Коя е първата мисъл, която ви връхлита ако се случи ...

  • 3 224
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
 ... домашния ви телефон да звънне посред нощ?
 Малко са битовизмите, които карат дъха ми да спира и сърцето ми започва да бие едно такова учестено и гадно... Душата ти спи, а мозъка ти започва да работи на нечовешки обороти  ConfusedТова със среднощното позвъняване е едно от нещата, които ме карат да се чувствам точно така. По принцип не съм черногледа, но по време на пътите когато се е случвало все за нещо лошо си мисля Confused Вие?

# 1
  • Мнения: 884
По принцип не съм черногледа, но по време на пътите когато се е случвало все за нещо лошо си мисля Confused Вие?
Абсолютно същата съм! Но за какво друго можеш да си помислиш?! Едва ли посред нощ за нещо хубаво ще ти звънят.

# 2
  • Мнения: 412
Скоро мислих по този въпрос и се чудех дали има хора, на които ако им звънне телефона през нощта са спокойни. Аз имам баба и дядо, които са болни и ако ми звънне телефона посред нощ - настръхвам. Не се случва често, но е стрес за мен - голям.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 176
Първата ми мисъл е, как някой е пострадал и е в болница примерно, мисля за секунди и за  най-лошото даже  ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
...нещо се е случило с майка ми...това е най-големият ми страх!

# 5
  • Мнения: X
Нямам  домашен телефон. Sunglasses


Но ако звънне някой от мобилните, първата ми  мисъл е, че е за лошо.

# 6
  • Мнения: 4 733
Понякога докато стигна до телефона или е спрял да звъни, или като вдигна е грешка, но сърцето ми си думка така поне през следващия половин час Confused

# 7
  • Мнения: 412
Понякога докато стигна до телефона или е спрял да звъни, или като вдигна е грешка, но сърцето ми си думка така поне през следващия половин час Confused
Да! А помисли какъв е стреса за мозъка ти, щом тялото не се кротва веднага.

# 8
  • Мнения: 3 861
не си спомням да са ми зввъняли посред нощ, но ако телефона звънне в 3 часа например ще си помисля най-лошото...

да не дава господ Confused

# 9
  • Мнения: 516
Че един приятел на мъжа ми иска нещо на заем. Сериозно, откакто преди години ме събуди в 3 през нощта да иска миксер, очаквам той да е на телефона с поредната изцепка. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 251
Нещо лошо се е случило!
В такъв момент изпитвам ужас!

# 11
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
zdr na vsi4ki
ne6to lo6o se e slu4ilo
a za6to vse si mislim 4e e lo6o
6te bjda kuma  na svatba
daite niakakva ideia za slovoto koeto triabva da se kaje v na4aloto
iska mi se ne6to po interes a ve4e mi e tolkova pritesneno 4e ni6to ne mi idva na um  

# 12
  • Мнения: 412
zdr na vsi4ki
ne6to lo6o se e slu4ilo
a za6to vse si mislim 4e e lo6o
6te bjda kuma  na svatba
daite niakakva ideia za slovoto koeto triabva da se kaje v na4aloto
iska mi se ne6to po interes a ve4e mi e tolkova pritesneno 4e ni6to ne mi idva na um 
Чудесна питанка! Ама и точно на място!!!

# 13
  • Мнения: 901
zdr na vsi4ki
ne6to lo6o se e slu4ilo
a za6to vse si mislim 4e e lo6o
6te bjda kuma  na svatba
daite niakakva ideia za slovoto koeto triabva da se kaje v na4aloto
iska mi se ne6to po interes a ve4e mi e tolkova pritesneno 4e ni6to ne mi idva na um  
Пусни си тема, напиши я на кирилица и чакай там. Wink Wink Wink

Иначе ако ми звънне посред нощ телефонът, умирам от страх, че нещо лошо се е случило.

# 14
  • Мнения: 3 521
Обръща ми се сърцето, какво друго може да ти мине през главата? Confused

# 15
  • Мнения: 2 401
че е грешка

# 16
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
sori
za 1pat mi e ne mojah da se orientiram kakvo da pravia
ama i neka sme po meki s novacite Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
Изключвам го ,всяка вечер.Преди съпруга ми ходеше редовно в командировки и свекитата звъняха посред нощ, а аз бях самичка с две деца..Специално купихме телефон с Lcd дисплей,и познайте как реагираха,като се видя техния номер изписан , в 2 вечерта а телефона беше с намален звук.

# 18
  • Мнения: 3 880
За щастие никога не ми е звънял посред нощ, но сърцето ми спира дори телефона да звънне след 21:00 часа или много рано сутрин.
Откакто живея в чужбина (десетина години вече) изтръпвам при всяко позвъняване на телефона... защо така изперквам, незнам Sad Беше ме отпуснало за известно време, но преди 2 години ми се обадиха посред бял ден, на обяд, с лоша новина и от тогава пак ме хвана параноята. Понякога чак ме е яд на телефона, че го имам и че ме стряска така, сякаш ако го нямаше няма да се случват лоши неща Simple Smile ама всеки луд с номера си Laughing

# 19
  • Мнения: 4 451
Кас, и аз като теб. След като цялата се облея в студена пот, мисълта ми е "Случило се е нещо лошо. " И колкото да ме е срам да си призная, все ме спохожда страха, че някой близък е починал. Confused

# 20
  • Мнения: 884
Понякога докато стигна до телефона или е спрял да звъни, или като вдигна е грешка, но сърцето ми си думка така поне през следващия половин час Confused
Докато бях бременна се случи на няколко пъти да звъни телефонът през ноща,грешки бяха....Но познай  аз за какво си мислех.Та след 3та  грешка започнах да го изключвам и си изкарах бременността предимно на изключени дом. и мобилен  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 4 451
Имам един много ярък спомен с едно такова среднощно позвъняване в 02ч.  Бях бременна с голямата дъщеря, спим със съпруга ми и изведнъж телефона звъни. Изпаднах в паника. Сърцето ми направо заблъска, мислите ми хаотично превъртаха родата, ужас! Оказа се, че в завода е станала авария с компютърната система и съпруга ми трябва да се яви на работа. Crazy

# 22
  • Мнения: 1 564
Нещо лошо се е случило!
В такъв момент изпитвам ужас!
И аз съм така.Направо незнам как стигам до телефона и с какъв страх вдигам слушалката. Confused

# 23
Не ми е звънял телефона през нощта, но ако звънне сигурно и аз ще се стресна

# 24
  • София
  • Мнения: 15 460
И първата и всичките след нея са все за нещо лошо.Сърцето ще ми се пръсне.

# 25
  • Мнения: 967
Ако звънне домашния тел. първата ми мисъл ще е, че някой идиот е объркал номера. Ако звънне мобилния обаче - май пъросигнално пак ще се ядосам, защото обкновено нощем ме търасят, за да съобщат от СОТА на офиса, че алрмата нещо е засякла, което винаги се оказва фалшива тревога, но събуждането си е факт Close, а мъжа ми също се случва да го потърсят от офиса, защото сървърът е зависнал и нощната фактуристка не може да издава фактури и т.н. глупости - та май ще си помисля, че е някой кретен по-скоро, отколкото, че се е случило нещо лошо.

# 26
  • Мнения: 397
Аз пък съм свикнала! Мъжът ми е лекар. Whistling

# 27
  • Мнения: 3 423
Не искам да го вдигам, ако звънне нощем.

# 28
  • Мнения: 460
при мен една нощ звънна телефона и аз спях .направо Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked вдигам го и един познат на моята свекърва се обажда че да каже че жена му починала!след това нямаше заспиване! Close Close Close Close Close Close Close Close

# 29
  • Мнения: 4 733
Никога не ми се е случвало личния лекар да си вдигне телефона след 17 часа, а какво да говорим по нощите...

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 14:36 от Kasidy

# 30
  • София
  • Мнения: 4 423
След две подобни обаждания ( за съжаление съврзани с най - близките ми), обаждания, които ми съобщаваха най - лошото, телефона е изключен от 20ч - 9ч сутринта.
Нямам нерви и сили да го преживея пак, а всеки път като звънне това мисля.... Confused

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 790
За себе си съм решила, че нещастията стават по всяко време на денонощието. По тази причина гледам да не мисля лоши работи ако звънне тел. през нощта. Най-често си мисля, че някой се е натаралянкал и е сбъркал номера.

# 32
  • Мнения: 9 092
Съмнявам се, че някой ще приеме спокойно и с добра мисъл подобно среднощно обаждане.
Предните отговори го доказват Simple Smile
Имам лош спомен от детството ми, това още повече затвърждава страха ми...
Като цяло, вкъщи не се звъни на домашния, даже се чудя какъв е смисълът да го държим...ама все пак, да има не е като да няма Crazy

Пожелавам на никого да не се случва да му звънят посред нощ Hug

П.П. Идеята на Буболина е много добра, между другото...

# 33
  • Мнения: 397
Никога не ми се е случвало личния лекар да си вдигне телефова след 17 часа, а какво да говорим по нощите...
Не е личен лекар!

# 34
  • Мнения: 126
И мен ме обзема параноята.Много съм черногледа и съм голям песимист за съжаление Cry Имам чувството,че съм род с Шишо Бакшишо Joy

# 35
  • Мнения: 698
Че някой е умрял  Rolling Eyes  Embarassed

Аз съм си оптимистка от край време.  Simple Smile

# 36
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами... Ако имам бременна в деветия месец приятелка сигурно ще си помисля първо за нея.

# 37
  • Мнения: 669
Ох, ужасно е. Веднага си мисля, че е починал някой.
Но моят "любим" час е 9 сутринта. Ако стане нещо с твой близък , който е в болница и почине сутринта, са толерантни и изчакват приличен час да ти се обадят с "хубавата" вест. Два пъти ми се случва и е отвратително

# 38
  • Мнения: 765
Не искам да го вдигам, ако звънне нощем.
И аз бях така . Спирах звука всяка вечер . Така преди 3 седмици се събудих и видях , че имам 10 неприети обаждания от 1 до 3 през нощта . От майка ми . Още  се чуствам виновна , че не съм вдигнала . Не е могла да намери никой от близките си хора , била е абсолЮтно сама със страшната новина за катастрофа и смърт . А аз не вдигнах . Никой в България не е вдигнал , което ме наведе на мисълта , че тук  ценим съня си  Thinking  .
И сега знам , че никой няма да ме потърси  през нощта , за да ми губи времето и съня , а защото има нужда от мен .

# 39
  • Мнения: 1 250
Веднъж или два пъти се е случвало. Докато вдигна щях да се задуша от притеснение. Пулсът ми се ускори и усещах сърцето си в гърлото. Знам, че ако някой ни търси толкова късно, значи е станало нещо лошо.

# 40
  • Мнения: 4 406
всяко позвъняване по телефон или на звънеца след 22 часа ме стресира ужасно.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 956
... никой няма да ме потърси  през нощта , за да ми губи времето и съня , а защото има нужда от мен .


Затова не бих си изключила телефона през нощта  Naughty
После няма да си го простя  Sad

Иначе косата ми се изправя и се разтрепервам, ако чуя звън по никое време.
И искам да знам какво е станало навреме, а не след като съм се наспала спокойно до 9ч сутринта и някой се е нуждаел от мен.

# 42
  • Мнения: 8 999
Поради професията на мъжа ми, винаги си мисля най-лошото. Откакто сме заедно три пъти е звънял телефонът посред нощ и трите пъти знаех, че е някаква ужасия /така си и беше/.
А докато отивам да вдигна, все се моля да е грешка!

# 43
  • Мнения: 1 317
След 22 вечерта до 7-8 сутринта, всяко позвъняване на домашния телефон ме кара да настръхвам.


А на мобилния - почти винаги като звъни майка ми на гърлото ми засяда една буца. Това, защото напоследък все тя ми съобщава лошите новини  Confused

# 44
  • Sf
  • Мнения: 808
Да, миналата година звънна сестра ми в 3 сутринта. Беше преживяла страшна катастрофа... Бог я е и да я пази!

Имах навик да изключвам телефона, но онази вечер го оставих... И добре направих, защото човекът, който те търси в такъв момент, е много по-важен от личното ти спокойствие...

Сега телефонът ми остава винаги включен.  Но се надявам да звънне с предложение за купон, примерно, отколкото с лоша новина...

# 45
  • Мнения: 4 195
Аз пък съм обратното, поради професията на мъжа ми, умирам от ужас да не ми вдигне през нощта телефона, когато е нощна......
или когато гледам по новините шайка мургави братя, вдигнали ножове и аз знам, че и той в момента е там, звъня и не вдига - става ми лошо, реших си проблема, накарах го да напусне.......

Последния път, когато ми звъня телефона посред нощ, за съжаление бързите обороти н мозъка ми, се оказаха прави - най - близкия ми човек, беше изпаднал в абсолютна и пълна безизходица и ми звънна, за да ми каже, че ме обича но повече няма да го видя - тогава именно с телефона си, спасих собствения си брат от ужасно страшна постъпка................тоест понякога телефона може да предотврати ужасни неща...............

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм спокойна. Обикновено някой от приятелите на мъжа ми се е почерпил и му звъни за глупости и ли да го кани за компания. Или някой е закъсал на път(както се случи снощи например) и търси помощ.

# 47
  • 7800
  • Мнения: 243
... била е абсолЮтно сама със страшната новина за катастрофа и смърт . А аз не вдигнах . ..

Точно за това никога не изключвам телефоните. Лошата новина пак ще дойде, дори и сутринта. Но ако някой има нужда от помощ, сутринта може вече да е късно.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 951
Ох, ужасно е. Веднага си мисля, че е починал някой.
Но моят "любим" час е 9 сутринта. Ако стане нещо с твой близък , който е в болница и почине сутринта, са толерантни и изчакват приличен час да ти се обадят с "хубавата" вест. Два пъти ми се случва и е отвратително
О,те изпращат телеграми и те се получават в най-подходящото време.

# 49
  • Мнения: 1 172
Нищо няма да си помисля, ако ще да се скъса от звънене. В спалнята вземам само GSM-а, домашният си остава в хола (въпреки че е безжичен и мога и него да завлача). Домашният просто не го чувам през нощта.

Ако някой познат или роднина ми звъни на GSM-a, бих си помислила че има спешна нужда от помощ. За лоши неща (непоправими или такива, на които не мога да помогна по никакъв начин) едва ли някой разумен човек ще ми позвъни посред нощ.

В семейството ми имат традиция - за лоши вести се  обаждат най-рано на сутринта. 

# 50
  • Мнения: 3 622
всяко позвъняване по телефон или на звънеца след 22 часа ме стресира ужасно.

И цялата настръхвам

# 51
  • Мнения: 7 111
Само с много лошо го свързвам среднощния звън.  Cry

# 52
  • Мнения: 2 849
Все за лоши работи си мисля ........

# 53
  • Мнения: 2 212
И аз все си мисля най-лошото....за съжаление имам 2 случая, в които е било точно то.  Confused

# 54
  • Мнения: 5 468
Изкарвам си акъла Tired.

# 55
  • Мнения: 6 206
Дълги години съм отговаряла за денонощни обекти, знаеха, че могат да ми звънят по всяко време за всичко... Почти постоянно ми е звънял телефона, особено първите години, после си направих система. После си мечтаех за робота, която свършва в 21 часа примерно, като сегашната ми и след това не могат да ме търсят, най-много СОТ да се включи. И от тогава си изключвам телефоните, забравям ги в едната стая, въобще много по-спокойно ми е... Много се моля да не ми звъни през нощта телефона, че наистина може да е нещо с брат ми или сестра ми. Друг няма кой да си помисли да ми звънне по това време.

# 56
  • Мнения: 953
Мисля си за най-лошото, като се моля да бъде грешка.
Никога не си изключвам телефона.

# 57
  • Мнения: 5 622
Същото като Касиди.
 Confused  Confused  Confused

Иначе последното такова позвъняване още стои записано на секретаря. Така и не разбрахме от кого е. Някакъв шепот, който казва нещо и накрая завършва(пак шептейки) с: "Това е то.."  Shocked Как ли не се опитвахме да го слушаме с мъжа ми, но не успяхме да разберем какво казва преди"това е то"  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 3 537
и аз така Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 857
Зависи кой телефон.Ако е гсм-а може би го приемам по-спокойно, защото в повечето случаи ми звънят приятели, които са на градус, но ако е домашния телефон ще си помисля, че се е случило нещо лошо  Confused

# 60
  • Мнения: 4 447
Аз си мисля черни работи, когато ми се звъни на пожар на телефона, е тогава вече мисля всякви тъпни Tired.

А през нощта, ако звънне.... ми няма да вдигна, ако след малко се звънне пак и пак ще видя кой е и ако не е важен за мен, ще го изключа.

# 61
  • Мнения: 901
Много се раздвоявам, когато е грешка.
Да му благодаря ли, че не е станала  бИля
или да го навра в кучи ххх, че не внимава с клавишите? #Crazy #Crazy #Crazy

# 62
  • Мнения: 2 897
не си спомням да са ми зввъняли посред нощ, но ако телефона звънне в 3 часа например ще си помисля най-лошото...

да не дава господ Confused

И аз съм същата ConfusedВ такива моменти имам чувството,че сърцето ми се изхвръкне.

# 63
  • София
  • Мнения: 15 460
Ох, ужасно е. Веднага си мисля, че е починал някой.
Но моят "любим" час е 9 сутринта. Ако стане нещо с твой близък , който е в болница и почине сутринта, са толерантни и изчакват приличен час да ти се обадят с "хубавата" вест. Два пъти ми се случва и е отвратително
Когато почина свекър ми в болницата, ми звъннаха в 6.30 сутринта. Също така ме е будил плач, по точно звучеше като вой, събудих се цялата настръхнала и ме сви корема. Без да знам нищо, разбрах и кой е и какво е станало.Божее, още настръхвам като се сетя.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 826
Домашен телефон нямам така че ...
Но ако GSM-а ми звънне и е някой от нашите със сигурност ще си помисля че се е случило нещо лошо..
Ако е непознат номер сигурно ще му затворя.
Не ми се е случвало.И не искам. Stop

# 65
  • София
  • Мнения: 1 750
В тийнейджърските си години, когато звъннеше телефона късно вечер, около полунощ, например изтръпвах от ужас, че родителите ми ще се събудят и ще ме мъмрят, че водя телефонна любов по нощите   Flutter

Сега, в такава ситуация, мислите ми не са особено приятни - страх ме е, да не се окажат материализирани...  Cry

# 66
  • София
  • Мнения: 2 079
Разтреперва ми се всичко, коленцата ми стават кашкавалени, докато стигна до телефона и докато разбера кой и за какво звъни ....  Sick
А първата ми мисъл изобщо не е хубава ....  Outta Joint Sad

# 67
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Винаги през главата ми минават най-лошите мисли.После не мога да заспя цяла нощ. Sad

# 68
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Че се е случило нещо лошо с някои от мойте близки.

# 69
Ми махни си дом тел, ма. Остави мобилето. Тва ли да те уча, мелодраматична домакиньо? Thinking

# 70
  • Мнения: 1 681
Домашен нямам.
Един мобилен, който ми е за всичко, служебно и лично.
Не го изключвам.
Първата ми мисъл, въпреки че ми се е случвало да ме будят по трагични поводи, е че някой отново не е доизчислил часовата разлика (такава ми е работата, че ми звънят откъде ли не). Или просто някой приятел скучае посред нощ, а всички ме знаят, че нямам особено здрав сън Laughing
Явно, оптимизмът в мен, надделява.

# 71
  • Мнения: 13 512
Нямам домашен телефон, но ако ми звънне мобилния, се притеснявам.

# 72
  • Мнения: 494
В училище(учех в друг град),когато в квартирата ми телефонът звънеше посред нощ,винаги беше интересно.Беше някое влюбено гадже или приятелка и си бъбрехме с часове-това беше някогашното "чатене" Wink(така беше с градските разговори едно време:D).
Сега,ако звънне телефонът(независимо дали дом. или мобилния) не се шашкам веднага,защото често е мъжът ми,който е в поредната командировка и с който също си бъбрим дълго и на спокойствие за какво ли не,даже се караме понякога Laughing(децата нали спят!).Та така...всеки с грижите си...кво да прайш... Wink

# 73
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако ми звънне телефона посред нощ, първо го вдигам, после изчаквам да чуя кой и за какво се обажда и ако има нужда - паникьосвам се.
Ако е просто поредния пристъп на среднощна логорея у близък човек, излушвам го, казвам някоя глупост и заспивам обратно.

# 74
  • София
  • Мнения: 13 206
Ако ми звънне телефона посред нощ, първо го вдигам, после изчаквам да чуя кой и за какво се обажда и ако има нужда - паникьосвам се.
Ако е просто поредния пристъп на среднощна логорея у близък човек, излушвам го, казвам някоя глупост и заспивам обратно.

Реза, ти си явно със здрави нерви! Wink
Никога не си изключвам телефоните. Винаги ги вдигам (ако чуя). Ако звъннат посред нощ или рано сутрин преди работа си изкарвам акъла, защото майка ми обикновено звъни по неприятни поводи рано сутрин  Confused

# 75
  • Мнения: 1 975
Че се е случило нещо лошо с някои от мойте близки.

И аз така и сърцето ми ще изкочи докато вдигна и разбера за какво иде реч. Но моето си е стара уплаха - преди години към 2часа след полунощ ми позвъниха да ми съобщят, че е починал брата на баба ми. От тогава насам много се притеснявам Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: X
Винаги си мисля най-лошото.  Sad Сърцето ми ще се пръснеи корема ми е на топка. Ужасно е. Понеже ми се е случвало 2 пъти и за мой късмет бяха мои пияни познати, после такива псувни се изсипаха върху тях, че не са ме потърсили до ден днешен. Просто ми излиза акъла в такъв момент и в яда си, страха си и същевременнос успокоението , че не е нещо лошо, сипя обиди. Ама те си ги заслужават, тъпите смотлъовци! Ще звънят на омъжена жена с малко дете посред нощ! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 77
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза, ти си явно със здрави нерви! Wink

Ами..може да се каже и така.
А може да се каже и че имам доста странни приятели:)

# 78
сърцето ще ми изскочи от страх,първата ми мисъл е ,че се е случило нещо лошо и после цяла нощ не мога да заспя

# 79
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
че се е случило най-лошото

# 80
  • Мнения: 393
  Ами,честно казано,ако чуя,което е под голям ?,си мисля ,че е брат ми-имаме голяма часова разлика и обикновенно така се получава.Пък и ако случайно е грешка,затварям и продължавам да спя..Не ми трепери нищо,а в такова сумнанбулно състояние никаква мисъл не може да ми мине в главата...

Общи условия

Активация на акаунт