За кърменето и пюрето с АМ

  • 370
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 738
Здравейте мами!!!Имам следната дилема:кърмя моя малечко на поискване и се опитваме на обяд да му давам по малко картофено пюренце,което до сега правих като се цедях и добавях кърмата.На последък ми стана много трудно да се цедя и изкарвам по много малко мляко и се питах дали да не му го приготвям с АМ и как ще му се отрази това?Дали няма да му хареса повече и да се отбие?

  За сега кърмата му стига и не съм дохранвала никога-но защо не мога да изцедя повечко,дали защото вече съм отвикнала да се "доя"???

# 1
  • Мнения: 134
Хм, а защо не пробваш да се изцеждаш между храненията, можеш да слагаш кърмата в хладилника и да я ползваш за следващата каша или пюре, а едновременно да се стимулира лактацията. Не пречи да пробваш, аз не се сещам за нещо друго. Успех! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 829
1. Може да му дадеш пюрето разредено с вода.
2. Не мисля, че има риск да се отбие, заото ще му хареса АМ, смесено с пюре, щом ти е трудно да се цедиш-не си усложнявай живота излишно. Нищо няма да му стане на детето-освен ако има АБКМ, но едва ли Grinning
3. Ако искаш да изцеждаш-опитай докато кърмиш от едната гърда да изцеждаш от другата. Пробвай да цедиш ПРЕДИ КЪРМЕНЕ, като затопляш с компрес преди това гърдата от която ще цедиш.

Но основно според мен-старай се да ти е по-лесен и приятен живота.
Успех! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 431
Аз мразя да цедя, затова му приготвям кашите и пюретата (когато са домашно приготвени) с преварена вода. Не виждам никакъв проблем в това - кърмя го преди или след твърдата храна (както дойде).

# 4
  • Мнения: 738
Благодарности за отговорите-ще опитам вариантите и с АМ и с преварена вода и ще видим кое ще му допадне повече!!!Той ще си знае най-добре! newsm51

# 5
  • Мнения: 236
Аз мисля че няма опастност да се отбие толкова лесно! Все пак според мен усеща вкуса на пюрето повече отколкото АМ-то. Моята кукла е на биберон с кърма от 4 месечна, към 7-8 месеца вкарах 1 биберон на ден с АМ, сега е вече на 1 годинка и 2 седмици и продължаваме да се кърмим на поискване (6-7 пъти на ден), АМ го спрях напълно, защото не искаше да го пие. Така че... ако искаш пробвай да цедиш между храненията, ако не ти се занимава, давай с АМ по малко, или водичка.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък бих ти предложила друго: Първо кърмиш, после пюре - кърмиш и след 30-40 минути даваш пюрето приготвено с вода. Това се брои за едно хранене. Така ще си спестиш усилията от цеденето......, защо да се цедиш с помпа, като може дечко да те изцеди? И не виждам смисъл от АМ, след като си имаш кърма....

Общи условия

Активация на акаунт