хранят ли бебетата през ноща докато са в родилното?

  • 3 773
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Много ми е любопитно тъй ката живот и здраве ката родя мисля да отуча или изобщо да не го свиквам бебето да яде през ноща Grinning

# 1
  • Мнения: 4 111
Да, хранят ги и известно време има нощно хранене, детето се нуждае от него.

# 2
  • Мнения: 4 555
Мислиш да не го "свикваш" да яде през нощта още като новородено  #Crazy
А мислила ли си с какво ще го забавляваш цяла нощ, докато реве от глад?

# 3
  • Мнения: 5 391
В болницата, в която раждах не хранеха през нощта бебетата Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 672
Мислиш да не го "свикваш" да яде през нощта още като новородено  #Crazy
А мислила ли си с какво ще го забавляваш цяла нощ, докато реве от глад?
да позамисли се над думите на Керина  Peace сама ще се увериш че е права като ти дойде на главата




# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Действително няма как да не храниш новородено дете през цялата нощ.
Поне до към 3-4 месец със сигурност ще ти се налага да ставаш за нощни хранения.
Щом си поела отговорността да си майка, ще трябва да се лишиш от някои неща, като здравия сън.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 14 133
Действително няма как да не храниш новородено дете през цялата нощ.
Поне до към 3-4 месец със сигурност ще ти се налага да ставаш за нощни хранения.
Щом си поела отговорността да си майка, ще трябва да се лишиш от някои неща, като здравия сън.  Simple Smile
Peace

# 7
  • Мнения: 46 488
Най-добре го "научи" въобще да не яде  Laughing

# 8
  • Мнения: 9 990
Това си го чула от някоя майка от градинката или позната, сигурна съм-с научаването да не яде нощем.Голямата ми дъщеря сама си спря нощното хранене още на 20 ден.Малката се роди недоносена и се хранеше на 2 часа.Няма нощ, няма ден.Храни се нощем до около 4 месец.Сега спи нощем, не се буди, на 6 месеца е, но я изчаках.Детето само показва, на глад не търпи, това не се приучава.Различно е даването на шишета със сок за залъгалка нощем.Ти, ако си гладна, няма ли да поискаш да ядеш?

И да-дават в родилното шишета на новородените, хранят ги.3 приятелки акушерки имам в детското отделение, всяка нощна смяна хранят бебета наред. Laughing

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
 ooooh!
Детето има нужда да се храни през ноща поне в началните месеци.
Щом е гладно даваш, каква ти е работата  Mr. Green
Аз все още понякога и давам мляко вечерта. Снощи например в 3 часа стана и пи мляко не виждам чак такъв проблем да ставаш през ноща, пък и то се свиква  Peace

# 10
  • Мнения: 363
има много майки които смятат че нощното хранене е излишно.освен това в началото ще свикне по -бързо с факта 4е през ноща се спи. отколкото ката по -голямо когато ще е мн по трудно

# 11
  • Мнения: 363
естествено говоря ако бебето е с нормални размери и е здраво

# 12
С риск да ме нападнете се включвам и аз с отговор.В болницата в която раждах се въздържаха от нощните хранения.Хранеха ги само в "краен случай"(цитирам дословно акушерката).По съвет на лекаря и аз се въздържах от нощните хранения.Според него изкуствено хранените бебета трябва да имат един интервал от около 6 часа в които стомахчето "почива" като по този начин се избягват и коликите.Естествено когато бебето се буди и плаче не му отказвах хранене.Но да му слагам шишето точно под час и то през нощта  Naughty(аз бях от изкуствено хранещите майки за съжаление).За протокола-моето бебе се будеше първите 2 седмици и то не всяка нощ.След това забравихме за нощните хранения

# 13
  • Мнения: 9 990
И аз двете на Адапте държа, не кърмя.Няма точен час за хранене, понякога детето пропуска.Този интервал от 6 часа детето само изработва.Понякога това е денем обаче.Случва се и до днес-детето ми да проспи две хранения например и аз не го будя-ето ти я почивката от 6 часа.
Ако кърмиш обаче това не е приложимо/нехраненето нощем, ако детето само поиска/
Този интервал от 6 часа се получава около 2 месец, и пак, ако не го нагодиш ти стриктно именно с хранения под час-може да си се върти както си поиска през цялото денонощие, гаранция, че ще ти е точно от 12 до 6 сутринта нямаш.А и в 12 вечерта за мен си е пак нощ.Представата ти, че бебето ще заспи в 9 вечерта и ще се събуди в 9 сутринта, за да си спите и вие ти е малко нереална.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 09:20 от пенелопа

# 14
  • Мнения: 46 488
има много майки които смятат че нощното хранене е излишно ...

Майките не са лекари. Може да смятат много неща, но това не значи, че са правилни. В България са останали много малко такива, които ще ти препоръчат спиране, а за другите държави, не знам да има такава, в която да не ги хранята нощем.

Общи условия

Активация на акаунт