rolling Eyes
- хижа Рай- сравнително натоварващо качване, поне в началото, но страшно красиво  Peace особено Райското пръскало, от хижата може да се направи преход и до  Ботев, но той си е връх със собствено мнение  Mr. Green -
-хижа Тъжа, също много уютно, красиво местенце, закътанко, с прекрасна гледка  Peace
-хижа Мазалат- прекрасно, там за първи път пих чай в 7ч сутринта навън и ми беше топло, като ми ти изгря едно слънце, и душицата ми сгря  Hug
-за дечица е подходяща хижа Чавдар, ходенето е малко, хижата е доста приятна, намира се близо до Сф.
-хижа Козя стена, солидна, огромна  Shocked има много пътечки за разходки  Peace и хижаря беше свеж  Mr. Green
Ами май за тези се сещам.. newsm78

Въртиш в един прекрасен район,но си пропуснала една прекрасна малка хижа,която ти я препоръчвам.Хижа "Ехо" е сгушена в една скала,обстановката в бирхалето е уютна,абе красота.Но прехода до там си е малко гърчав.
Ако имаш възможност да я посетиш,не я пропускай Peace

# 28
  • Мнения: 2 037
Може ли да попитам, до хижа "Рай" стига ли се с кола, ако да как и от къде? (Не ми се смейте) . Ако не, до къде се стига с кола и после как е до хижата?
От нея далеч ли е Райското пръскало, трудно ли се стига?
Питам така, защото сме с една мома на 2 години.

Янтра, а този лифт работи ли?
Благодаря ви.

# 29
  • Мнения: 1 937
Не, не може.
Изходен пункт - гр. Калофер - около 4 ч. по маркирана пътека през м. Паниците. От града до Паниците асфалтов път - около 6 км.
Още информация - тук

Общи условия

Активация на акаунт