хранят ли бебетата през ноща докато са в родилното?

  • 3 776
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Много ми е любопитно тъй ката живот и здраве ката родя мисля да отуча или изобщо да не го свиквам бебето да яде през ноща Grinning

# 1
  • Мнения: 4 111
Да, хранят ги и известно време има нощно хранене, детето се нуждае от него.

# 2
  • Мнения: 4 555
Мислиш да не го "свикваш" да яде през нощта още като новородено  #Crazy
А мислила ли си с какво ще го забавляваш цяла нощ, докато реве от глад?

# 3
  • Мнения: 5 391
В болницата, в която раждах не хранеха през нощта бебетата Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 672
Мислиш да не го "свикваш" да яде през нощта още като новородено  #Crazy
А мислила ли си с какво ще го забавляваш цяла нощ, докато реве от глад?
да позамисли се над думите на Керина  Peace сама ще се увериш че е права като ти дойде на главата




# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Действително няма как да не храниш новородено дете през цялата нощ.
Поне до към 3-4 месец със сигурност ще ти се налага да ставаш за нощни хранения.
Щом си поела отговорността да си майка, ще трябва да се лишиш от някои неща, като здравия сън.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 14 133
Действително няма как да не храниш новородено дете през цялата нощ.
Поне до към 3-4 месец със сигурност ще ти се налага да ставаш за нощни хранения.
Щом си поела отговорността да си майка, ще трябва да се лишиш от някои неща, като здравия сън.  Simple Smile
Peace

# 7
  • Мнения: 46 492
Най-добре го "научи" въобще да не яде  Laughing

# 8
  • Мнения: 9 990
Това си го чула от някоя майка от градинката или позната, сигурна съм-с научаването да не яде нощем.Голямата ми дъщеря сама си спря нощното хранене още на 20 ден.Малката се роди недоносена и се хранеше на 2 часа.Няма нощ, няма ден.Храни се нощем до около 4 месец.Сега спи нощем, не се буди, на 6 месеца е, но я изчаках.Детето само показва, на глад не търпи, това не се приучава.Различно е даването на шишета със сок за залъгалка нощем.Ти, ако си гладна, няма ли да поискаш да ядеш?

И да-дават в родилното шишета на новородените, хранят ги.3 приятелки акушерки имам в детското отделение, всяка нощна смяна хранят бебета наред. Laughing

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
 ooooh!
Детето има нужда да се храни през ноща поне в началните месеци.
Щом е гладно даваш, каква ти е работата  Mr. Green
Аз все още понякога и давам мляко вечерта. Снощи например в 3 часа стана и пи мляко не виждам чак такъв проблем да ставаш през ноща, пък и то се свиква  Peace

# 10
  • Мнения: 363
има много майки които смятат че нощното хранене е излишно.освен това в началото ще свикне по -бързо с факта 4е през ноща се спи. отколкото ката по -голямо когато ще е мн по трудно

# 11
  • Мнения: 363
естествено говоря ако бебето е с нормални размери и е здраво

# 12
С риск да ме нападнете се включвам и аз с отговор.В болницата в която раждах се въздържаха от нощните хранения.Хранеха ги само в "краен случай"(цитирам дословно акушерката).По съвет на лекаря и аз се въздържах от нощните хранения.Според него изкуствено хранените бебета трябва да имат един интервал от около 6 часа в които стомахчето "почива" като по този начин се избягват и коликите.Естествено когато бебето се буди и плаче не му отказвах хранене.Но да му слагам шишето точно под час и то през нощта  Naughty(аз бях от изкуствено хранещите майки за съжаление).За протокола-моето бебе се будеше първите 2 седмици и то не всяка нощ.След това забравихме за нощните хранения

# 13
  • Мнения: 9 990
И аз двете на Адапте държа, не кърмя.Няма точен час за хранене, понякога детето пропуска.Този интервал от 6 часа детето само изработва.Понякога това е денем обаче.Случва се и до днес-детето ми да проспи две хранения например и аз не го будя-ето ти я почивката от 6 часа.
Ако кърмиш обаче това не е приложимо/нехраненето нощем, ако детето само поиска/
Този интервал от 6 часа се получава около 2 месец, и пак, ако не го нагодиш ти стриктно именно с хранения под час-може да си се върти както си поиска през цялото денонощие, гаранция, че ще ти е точно от 12 до 6 сутринта нямаш.А и в 12 вечерта за мен си е пак нощ.Представата ти, че бебето ще заспи в 9 вечерта и ще се събуди в 9 сутринта, за да си спите и вие ти е малко нереална.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 09:20 от пенелопа

# 14
  • Мнения: 46 492
има много майки които смятат че нощното хранене е излишно ...

Майките не са лекари. Може да смятат много неща, но това не значи, че са правилни. В България са останали много малко такива, които ще ти препоръчат спиране, а за другите държави, не знам да има такава, в която да не ги хранята нощем.

# 15
  • Мнения: 4 111
Моето дете се будеше в 3, след това в 9 - имаше нощно хранене и 6 часова почивка. Не съм си навивала часовника на 3, за да поднасям шише.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 857
Аз раждах в Шейново, не ми я носиха през ноща.

# 17
  • Мнения: 9 990
Не ги носят, защото там ги хранят.Лично посред нощ съм присъствала на това. Laughing

# 18
  • Мнения: 1 897
Там където раждах аз със сигурност бебетата през ноща не са ги хранили.
А дали е правилно или не е вече друг въпрос .

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Ще видиш ти как реве подивяло от глад новородено и дали няма да го храниш нощем Laughing

# 20
  • Мнения: 4 784
В болницата, в която раждах не ги хранеха през нощта, съответно и аз не спях, като го слушах как се къса от рев горкото. Молех ги да ми дадат храна, а те - не, режим и почивка на стомаха трябвало да има! Дрън-дрън! Аз съм За режима, но когато е гладно детето ми, не съм се въздържала да му давам!

# 21
  • Мнения: 479
Точно така на диета от ранна детска възраст ................. Joy

# 22
  • Мнения: 7 474
В Шейново не ги хранят и още от болницата съветват майките да не хранят бебетата нощно време. Така че няма какво да се правите - педиатърката в болницата и акушерката  ми го объясниха най-подробно. Дъщеря ми не е яла нощно време и си е жива и здрава + това си спеше по цяла нощ, давах и вода като се събуди и точно след 5 дни спря да се буди. Тогава доводите им ми се видяха нормални, пък и нямах нет да питам който и да било друг. Естественно сега има по-модерни теории за гледането на децата, ама коя е вярна?
Всеки си решава сам.

# 23
  • Мнения: 46 492
В Шейново не ги хранят ...

В Правителствена ни ги караха в 24 ч., после в 2 ч. даваха АМ и в 6 ч. пак ни ги караха.

Като се прибрах, педиатърката каза - на поискване, не може всички бебета да огладняват в един и същи час Peace

# 24
  • Мнения: 8 242
Научи го и да не пикае, та да не му сменяш памперса  Twisted Evil

Тони винаги е ядял главно през нощта.. Когато иска - тогава давам.
От раждането си е при мен по 24 часа.. Никой освен мен, не го е хранил с нищо..

Що за глупости  ooooh!

# 25
  • Мнения: 22 414
Да, хранят ги през 3часа.

# 26
  • Мнения: 7 474
В Правителствена ни ги караха в 24 ч., после в 2 ч. даваха АМ и в 6 ч. пак ни ги караха.


На нас в 22ч.-23ч. newsm78 и после чак в 7ч. , ама това беше преди 6г.,
 сега може и да има промяна Thinking

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 10:13 от L е о

# 27
  • Мнения: 204
Аз раждах в Окръжна болница и от втория ден бебето си беше при мен. Когато плачеше нощем си я хранех. После и у нас си ядеше до 3-тия месец нощем, а след това сама се отказа. Мисля, че не е добре насилствено да се спира нощното кърмене.

# 28
# 29
  • Мнения: 5 362
Много ми е любопитно тъй ката живот и здраве ката родя мисля да отуча или изобщо да не го свиквам бебето да яде през ноща Grinning
Няма да мине номера WinkПоне в началото.
Като го вземеш в ръцете си ще промени представите ти за още много неща Peace
Не мисли за тези неща предварително Hug

# 30
  • sofia
  • Мнения: 562
А да не мислите, че е по-лесно да се будиш нощем и да му даваш вода вместо да го кърмиш?!Аз съм хранила двете дечица по различен начин. Малката папка и нощем и досега, но има много по-спокоен сън от сестра си, която от малка-едномесечна е отбита от последното седмо хранене.
Искам да добавя, че храненето в 12-01 часа също се брои за нощно и е задължително до 6 седмици на детето и после може да се махне, ако разбира се бебето е добре здравословно и е над 4 килограма и това е даже и според Спок.

# 31
  • Мнения: 363
Аз смятам че 12 последно и 6 първо не означава че бебето ще се разболее или кой знае какво ще се случи ако не се храни 6 часа

# 32
  • Мнения: 363
Факт е че самите акушерки го препоръчва.на мнение съм че децата се учат на навиците  от самото начало.редно е бебето да разграничи ноща от деня в самото начало.няма лоши деца-зависи как ги свикнеш Naughty

# 33
  • Мнения: 4 111
Аз смятам че 12 последно и 6 първо не означава че бебето ще се разболее или кой знае какво ще се случи ако не се храни 6 часа

За шестчасовата почивка сме съгласни всички, а ако тя е само 6 часа, нощно хранене има.

Искам да добавя, че храненето в 12-01 часа също се брои за нощно и е задължително до 6 седмици на детето и после може да се махне, ако разбира се бебето е добре здравословно и е над 4 килограма и това е даже и според Спок.

# 34
  • Мнения: 5 183
на мнение съм че децата се учат на навиците  от самото начало.редно е бебето да разграничи ноща от деня в самото начало.няма лоши деца-зависи как ги свикнеш Naughty

Иска ми се да видя какво ще пишеш по темата след 154 дни  Crazy
До скоро!  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 179
Моята дъщеря от 40- я ден заспива в 9 ч. и се буди сутрин в 6ч.,после пак заспива до 9ч.,не съм я будила да яде ,сама си изгради режима,но май съм от майките късметлийки  Peace

# 36
  • Мнения: 585
Детето ти само ще си избере как ще се храни и дали ще пропуска нощно хранене , имам приятелка която с първото не хранеше нощем- малката спеше от 22часа до 6 часа непробудно като майка и така си я получи още в болницата и беше убедена ,че ще научи така и второто си бебенце момче , е да ама не , той се роди с  по-голямо тегло от каката / кака 2800гр , бебо2 - 3800кг /,ама си хапва нашия на 3 часа и въобще не го интересува ден ли е или нощ , гладен е и ако няма ядене се къса да реве , майка му така и не можа да го отучи и след 2-3 седмици опити си го кърми и нощем , той е вече на 3.5 месеца с много добро тегло но явно ще си хапва така повече време . Дъщеря ми имаше нощни хранения докато стане на 10 месеца сама се отказа , никога не съм я насилвала аз да и определям режим , детето ми има обаче много по-спокоен сън от децата на мои приятелки уж с режим , техните се будеха заради зъби , залъгалка или просто ей така , така че ние дори с нощни хранения поспивахме по-добре от тях . Дъщеря ми в момента на почти 11 месеца вечер спи непробудно от 20.30ч до 7 часа  .А иначе във всеки родилен дом е различно някъде хранят другаде не .

# 37
  • sofia
  • Мнения: 562
Факт е че самите акушерки го препоръчва.на мнение съм че децата се учат на навиците  от самото начало.редно е бебето да разграничи ноща от деня в самото начало.няма лоши деца-зависи как ги свикнеш Naughty
Скоро ще разбереш, че това, че акушерките препоръчват нещо това не означава автоматично, че то е вярно или, че е добро. А лекарите, в болницата, където раждах съветваха да се храни на поискване, всеки път като заплаче бебчо. Кой е крив?
Има начини да разбере разликата между ден и нощ без да му спираш яденето. И от сега е добре да се настроиш, че бебето не е нито кукла, нито роботче, нито животинче, че да се дресира или навива с ключе. То е човешко същество и има нужди.
Така както разбирам от постинките ти нямаш намерение да кърмиш?!

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 11:37 от assia

# 38
  • Мнения: 438
Навсякъде е различно, в Тината дават само водичка.

# 39
  • Мнения: 1 317
Където раждах ни ги даваха последно в 12 и после сутрин в 6. През тези 6 часа бебетата ревяха и не съм виждала да са ги хранили.
Което обаче не мисля, че е правилно  Peace

# 40
  • Мнения: 412
Да, хранят ги и известно време има нощно хранене, детето се нуждае от него.
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.

# 41
  • sofia
  • Мнения: 562
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.
и е ял по 6 пъти в денонощието?! лягал е в 9 и е ставал в 6?!
И има разлика между това да не го будиш, за да го храниш и това то да се буди, а ти да го залъгваш с водичка, нали?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Първо да кажа, че съм от Пловдив. Раждах във ВМИ, бебето беше при мен от 1 час след раждането. От самата болница не идваха през нощта да го хранят, но аз, разбира се, понеже го кърмех, си го хранех през нощта. И да исках да не го храня, не можех, защото той беше непрекъснато гладен, но аз упорствах и не го дохранвах - за което благодаря на този сайт! И така, и до сега - на година и два месеца, той си се буди през нощта да цоцка, нямам здрав сън от деня на раждането, но ... свиква се с всичко. За сравнение, племенницата ми беше отучена още на 20 ден да не яде през нощта /тя се роди в частна клиника, там ги хранеха през нощта/, като резултат брат ми и снаха ми имаха само 20-30 дена безсъние, след което тяхното бебе - вече е на 9 месеца, си заспива в 10 часа вечерта и се буди в 8ч. като часовник е/но сама се отби в 7 месец/. Ти избираш, аз лично предпочитам моя си модел на безсъние и кърмене от другия, но пък всичко си е до детето в крайна сметка.

# 43
  • Мнения: 4 111
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.

Така е, при всяко детенце е различно.

# 44
  • Мнения: 412
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.
и е ял по 6 пъти в денонощието?! лягал е в 9 и е ставал в 6?!
И има разлика между това да не го будиш, за да го храниш и това то да се буди, а ти да го залъгваш с водичка, нали?

Не се заяждайте,моля! Sick
Ядеше към 12.00-12.30 през нощта, заспиваше и към 5.30-6.00 сутринта се събуждаше.

# 45
  • sofia
  • Мнения: 562
Не се заяждайте,моля! Sick
Ядеше към 12.00-12.30 през нощта, заспиваше и към 5.30-6.00 сутринта се събуждаше.
Никакво заяждане няма тук, както обясних и по-нагоре за нощно хранене се брои и това в 12 часа, не само тези в 2, 3 и т.н. часа  Wink
Ти избираш, аз лично предпочитам моя си модел на безсъние и кърмене от другия, но пък всичко си е до детето в крайна сметка.
Искам само да те успокоя, че това, че при брат ти и снаха ти се е получило това нищо не означава. Голямата ми дъщеря я отучих от храненето с водичка, Дълго време се будеше да пие вода, или за биберон залъгалка или за каквото се сетиш, тя и досега има неспокоен сън. Малката за разлика от нея си спи спокойно, да кърмим се, но аз си спя докато я кърмя  Wink

# 46
  • Мнения: 4 496
В Окр.болница ни ги даваха към 23 часа,после чак в 5,30-6 часа.По цяла нощ плачеха ....После вкъщи си я кърмех през нощта,но тя сама се отказа от това като беше на около 2 месеца.

# 47
Моето дете само се отказа от нощното хранене още на 3 ден след като ни изписаха. Вече е на 1 месец и 20 дена и не се буди нощем да яде. Хапваме последно в 22 часа и се събуждаме в 6:30. Но ти препоръчвам да си следиш бебето, то само ще ти покаже дали иска да хапва или да си поспи. А относно шест часовата разлика тя се препоръчва както за изкуствено хранени деца, така и за кърмени.

# 48
  • Мнения: 1 098
Спирането на нощното хранене от майката ми изглежда неприемливо. Според мен детето решава какви нощни паузи да прави, а да не говорим колко е важно нощното хранене за кърмените бебета.

# 49
  • Мнения: 5 183
детето решава какви нощни паузи да прави, а да не говорим колко е важно нощното хранене за кърмените бебета.

 Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 4 588
Докато бяхме в болницата, последно ми носеха Ники в 22:00 часа. През нощта не знам как са процедирали, но най-вероятно са го хранили.
И аз не смятам, че е много правилно да го учиш да не яде през нощта, ако то само си иска. Мисля, че е най-добре то само да си се откаже.
Ники много рядко се буди през нощта да яде, но когато го направи, го храня. За мен така е правилно, въпреки че педиатърката още на първото посещения ме посъветва да не го храня през нощта и да го залъгвам със залъгалка или вода. Naughty Е, аз не й спазвам съветите и не мисля, че правя нещо нередно. Peace

# 51
  • Мнения: 268
В болницата (Тина Киркова) Даниел си беше при мен от втората нощ. И го кърмех през нощта. Няма начин, когато плаче - даваш! Сама ще се убедиш в това. Първия месец го кърмех по 8 пъти - т.е. с две нощни хранения, въпреки че разни хора се възмущаваха, че само недоносените бебета се кърмели по 8 пъти. Втория месец той се отказа от храненето в 1ч. В третия се отказа от храненето в 4ч. Сега спи от 23.30 до 8 сутринта. Но този режим сам си го създаде.
Сама ще се убедиш, че най-здравословно и за бебето, и за теб е да го оставиш то да си диктува хранителния режим. Това е, разбира се, ако имаш намерение да кърмиш. Бебетата, които са на АМ, много по-лесно се приучват към режим и повечето спят по цяла нощ.

# 52
  • Мнения: 231
Принципно ги хранят през нощта. Но не мога да разбера защо се притесняваш за това. Всяко едно бебе в началото яде през нощта и всяко едно бебе рано или късно се отказва(само да не е късно) само от това ядене. Просто не го мисли сега, а живот з драве като родиш бебето само ще ти покаже кога,как и колко да го храниш. Всичко е индивидуално.

# 53
  • Мнения: 195
Аз раждах в Тина Киркова (Света София) и там бебетата) на нормално родилите си седяха при майките и те си ги кърмят.  Иначе разбира се, че ще го нахранят, ми то милото трябва да расте все пак  Naughty
Макси първите 2 седмици се будеше през 2 часа и половина, а после постепенно го научих да прави 6 часова пауза нощно време.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 247
В болницата, в която раждах не хранеха през нощта бебетата Rolling Eyes
И при мене беше така. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 676
Хранят бебетата през ноща в болницата. Бебчето само ще си покаже кога е готово без това хранене  Peace. То те води, а не ти него. Синчето ми на 2 месеца спря да се бъди през ноща.

# 56
  • Мнения: 9 990
Да, хранят ги и известно време има нощно хранене, детето се нуждае от него.
От първата си нощ моят син не се е събуждал за хранене. така, че мисля че е строго персонално за всяко дете. Но това ми помогна много, тъй като по-късно нито мляко е търсил през нощта, нито...вода или каквото и друго да било.
Това няма общо с това, дали му е давано шише в болницата.Шише се дава на това бебе, което изреве за него, не ги будят под час.Като вкъщи общо взето.Има бебета в болницата-проспиват , така и вкъщи.Голямата ми беше така-отказа сама нощно хранене рано , но пък си търсеше залъгалката и тя няма общо с храненето въобще и с чувството за глад.Не бъркайте нещата, не творете от собствената камбанария.Крайно време е да се закове една тема-хората и потребностите от първият им миг са различни, едни огладняват, други-не.Имам позната-до ден днешен става нощем да хапне.Просто е гладна да му се невиди, а не, че и е светнала лампичката и рефлекса е изработен. Peace

# 57
  • Мнения: 353
Много зависи от това къде раждаш. Тук в Ст. Загора бебетата са при майките и всяка си преценя дали ще храни. Аз второто си дете не съм го хранила вечер докато бяхме в болницата. Той просто не се събуждаше вечер. Да последно в 21 след това в 6 сутринта. А щом казвате че ако е малко бебето трябва да се храни и вечер на 2 часа аз какво да кажа като моят син големият беше в неонатологията и заключваха отделението вечер а отиди да си го нахраниш де. Thinking
Всичко е толкова индивидуално че не виждам защо се зачудвате че някои деца не се хранят вечер. Confused

# 58
  • Мнения: 9 990
Именно-и моето малкото беше в интензивното.И в кувьоз и на палатка, хранеше се венозно.Там външни, т.е-майки-допускат само на свиждане, някоя, ако кърми в редки случаи, когато позволява.Но това не означава, че като е в интензивно бебето не го хранят.Докато бях на свиждания-много от бебетата в кувьози ги хранеха сестрите, ако майката не е дошла по ред причини.Това, че не се дава на майката не значи, че не го хранят.Но след изписването едва 2 кила месо има да наваксва и си търси храна.
Аз лично се чудя не защо някое дете проспива и не се храни/като голямата ми дъщеря/, а защо, ако се събуди и реве на глад да го "учиш" да не яде, когато е видимо гладно.За тези случаи говоря.

# 59
  • Мнения: 353
И той беше вкувьоз и на кислородна палатка но след като се въстанови и започнах да го кърмя. Да ходих на три часа и вечер в 21 часа заключват и отварят сутрин в 6 имам сигурната информация че вечер кърмачетат не ги хранят а тези в кувьоза да то е част от лечението. 

# 60
  • Мнения: 9 990
Всъщност-за няколко дни в болницата няма никакво значение кой го хранят и кой не.Да свикваш да търпи на глад новородено е смешно.Което новородено няма нужда-то не се и буди и не плаче.Елементарно.Кое когато е готово.Същото е и с гърнето, и с пюрето, и с проговарянето и с всичко в този живот.

# 61
# 62
  • Мнения: 911
Мислиш да не го "свикваш" да яде през нощта още като новородено  #Crazy
А мислила ли си с какво ще го забавляваш цяла нощ, докато реве от глад?
да позамисли се над думите на Керина  Peace сама ще се увериш че е права като ти дойде на главата







Понякога моето бебе цока по два пъти на нощ. Не виждам как ще го отучвам като го слушам как пищи от глад... направо сърцето ми се къса. Изобщо и не мога да си помисля за подобно отучване.
А има бебета, които са по-слабички и за тях е недопустимо да се пропуска нощното кърмене.

# 63
  • Мнения: 2 677
Хранят се, да. Синът ми от новороден е на АМ и когато беше при мен, в 01:00 часа взимах добавката от детското отделение.
Не е човешко да отучваш новородено бебе да не яде през нощта.

# 64
  • Мнения: 888
Не ги хранеха през нощта в Родилното и миличките се деряха от глад, а ние тъжни чакахме да стане 5,30- 6 сутринта да ни ги дадат да си ги нахраним Crossing Arms;  ние с бебка Лора и сега си се кърмим през нощта... Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 1 878
Хранят ги и няма лошо  Peace

# 66
  • Мнения: 247
Не мога да повярвам как някои обричат децата си още преди да са се родили!
Възмутена съм от постинга на авторката на темата - конкретно намерението й да държи детето си гладно заради личното си удобство. (а това няма да доведе единствено до глад и плач у бебето...)
Смятам, че при толкова много предлагана свободно информация е недопустимо да съществува подобно невежество!

/Съзнавам, че не е редно да критикувам така, но просто ми дожалява, защото надали това ще е единственото нещо, с което малкото същество ще се сблъска при подобна нагласа на майка си/
Да е живо и здраво дано!!!!!

# 67
  • Мнения: 1 878
Е има време ще размисли авторката, пък и като и заскимти мъника ще се чуди откъде са и хрумвали подобни еретични мисли за отучване от нощното ядене преди раждане  Crazy

# 68
  • Мнения: 745
Хранят ги последно в 12часа , а през останалот авреме не , после пак в 6 сутринта

# 69
  • Мнения: 363
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче

# 70
  • Мнения: 46 492
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче

Говорим за физиологични нужди на детето, които майката е дъжна да задоволява, а не за задоволяване на капризи!

Махане на нощното хранене и твърд режим не съм чула да се препоръчва в друга държава, освен България и понеже виждам, че се интересуваш как се гледат бебетата по цял свят, ще допълня поста ти:

... по цял свят бебетата си имат своя стая и спят там ...

... и се хранят на поискване.  Peace

# 71
  • Мнения: 4 451
Храниха ги точно през 3 часа. В това число и през нощта. Но нали вторият път, вече бях "гърмян заек", слагах малката на гърда, когато си поиска. Въпреки уверенията на акушерките, че нямам кърма.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Явно във всяка болница практикуват по различен начин. В едни хранят в други не. Лично аз съм гледана по този начин. Майка ми никога не ме е хранила нощем. Просто се замества нощното хранене с вода. После не се е чудила как да ме отучва. Това е най-правилното хранене според мен и не само. В крайна сметка всеки има право да гледа детето си по свой собствен начин и не е длъжен да робува на чуждите мнения, че това било хубаво ама другото не. И най вече както бебо те води. Ако номера с водата не мине естествено, че ще си го нахраниш човечето. То само ще те научи кое е най правилно за него и кое не.  Hug . Лека и безпроблемна  preggo

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
При различните болници е различно. Мога да кажа как беше при мен.
Първото бебе беше при мен в стаята още след като се роди. При това положение малко по-лесно се разбира какво иска.
За мен децата опредялат кога да се хранят. Нечовешко е да го чувам да плаче, да му давам вода и то пак да плаче - следователно е гладно.
Това е инстинкт и на бебето, и на майката.
За второто - беше в отделен бокс с другите бебета, но мисля, че ги хранеха през нощта.

Ако не му се дава да яде само заради удобството на родителите... Опитвам се да измисля подобно сравнение за възрастен да бъде подложен на също толкова лошо отношение, но не се сещам нещо достатъчно гадно.  После има чудене защо бебето не наддава и много плачело.
Хайде сега, глупости на търкалета!

Та, щом реве и иска да яде - значи ще яде. А ако майката иска удобство, да си гледа работата. Щом бебето се роди, край с удобствата.

# 74
  • Мнения: 4 555
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче
Мамино синче, защото ще огладнява на три часа, понеже стомахът му не може да поеме повече храна, с която да издържи по-дълго  Rolling Eyes Отдавна не бях чувала по-странен довод срещу прословутото "разглезване" на новородени.

Изкушавам се да те питам за какво ти е дете въобще, щом като дори да го храниш ти се струва жертва, която не си готова да направиш  Rolling Eyes Ама хайде, няма да питам. Ти си знаеш.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 734
В повечето болници ги хранят,сестрите нЕмат нерви да слушат разревани бебета по няколко часа докато ги занесат при майките им.
А бебенцата искат да се хранят нощем докато имат нужда.По различно време всяко едно отказва нощните хранения когато е готово.Стомахчето на новороденото бебе е голямо колкото череша,представи си с какво количество се пълни и колко бързо се изпразва.Бебетата са програмирани да огладняват често,заради това е и тревожен признак когато бебето не търси храна повече от 5-6 часа.Новородените усещат глада толкова силно,че за тях е равносилен на физическа болка.Помисли си дали ще ти е приятно да слушаш бебчето си да плаче от глад с цел да го "възпитаваш",като знаеш,че се чувства зле,нещастно и изоставено.Защото то незнае колко са 6 часа нощна почивка и че след тях ще получи храна.За него има само една черна безкрайност,в която то пищи от глад и никой не откликва на нуждите му.Ужасно важно е да се откликва бързо на всяка потребност на новороденото,така то не се разглезва,а напротив-израства спокойно и уверено дете,за което света е хубаво място.

# 76
  • Мнения: 2 677
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче

Понякога не мога да повярвам на очите си! ooooh!

# 77
  • Мнения: 590
Аз родих в Шейново и там не ги хранят.

# 78
  • Мнения: 9 990
Хранят ги в Шейново. Grinning PeaceТ.е. хранят тези, които се будят и пищят от глад.Това, което си спи мирно и тихо не го хранят-сънят е храна също.

# 79
  • Мнения: 17 407
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче

Много си далеч от действителността, да ти кажа честно. Явно ти като си гладна, не ядеш...
Да, на местата, където бебетата не са при майките си през нощта, не ги хранят. ДАват им само, ако много пищят и след като са ги натъпкали с вода. ОПитват се да пробутват номерата с нощните паузи и др. простотии. Сори, че съм груба, но ако си искала спокойствие, зашо си се решила да имаш дете! Лека бременност и по- малко се потрисай!

# 80
  • Мнения: 9 990
Марти-от какво точно си потресена и как реши, че кърмаче става мамино детенце, когато в 3 през ноща пищи от глад, а ти възпитателно и методично го лишаваш от храна, залъгвайки се, че това възпитава... ooooh!Ти колко деца си отгледала, апропо?
И какво значи лоши деца?Тези, които са гладни, са лоши и незнаят, че е нощ и какво беше там още...
И ако кърмиш, нали не се дава вода впрочем?
И няма такова нещо като отучване от ядене нощем, смяяяяях, голям!И то с даване на вода точно.Още по-голям смях!Детето само спира да се буди, едни спират още съвсем в началото, други-до 6-7-8-9 месец.Аз съм на 30 години и ако не съм яла  качествено денем, нощем съм гладна.Ако детето си проспи 6-те часа почивак през деня, ще си хапне два пъти през ноща.И ся кво, моето, малкото, като е яло нощем е глезено мамино детенце, бахти и тъпотията-това за първи път го чувам ooooh!Кой ви пълни главите с глупости, не мога да разбера.
Истината е мноооого простичка, хората са различни от деня на раждането им, ръководете се от техните нужди, докато са зависими от вас, те сами показват.За всичко е така.И за гърнето по-натам и за памперса и за всичко.Докато не стане самостоятелно и си каже, като го попиташ гладно ли е...

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 15:38 от пенелопа

# 81
  • Bapнa
  • Мнения: 762
В АГ - Варна ги хранят в 11 и после в 5 сутринта ... След като ни изписаха от болницата бебо почна да се успива и да става в 5.30, после в 6, 6.30, 7 и постепенно в 8 ... Сам се научи, не съм го насилвала - ако ми се будеше посред нощ, много ясно, че ще го нахраня !

# 82
  • Мнения: 41
В болницата, в която раждах не хранеха през нощта бебетата Rolling Eyes
И при мен беше така.

# 83
  • Мнения: 2 211
В Шейново, където раждах, не ни носеха бебетата нощем, но съм сигурна, че като се развряскат в 3 ч. им набутват по едно адапте. Което, разбира се е ужасно, защото в много случаи, точно така се създават алергиите.

А иначе казано, за бебето кърменето не е само хранене, то е любов, утеха и общуване с майката. За това, като проплаче посред нощ, трябва да го накърмиш, освен че е гладно, то има нужда да те усеща близо до себе си. Обичай бебето си и не го тормози с режими, те са отживелица.

# 84
Всъщност-за няколко дни в болницата няма никакво значение кой го хранят и кой не.Да свикваш да търпи на глад новородено е смешно.Което новородено няма нужда-то не се и буди и не плаче.Елементарно.Кое когато е готово.Същото е и с гърнето, и с пюрето, и с проговарянето и с всичко в този живот.


 newsm10 напълно подкрепям,само да се роди бебо живот и здраве ще правим това което той желае-индивидуално за всяко бебче.насилването или лишаването не са полезни за малкото същество,всеки организъм си иска неговото.режимите ще се налагат за в бъдеще когато започне да разбира малко от малко и ако позволява до някъде детето нали-не да не му се оставя избор Simple Smile
това е мое мнение нали Simple Smile
а накарайте ме да седя гладна или да ям нещо което ми е супер отвратително.доста хора мразят повечето храни или каквото и да е друго,което им е било налагано в ранна възраст.

# 85
  • Мнения: 666
Според мен много зависи дали си решила да кърмиш бебо или да го храниш с адапте. Прави ми впечатление че бебоците които са на АМ си поспиват повечко и по-рано спират да се будят нощно време. Кърмачетата имат силен сукателен рефлекс и това е една от причините да се будят по-често, друга причина според мен е и че кърмата се усвоява по-бързо от АМ и може би затова бебенцата на АМ огладняват по-бавно. Важно е също да се знае че и не е хубаво бебетата да заспиват много дълбок сън защото има опасност от СВДС и в първите три месеца е по-добре бебето да се буди 1-2 пъти нощем отколкото да спи непробудно до сутринта. В тукашните болници носят бебетата на 3-4 часов интервал за кърмене тоест кърмиш и през ноща. Аз съм писала и в други постинги - имах проблем с гърдите и се наложи само един път да го хранят с АМ и ми искаха писмено разрешение, но това е тук. Прави ми впечаткение че в БГ им дават АМ в болницата при положение че изрично се препоръчва на майки които искат да кърмят да не се предлага нищо друго освен гърда докато не потръгне кърменето гладко, но в БГ болниците си знаят защо правят така. Мога да ти кажа само че каквото и да те посъветваме и каквото и да изчетеш всичко ще ти избледнее като родиш поне при мен беше така. Всяко бебе е различно така че води се по детето си и се съобразявай с него а не с нас или със желанието си да си поспинкаш  Mr. Green Аз не знам кое e най-правилно, благородно завиждам на мамите чиито дечица спят нощно време моето зверче не е от тях  Crazy

# 86
  • Мнения: 1 216
Хранят ги по час в 01ч. и в 04ч.
Това, от което аз много се разочаровах беше, че различните екипи акушерки действат различно. Едни дават вода вместо АМ, други дават АМ и казват, че не им позволяват вече да дават вода, трети дава на ревящите бебоци по-рано папането, а на спящите и преяждащи пропускат.
Казвам го, защото една по една съм питала акушерките и всяка ми отговори различно, става въпрос за МД.

# 87
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Не можах да прочета всичко,но не видях в нито една болница бебетата да са при майките. Само в Плевен ли бебоците стоят в стаята на майката? Като ти го оставят и реве постоянно от глад се съмнявам,че ще пропуснеш нощното хранене. Аз я хранех май на всеки час,не бях спала повече от 2 часа за 3 дни в болницата. Другите как спяха в стаята не знам,но мойта постоянно наддаваше вой за ядене. Вкъщи се нормализираха нещата.

# 88
бебето трябва да се храни когато поиска до към 3-4 месец.след това то само си създава режим.ние се кърмим нощем и сме на почти 6 месеца.детето само решава кога да яде.

# 89
  • Мнения: 983
Аз родих секцио. Последните 3 дни децата бяха при мен. Първо ги кърмех, но ми носиха и шишета, за да дохранвам. През тези 3 дни през ноща не са ми носили шишета, а и те не се събуждаха. Когато ни изписаха, ми казаха, едната да я храня последно в 00.00, а другата, понеже беше 2300гр, да я храня и в 3.00 и аз я събуждах. После Джипито ми каза да го махам това хранене в 3. Опитах се, но към 4 се събуждаха. Давах им млякото все по-късно, докато сами си свикнаха да издържат до 6.00. Но това стана към 3ия месец.
Ако погледнеш практично, по-добре да го накърмиш или направиш мляко и да заспиш спокойно, отколкото да реве цяла нощ и въобще да не можеш да спиш.

# 90
  • Мнения: 547
Много ми е любопитно тъй ката живот и здраве ката родя мисля да отуча или изобщо да не го свиквам бебето да яде през ноща Grinning

Живот и здраве като родиш ще видиш, че много от нещата, които си мислела, че няма да правиш ще се променят ...
Имаш достатъчно време прочети малко повече по въпроса и недей да лишаваш детенцето си от нищо - ако е гладно храни го, гушкай го, обичай го - това е най-важното за него  Heart Eyes.

А по въпроса не съм се интересувала, което е мой голям пропуск, но ако имам второ дете лично аз ще искам да седи при мен и да го кърмя винаги, когато поиска. Синът ми се отказа сам от нощното кърмене на 3 месеца, но ако не беше щях да го храня докато той иска.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 230
В повечето болници ги хранят,сестрите нЕмат нерви да слушат разревани бебета по няколко часа докато ги занесат при майките им.
А бебенцата искат да се хранят нощем докато имат нужда.По различно време всяко едно отказва нощните хранения когато е готово.Стомахчето на новороденото бебе е голямо колкото череша,представи си с какво количество се пълни и колко бързо се изпразва.Бебетата са програмирани да огладняват често,заради това е и тревожен признак когато бебето не търси храна повече от 5-6 часа.Новородените усещат глада толкова силно,че за тях е равносилен на физическа болка.Помисли си дали ще ти е приятно да слушаш бебчето си да плаче от глад с цел да го "възпитаваш",като знаеш,че се чувства зле,нещастно и изоставено.Защото то незнае колко са 6 часа нощна почивка и че след тях ще получи храна.За него има само една черна безкрайност,в която то пищи от глад и никой не откликва на нуждите му.Ужасно важно е да се откликва бързо на всяка потребност на новороденото,така то не се разглезва,а напротив-израства спокойно и уверено дете,за което света е хубаво място.
Взе ми думите от устата.
Дъщеря ми отказа нощното хранене някъде към 3тия месец. Месец и половина се кърмехме в леглото, така и аз поспивах, после с АМ по-неудобно, но се свиква. Имаше периоди в които беби се будеше, явно вече по навик, мъжа ми прави АМ и докато го донесе и тя пак си заспиваше,  но на ръцете ми и откарваше до сутринта. Никога не съм й давала вода, когато плаче от глад. За мен това е изтезание. Някой по-горе търсеше сравнение, ами за мен сравнението е следното: вместо  огромна пица, да ти сервират Спрайт, айде да видим колко ще ти засити.
Дано като родиш твоето съкровище да се осъзнаеш.
Лека и спокойна бременност!

Общи условия

Активация на акаунт