Моля за помощ

  • 4 676
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
На моят мъж му откриха разширена вена и се оказа след изследванията,че има и бактерии. Резултатът бе St epidermidis(staphyloccocus epidermidis?).Изписаха му куп антибиотици и резултатите от спермограмата не са добри.
Но всеки доктор даваше различни мнения.И майка му е доктор и тя се сложи в диагнозите.........и заключи,че се предава по полов път и тъй като ми обясни,че тя е сигурна в "синчето си" явно му е повлияла и сега аз съм на мушката..........аз съм била "заразителя!"..............Въпроса ми е предава ли се по полов път има ли друг начин да се е заразил ( преди 3-4 седмици кучето ни докато му се радваше и скачаше го закачи със зъб през боксерките точно за левия тестис и имаше кръв- може ли и това да е причина) моля Ви помогнете защото аз съм чиста пред себе си и искам мнение..........
благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 639
Това дето си го написала е стафилокок, живеещ по кожата на човека и доколкото знам е условно патогенен. Това е нещо объкано май  newsm78.
Къде правиха изследването и как? А и тя как е сигурна в синчето си ? Свети му или как ?

# 2
  • Мнения: 5
нямам представа, и аз четох, че е кожна бактерия, но била попаднала ж спермата, нищо не разбирам вс доктори казват различни неща, а за майчето..........опасна е.........просто ако някой се е сблусквал с това моля за мнение!
Изследването доктора каза да се направи в Сантелаб, чувала съм че никак не са добри, но не мога да го накарам да пуснем и в друга лаборатория изследвания....... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 639
Неправилно лечение като резултат от лошо изследване може дори да навреди! Трябва да повтори изследването в специализирана клиника според мен.. Разгледай добре резултата, трябва и друго да пише. Секрет за натривка и микробиология ли взеха ?

# 4
  • Мнения: 5
бяха му назначени следните изследвания:
еякулат -посявка и спермограма
спермограмата хич не е добре 15 000 000 на мл. и само 30% нормално подвижни, морфологията е ок, отделно показа левкоцити 30-40 и бактерии и на посявката пишеше St epidermidi  и после антибиограмата

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не може според мен от един антибиотик да се влоши ТОЛКОВА МНОГО спермограмата
това значи че напр сина ми до зряла възраст не трябва да има жив сперматозоид
а стафилококите са заразни и наистина и по полов път
възможно  е и ти да си го заразила ако теб са те заразили напр при някой преглед гинекологичен - от недобре стерилизирани инстурменти
аз напр бях заразена със стафилрокотки и бебето ми в МД при първото раждане
при второто се сдобих с друг вид бактерии-  по-упорити и от стафилококите

а стафилококите са описни повече за бебетата ин о и за хората но в големи количества и дълго нелекувани - но до колкото знам тогава почват вече и външни/кожни прояви, че и др
бе не са по-опасни от която и да е др бактерия - ама всяка бактерия в големи количества си засяга организзма

най-лесния начин да провериш и ти дали я имаш гадината е да си пуснес изследване
направи го щото не е задължително и ти да го имаш
кеф ако го нямаш как ще натриеш носа на майчето....ако пък имаш - казваш заразиха ме при еди кой си преглед и спираш да говориш
ей тия пусти майки на мъже /и аз в тяхната група, ма ще ставам и тъща;-)/

# 6
  • Мнения: 2 422
naqacps  ако бях на теб тая моя свекарва хайде да не се исказвам ква  #Cussing outщях да я оставя да пасе трева те кравите само това правят ...... и как така ще му повлияе Sick

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
naqacps  ако бях на теб тая моя свекарва хайде да не се исказвам ква  #Cussing outщях да я оставя да пасе трева те кравите само това правят ...... и как така ще му повлияе Sick

не  въпроса че му влияе, а чме все пак е доктор и той човека верва на дактора още повече че докито е мамче
ма то докито не е гинеколог, още повече кожно-венеричен та знае колкото да говори
но! все пак не подценявайте възможните проблеми дори получени от гинекологичен преглед
така че свеки без да знае може да е уцелила десятката
затова - беж при гинеколога да вземете проба и виж кво ще поникне - дай боже нищо де!

# 8
  • Мнения: 2 422
Да това е добър съвет  newsm10 аз в яростта си не помислих smile3527 а после да и натриеш носа smile3537 Stuck Out Tongue Winking Eye ppp на свекито тъпо .... да ме извиняват   mrstraetzнастоящите свекита ама това не е отношение нали съгласете се с мен- Ти си виновна и бля бля дрън дрън   - не така в тая работа виновни няма no

# 9
  • Мнения: 639
не може според мен от един антибиотик да се влоши ТОЛКОВА МНОГО спермограмата
това значи че напр сина ми до зряла възраст не трябва да има жив сперматозоид
а стафилококите са заразни и наистина и по полов път
възможно  е и ти да си го заразила ако теб са те заразили напр при някой преглед гинекологичен - от недобре стерилизирани инстурменти
аз напр бях заразена със стафилрокотки и бебето ми в МД при първото раждане
при второто се сдобих с друг вид бактерии-  по-упорити и от стафилококите

а стафилококите са описни повече за бебетата ин о и за хората но в големи количества и дълго нелекувани - но до колкото знам тогава почват вече и външни/кожни прояви, че и др
бе не са по-опасни от която и да е др бактерия - ама всяка бактерия в големи количества си засяга организзма

най-лесния начин да провериш и ти дали я имаш гадината е да си пуснес изследване
направи го щото не е задължително и ти да го имаш
кеф ако го нямаш как ще натриеш носа на майчето....ако пък имаш - казваш заразиха ме при еди кой си преглед и спираш да говориш
ей тия пусти майки на мъже /и аз в тяхната група, ма ще ставам и тъща;-)/

Къде съм написала, че от АБ ще се влоши спермограмата?? Има достатъчно много АБ ,  които натоварват и увреждат например черен дроб. Или бъбреци. Дай да пием ей така,  за всеки случай и за всяка бактерия - дори и ако е нормална или полезна!! А въпросния стафилокок е нормален обитател на човешката кожа. Този, с който са заразили теб и бебето от родилния дом е стафилококус ауреус или златист стафилокок - патогенен, ненормален обитател. Има разлика! А за свеки - не коментирам..

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
НАни, не визирах теб точно
а отговарях по въпроса на авторката може ли от АБ дето е пил мъжа й да е станал проблема
просто менението ми е след твоето, а не че давам коментарл на твоя пост...

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
обаче има още нещо - може мъжа ти да ти го е предал и дори да направиш сега проби - да са положителни..
бе въобще това с търсенето на вина е глупаво при този вид зараза - бактериите
все пак това не кожно-венерическо класическо заболяване
жената може да бактеряса и след пиене на силен АБ - както и мъжа, но жените са по-податливи
затова обикновено почти ВИНАГИ когато се пие АБ- се пие и противогъбично - поне аз така правя...

# 12
  • Мнения: 5
Много ви благодаря за мненията и за подкрепата, обвиняването един друг не е въобще решение на ситуацията и аз бях просто много шокирана, че след няколко дена ходене по доктори, събиране и на мнения и подкрепата една към друг след разговор очи в очи с майка си едва ли не ме попита " кажи си" .
Утре ми излизат  изследванията и се надявам имунната ми система да е добра и да не съм го пипнала ,за да им докажа.......защото знам,че съм си ок !
За спермограмата, тя е лоша още преди да почне да пие антибиотици и ние си мислихме , че е заради разширената вена и се оказа , че е и заради бактериите и 2те неща подтискат движението на сперматозоидите.
Надявам се след лечението резултатите да са добри, въпреки, че самото лечение си е все едно има венерическа , много тежки антибиотици, но разчитам на това че ги е предписал уролог а не майка му , която за кашлица и хрема винаги му предписва антибиотик!!!!
Благодаря ви много!

Общи условия

Активация на акаунт