Въпрос за покупка на кола

  • 12 494
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 217


решението е следното - ван!!!



Ох, ван, ама скъпо.....Има ли до 6-7 хиляди свестен ван и най-вече откъде да го вземем?
Последно за пазара на Горубляне ни казаха, че не продавали, а пробутвали колите си:roll:
Сложна работа се оказа таз работа Wink

# 16
  • Мнения: 220
влез в http://mobile.gbg.bg/ и пусни търсачката - какво търсиш, колко пари, коя година производство... аз мойта кола от там я купих...

те и там са джамбази и тарикати, ама ако не друго поне ще се ориентираш в пазара и цените...

ето ти и 2 вносни сайта http://mobile.de и http://www.autoscout24.it/

като смениш буквите след точката получаваш нов сайт - примерно http://www.autoscout24.de/

айде и късмет в търсенето!!! ако има нещо - питай...

# 17
  • Мнения: 2 401
Много  полезни сайтове, и аз мерси.  Обаче като гледкам (чужбинските), те нашите джамбажи си слагат направо 100% отгоре, или бъркам? Става дума за по-скъпите коли.

# 18
Изобщо няма да захващам въпроса с марките коли, безсмислено е.

Но имам няколко общи съвета, като човек карал в последните 3-4 години и седан, и ван, и комби.

Първо, за деца - 1,2,3... - търсете автомобил със задна седалка, съставена от три отделни независими седалки. Това позволява добър и безопасен монтаж на повече от едно детско столче и нормално място за още един възрастен.

Второ, ванът е най-доброто решение - Рено Еспас пък е най-доброто сред вановете според мен. Изключително разчупена вътрешност, възможност за многообразни схеми на разположение на седалките, въртене на седалките на 180 градуса, преминаване между преден и задни редове като в "автобус"... Еспас 2 поколение (1991-1996) се намира между 5 и 10 хиляди лева. Минуси - рискова покупка, тъй като обикновено коли на тази възраст са карани много. Иначе - това е колата. Еспас 3 поколение са "по-млади" но доста по-скъпи. За двигателите на Еспас 2 - дизелите са стабилни но обикновено много амортизирани, шумни, миризливи и нединамични. От бензиновите има един уникален двигател - 2900 куб см бензин, 150 кс, V-образен. Това Е двигателят за тази кола. Много хора се плашат от него защото в БГ не сме свикнали на големи двигатели - но на газ този двигател е изключително приемлива алтернатива, и с него тази кола е истинска ракета.

Трето, ако не се решите на ван, тогава комби с тройна задна седалка - моят опит е с Пежо 307 SW HDI, но има и други (напр. Renault [Megane] Scenic).  Проблемът е, че тези коли са по-нови и по-скъпи. Затова пък са много по-нерискова покупка.

Седан или хечбек за тридетно семейство, пък и за двудетно - за мен не е опция.

И накрая - вижте програмите байбек (buy-back) на някои от вносителите (Пежо, Мото Пфое) - на лизинг можете да си вземете проверена кола втора употреба, която отговаря на изискванията ви. Нашето 307 SW е купено така и е наистина страхотно.

Успех и поздрави

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
Хубаво е, когато се включат и разбиращи татковци - много благодаря за всичката информация.

# 20
  • Мнения: 533
Рено - Еспейс newsm74

# 21
  • Мнения: 224
Пасат комби според мен е най-подходящата кола.
Такава сме си избрали и ние.
newsm10

# 22
  • Мнения: 274
Ние сме с Нисан Примера комби. Много удобно, голям багажник, икономичен дизел. Частите не са от най-евтините, но пък рядко се налага да ти трябват и това компенсира.
За двигателя никой не може да ти даде гаранция! Закарайте я на сервиз задължително още преди покупката, но ако е препоръчан от продавача идете само ако е реномиран, иначе си изберете вие в кой сервиз.
Казваш, че чакате трето дете. В такъв случай търсете ван! Всичко друго ще ви е малко и тясно. Аз харесвам Опел Зафира, но зависи с какви средства разполагате. Ако се спрете на Зафира пиши ми на лични, ще ти кажа какво точно да гледате!

# 23
  • Мнения: 24
Рено - Еспейс travel newsm10

# 24
  • Мнения: 934
В списанието Auto build България има много полезни статии и сравнителни тестове за различните класове коли. Със сигурност ще ви е полезно.
 

# 25
  • Мнения: 157
SKODA OKTAVIA 1.9 TDI.много е икономична,частите ио не са много скъпи и с голямо купе.Страхотна кола,аз съм с две деца и има място за още две.Ако си намерите така втора ръка е супер.

# 26
  • Мнения: 2 723
Жената каза с какви пари разполага и колко голяма кола търси, вие си хвалите кой квато кола си има...
Ква шкода октавия , пежо 307, рено меган за 6500  Shocked Shocked Shocked
И за голф имаше мнение - жената чака 3-то дете какъв голф  ooooh!
Всички знаем с много пари как да си изберем кола, въпросът до колкото аз схванах е каква кола да се купи за 3 деца и за около 6500 лв

Ние имаме опел астра комби, ама не мога да го препоръчам, зашото не става за 3 деца.

# 27
  • Мнения: 157
Ако някой не се заяде темата няма да му е интересна!!!!

# 28
Ква шкода октавия , пежо 307, рено меган за 6500  Shocked Shocked Shocked
И за голф имаше мнение - жената чака 3-то дете какъв голф  ooooh!
Всички знаем с много пари как да си изберем кола, въпросът до колкото аз схванах е каква кола да се купи за 3 деца и за около 6500 лв

Ние имаме опел астра комби, ама не мога да го препоръчам, зашото не става за 3 деца.


Никси, ами опитваме се да помогнем бре, и ако не е ясен постинга ми (специално моят), да поясня:
- написал съм - Рено Еспас 2 серия, между 5 и 10К, като си прецениш рисковете
- бай-бек на по-скъпа кола (307, Меган) - това означава да платиш 4-5 хиляди за първа вноска и да изплащаш 2-3 години

Иначе че Астрата не става съм съгласен  Wink

Айде успех на 'сички

# 29
  • Мнения: 2 723
Изобщо не се заяждам.... ама моля ви, аз съм на работа, мога да се заяждам с колегите, мразя да го правя във форума  Peace

Работата е там, че и ние мислим как да си сменим колата и всякакви схеми сме обмислили, затова се опитвам да помогна...

- написал съм - Рено Еспас 2 серия, между 5 и 10К, като си прецениш рисковете
- бай-бек на по-скъпа кола (307, Меган) - това означава да платиш 4-5 хиляди за първа вноска и да изплащаш 2-3 години

С твоите постове съм съгласна, ама теоритично

На практика обаче как изплащаш нещо в продължение на 2-3 години с 3 деца и 1 родител с намалени доходи...  Thinking


Общи условия

Активация на акаунт