Много се потим - има ли лек?

  • 1 109
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте момичета,
Имам следния проблем с бебо - много се поти по челото и по краката, а е само на 3 - месеца. Татко му има същия проблем - често се поти по челото и краката. Това е доста неприятно, създава дискомфорт у човека, а и ухаеее... Не искам детето да има същите проблеми, но незнам какво да направя. Чувала съм, че помага къпането в морска сол или орехова шума. Някой пробвал ли го е или са само бабини глупусти. Момичета, има ли някоя от вас подобен проблем, как сте се справили и чували ли сте и знаете ли нещо по въпроса?   Много ви благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 274
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215666.0 Няма особени мнения по въпроса. И аз бях пуснала тема за това преди няколко дни. Моля те проверявай преди да пишеш нова тема с търсачката! Няма нужда да пълним форума. (Съвет е не е заяждане)
аз лично след тази публикация вече ползвам само търсачка Simple Smile

# 2
  • Мнения: 945
Конкретно на въпроса zа солта... детето ти не е краставица, нито zелен домат, че да го осоляваш. България е една от малкото страни, където годишно си zаминават няколко осолени бебета.
Солта не убива потните жлеzи, но zа сметка на това иzтегля водата от органиzма. За едно малко бебе това може да е фатално. Освен това се получава раzдраzнение на кожата до огромни открити рани. Ако все още си навита да слагаш сол във водата на бебето те съветвам да си поставиш една лъжичка сол на свивката на лакътя zа половин час и след това още един път да си помислиш...

П.П. и не вярвай на бабини девитини, могат да бъдат много опасни

# 3
  • Мнения: 511
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215666.0 Няма особени мнения по въпроса. И аз бях пуснала тема за това преди няколко дни. Моля те проверявай преди да пишеш нова тема с търсачката! Няма нужда да пълним форума. (Съвет е не е заяждане)
аз лично след тази публикация вече ползвам само търсачка Simple Smile
извиняваи миличка но не всеки път става с търсачката. Peace
за потенето защо не проверите дали бебчо няма рахит newsm78

# 4
  • Мнения: 60
Конкретно на въпроса zа солта... детето ти не е краставица, нито zелен домат, че да го осоляваш.
Абе и на мен ми струва абсурдно, но знам ли, затова питам. То и маженето с мас ми е странно, но пък е ефикасно и има майки, които още го ползват.

Ваня_ск, благодаря ти много за линка. Впрочем аз и бях пуснала първо търсачката, но ми излязоха теми от диети и отслабване.

ky, ще говоря с докторката за прегледи рахит за всеки случай. В линка, който Ваня_ск прати има доста по въпроса, така че ме наведе и на тази мисъл.

Така че сори за повторението на темата Confused  и мерси за отговорите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт