За бибата...

  • 3 496
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • sf
  • Мнения: 10 081
за това смятам, че колкото по-рано се махне биберона, толкова по-леко го   понасят. и при всички положения е по-добре без него.

# 46
  • Мнения: 1 172
Махнах му биберона на 1г 10 мес. Сметнах, че е готов да се раздели с него, защото наблюдавах кога точно ползва биберон. По мои наблюдения искаше биберон понякога, когато заспива и то само докато заспи. Минута-две след това го изплюваше. Също така използваше биберон всеки път, когато случайно го зърне. Дори по тази причина му се е случвало да налапа и 2 биберона едновременно. Отдавах го не на нужда от биберон, а на навик. 
Около седмица траеше свикването без биберон.

Така, че не бих те посъветвала да махаш биберона, ако не ни сигурна, че детето може да се раздели с него бързо и сравнително безпроблемно.

# 47
  • Мнения: 1 172
мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него обикновено се скопосва яко. ами смешно е, и е кофти за зъбите.

По същия начин, едва ли на мъжа ти ще му е  смешно да го питат що е толкова слабо неговото дете, не го ли храните достатъчно; защо още пие от шише, а не от чаша като вече е на еди-каква си възраст; а не е ли по-добре децата му да бяха с разлика 2 години, а не 5 примерно и т.н... Все неща, които не засягат никой, но все някой се намира да ги определи като смешни.

Аз пък бих се скопосала яко, ако мъжът ми така си позволява да се бърка в отглеждането на непознати деца. Това означава липса на всякакво чувство за такт и явна нагласа, че неговите критерии за отглеждане са най-правилни.

# 48
  • sf
  • Мнения: 10 081
извинявай, но физически качества въобще не можеш да сравняваш с нещо като смучене на биберон или носене на памперси, например. защото първото не зависи от теб, а второто да.
и каквото и да си говорим, за мен винаги ще си остане смешно да гледам ходещо дете, налапало биберон,.

# 49
  • Мнения: 3 116
Донси, всеки си възпитава детето така както намери за добре.

Аз също мисля че поведението на мъжа ти показва липса на възпитание и каквото и да е чувство за такт.

Хубаво, каза си мнението няколко пъти по темата. Според мен трябва да спреш  Stop

# 50
  • Мнения: 107
Нашата биба я махнахме окончателно и безвъзвратно преди 4 дни. Беше нагризала всичките три биби (бяха спукани) и на мен ми писна да я гледам с биба в устата и срязах бибата и като я поиска я дадох. Гледа я, плака, пробва се да я смуче но уви. Плака така половин час каза че била счупена и аз и предложих да я хвърлим на боклука и отидохме до коша и окончателно се разделихме с нея.Сега дори не се и сеща за нея, но си намери друго успокоение - хавлията от кръщенето да я увия в нея и да я гушкам и да правим "нани бебе". Очаквах раздялата с бибата да е много по тежка, но за моя радост всичко мина.

# 51
  • Мнения: 4 668
и каквото и да си говорим, за мен винаги ще си остане смешно да гледам ходещо дете, налапало биберон,.
И на мен ми е смешен мъж , който си вре носа в чуждите работи , че си позволява и да се намесва  , ама ...  Stop хайде ще си замълча .

Само дано да има късмет някой изнервен татко някой път да не му "поправи" неговите зъби , че тогава ще е все тая смукал ли е биберон  hahaha

# 52
  • Мнения: 1 416
СМЕШНО ЛИ?Има ли нещо по сладко от бебче с биберон ?Смешно е може би татко с памперс и биберон  Joy

# 53
  • sf
  • Мнения: 10 081
според мен дете на 2 години, вече не е бебче.
Цитат
амо дано да има късмет някой изнервен татко някой път да не му "поправи" неговите зъби , че тогава ще е все тая смукал ли е биберон 

бъди сигурна, че са малко татковците, които биха си и помислили подобно нещо  hahaha
 и темата е за бибата, а не за поведението на нашия татко, но и това ед руг въпрос. а мойто мнение мога да си го излагам колкото си искам и под какват форма си искам

# 54
  • Мнения: 1 044
Ние сме още малки ,но и аз ще опитам със съвет..Като я поиска,започни да го занимаваш с нещо друго,попей му ако трбва,знам ли.Всяко дете е различно.Може и да кажеш ,че мецата или друго нещо страшно за децата я е взело, Simple Smile  Peace
Оставете децата на мира, сами ще се откажат. Възрастен човек с биберон виждали ли сте? Аз не съм. Не травмирайте децата като ги плашите по този начин-меца, баба Яга, Торбалан-заплахата с тях води до страхове години наред по-късно и до нощни кошмари също!

# 55
  • Мнения: 532
Имам чувството,че все едно аз говорех докато ти четях поста:-)
Ами ще ти кажа,че аз доста се борих с това.Моята дъщеря заспиваше само с бибероната и едни сатенени панталонки,които си мачка в ръцете.Без този комплект няма заспиване.Проблемът е ,че тази биберона води до изкривяване на зъбките и на тази възраст е добре вече да се махне.За панталонките нямам нищо против.Ще ти кажа аз какви методи използвах:
1.Опитах да я скрия - но тя много усърдно я търсеше и плачеше
2. Отрязах й върха - тя не ставаше вече за смукане и детето реши ,че е "лоша",но пак не искаше да заспива.
3.Мазах я с Daum - exol (горчиво е) - пак беше "лоша бионката",но не искаше да спи.
4.Замених я с друга биберона,която е с капачка (Аvent имат такава) - тя установи ,че не може да я лапне и сега се задоволи да я държи в ръка и заедно с панталонките и едно бяло котенце заспива.

Опитай се да й концентрираш вниманието да заспива като си гушка някоя любима плюшена играчка и пердето,а да се откаже от бибероната.

Успех!

# 56
  • Мнения: 2 066
Момичета, бели кахъри са това с бибите, все някак се махат, изяждат ги папагалите, кучетата и т.н. Моето порастнало дете си смуче палеца като за световно преди да заспи и по време  на сън, целия й пръст е в пришки, нокъта й е изтънял... говорих, говорих... ама не вдява Mr. Green

# 57
  • Мнения: 500
Дъщеря ми отказа биберона на 2г и 5м,т.е. миналата година по това време,като тръгна на градина.И аз бях притеснена,но не издържах на плача и хленченето и за бибата.... Embarassed

# 58
Я,да се намеся и аз.Напълно съм съгласна с donsyy и я подкрепям в изказванията й.Писала съм и друг път по подобна тема.Не виждам нищо "сладко и приятно" в гледката ходещо дете с биберон-за мен е смешно.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 999
Не виждам нищо "сладко и приятно" в гледката ходещо дете с биберон-за мен е смешно.

Темата е за друго.  Naughty

Отделно - защо си мислиш, че някой се интересува дали намираш детето му с биберон за 'сладко и приятно' или не?  newsm78 Какво всъщност ви влиза в работата МОЕТО дете дали е с биберон или не?

Общи условия

Активация на акаунт