за нощното спане

  • 3 807
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
неоснователен плач при бебе на 24 дни? не вярвам, че има такова нещо.


И аз

# 16
  • sf
  • Мнения: 10 081
моя напоследък като му се спи , много плаче, аз го гушкам, люлея, преди заспиваше, но сега-не, още повече ревеи от нерви , аз го слагам в леглото  итой спира, върти се, върти се и заспива сам. явно  понякога му писва да го мачкам в мене, да му пея, а иска да си заспи спокойно човека. според мен всяка майка сама си усеща за детето

# 17
  • Мнения: 2 677
Може би съм от щастливите майки, на които не им се е налагало да правят нещо специално, за да приспиват децата си. От новороден заспива сам в леглото си. Като навърши един месец, спря отведнъж да се буди за нощното хранене. Не се е налагало да се намесвам по никакъв начин в режима му на спане. Но, макар и да не съм се сблъсквала с такъв проблем, и аз съм на мнение, че:

неоснователен плач при бебе на 24 дни? не вярвам, че има такова нещо.

# 18
  • Мнения: 108
не казвам, че бебето не трябва да се храни нощем, проблема е, когато е нахранено, уригнато и сухо и въпреки това реве, вземаш го на ръце, реве, гушкаш го реве, разнасяш го, реве, даваш му биберона млъква за 5 минути, изплюва го и пак почва да реве и така докато не се нареве.

# 19
  • Мнения: 4 546
може да има колики или да се напъва да ака  newsm78 а може дори да реве, защото му се спи

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Може има колики. Някои бебета ги "хващат" още в родилното и понакога 2 месеца няма отърване.
Особено ако са хранени с адаптирано мляко.
А денем как е? Пак ли плаче много?

# 21
  • Мнения: 108
денем плаче доста по-рядко, сутрин между 8 и 12 обикновенно хленчи, но следобедите плаче рядко, вероятно са колики

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще се оправи. Ако се притесняваш, винаги може да навестите GP-то да го види и да си каже мнението.

С първото дете при първите колики (естествено бяха посред нощ) така се бяхме паникьосали с таткото, че викахме Бърза помощ. Та ни успокоиха хората. Но какво да направиш, млади родители, неопитни. После свикнахме и му хванахме цаката.

# 23
  • Мнения: 406
ОХ!С големия до две годинки се приспивахме на ръце и се будеше нощем.Ама майка ми , сестра ми  от началото бяха покрай мен да ми помагат и така ми помогнаха че после #Crazy.А с малкия по стечение на обстоятелствата си го гледах абсолютно сама и не съм имала проблеми.Още като се прибрахме от болницата не давах на никой да го взима на ръце и така той стана по-самостоятелен от баткото! Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 1 320
До 10 месеца заспиваше сам. Оставях го в стаята и той си заспиваше. Спеше от 8 вечерта до 10 сутринта. След това се научи да се изправя на решетката на леглото и му беше такъв кеф, че нямаше заспиване. И тогава почнах да го слагам на нашето легло, лягам до него, галех го по косичката и за 10-тина минути заспиваше. От 1 месец насам имаме напредък да заспива отново сам в леглото, но си ляга вече към 10 часа.

# 25
  • Мнения: 179
не те ли е страх че ще го бутнеш или смачкаш като спи при вас.

# 26
  • Мнения: 4 451
Не искам да те разочаровам, но като цяло децата започват да спят по цяла нощ и спокойно м/у 2 и 3 годишна възраст  Wink
Абсолютно съм съгласна. Мими започна да спи без да се буди нощем след 3г. А бебето още ни тормози, събужда се по безброй пъти. Confused

# 27
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Защо толкова майки се страхуват от буденето през нощта и нарушаването на спокойствието им. Не всеки може да има помощ от някой, но и никой не създава деца, с тази нагласа - някой да му гледа детето. Трябва да сте наясно,че детето си е ваше и то изисква вашето внимание и грижа! Детето има нужда от гушкане СЕГА, а не на 16 години. Уверявам ви ,синът ми определено не иска да го гушкам и не ме търси нощем. Но ако бях пропуснала времето,когато ме е търсил и е имал нужда от мен, сега щях да се чувствам ограбена! Той може би също  Sad  Какво от това,че не е спал сам в стаята си. Сега определено държи на самостоятелността си и си я отстоява.
Така,че майчета, не пропускайте миговете на общуване с бебоците,няма да се върнат, за да може да наваксате пропуснатото.  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
И като се сетя, че моите ядяха нощем докато навършиха 2 години.....

Какво ти спане? Правех млякото в тъмното и в полубудно състояние. Дава ли ми сърце да ги оставя гладни! А на следващия ден всичко си е като наспалите се хора - работата трябва да се свърши. На моменти се чудя как съм се справяла без да превъртя от безсъние.

# 29
  • Мнения: 46 436
не казвам, че бебето не трябва да се храни нощем, проблема е, когато е нахранено ...

Може да има колики, да иска още мляко или да го боли нещо. Първите 2 неща са най-вероятни.

Общи условия

Активация на акаунт