А имате ли..............

  • 4 910
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 390
Нямам машина и не искам да си купувам.
Не ми харесва домашният сладолед.

# 16
  • Мнения: 734
И аз нямам но сигурно за в бъдеще ще купя. Казала съм на майка ми като ни дойде на гости, че по цял ден ще ми пече торти със сладоледени глазури.
От мерцедеската марка ми е любим един вид-  Cookie -Dough, а наскоро опитах и Frozen Yogurt - по малко калоричен е , наподобява на сладолед и също е вкусен.

# 17
  • Мнения: 1 116
Ау що ми трябваше да отварям темата, отиде ми диетата Simple Smile , добре че бяха останали само две лъжици от crеme brulеe  на Haagen-Dazs.  
Нямам машина, изкушавам се да си купя, щото обичам да имам всякакви машинарийки, обаче съм сигурна че толкова хубав сладолед, като купения няма да стане, а ако ще си развялам диетата поне да е с нещо което си заслужава. Simple Smile Виж в диетата на мъжа ми влиза много, много сладолед Simple Smile, но и той не би ял домашен, само щото е домашно приготвен при условие че тук наистина има голямо разнообразие от много хубави сладоледи.

# 18
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Jungle
И аз нямам но сигурно за в бъдеще ще купя. Казала съм на майка ми като ни дойде на гости, че по цял ден ще ми пече торти със сладоледени глазури.
От мерцедеската марка ми е любим един вид-  Cookie -Dough, а наскоро опитах и Frozen Yogurt - по малко калоричен е , наподобява на сладолед и също е вкусен.


Аз и семейството ми сме върли фенове на YOGEN FRÜZ!
Виж, ако такава машина намеря - ще си купя! И ще си произвеждам непрекъснато  пресовано замразено кисело мляко с плодове...

# 19
  • Мнения: 978
Сладоледът, че е блудкав, обаче не е от машината, а от съставките.
И може да имате голямо разнообразие, но аз предпочитам да зная какво слагам вътре, а не разни хидролизирани млека, соеви истории, ароматизатори и оцветители. Пл\с това,сега ми давате идея, че в него ще стане страхотно замразено плодово кисело мляко. #Milti  Както и sorbet!!!!!

(ПС. Аз не ямм толкова, но в "диетата" ма мъжа ми също влиза голямо количество сладолед!).

# 20
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ние също си хапваме добре сладолед, но нямам машинка. Но не бих си и купила, zащото ще ми zаема главно много място.

# 21
  • Мнения: 530
Имаме, но нещо напоследък не съм я ползвала - от мързел най-вече. Иначе стават много хубави неща - аз всъщност рядко правя истиннски сладолед в нея, по-скоро от замразените кисели млека със плодове или само плодови сладоледи (от типа sorbet). Хубаво е защото ако плодовете са добре узрели и вкусни, няма нужда от захар и нищо друго. Напоследък правя най-вече сладолед на клечка за Анна (а и за нас де). Манго ни е е л#бим, но като наизлезат сега и хубави ягоди, а и после малини, ще направя много. Сорбе от малини е велико!

Иначе от готовите - мммммммммм Green & Blacks - и ваниловия (а аз по принцип не обичам ванилов) и шоколадовия им е божествен.

# 22
  • Мнения: 978
MM, пробвай с манго! Жестоко е. Да те питам за машинката. Тя ли охлажда или само бърка? Трудно ли се чисти?

# 23
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: evelina
Laughing не мисля че Haagen-Dazs са боклуци например!за мен това са най-готините сладоледи ever.вярно че са малко скъпички но КЕФ ЦЕНА НЯМА нали?! smile3521

какво им е особеното на тези сладоледи ,4е аз нешо не разбрах - ходихме 2 пъти на сладоледажииница Wink  и освен цената им друга разлика не видях,а съм фен по принцип, оба4е за съшите пари тук в друга сладкарница бих яла огромна мелба супер вкусна . имат ли нешо особено наистина?

# 24
Нямаме, но и не съм искала да имаме такава. Гледам да ограничавам до колкото мога консумацията на тоя продукт в къщи  Embarassed . Със Симона най-трудно се преборвам. Опитвала съм домашни сладоледи на няколко места и нито един път не съм оставала очарована Embarassed  Confused . За сега ще остана да се наслаждавам на купешките такива - поне разнообразие има Grinning
Айде черпя се един за любителите  Wink и тези дето не са на диета  
А ето и малко рецепти

# 25
  • Мнения: 530
Цитат на: White Raven
MM, пробвай с манго! Жестоко е. Да те питам за машинката. Тя ли охлажда или само бърка? Трудно ли се чисти?

Да, с мангото много ги обичаме. Даже преди малко ядохме всички ice lollies с манго и круша.... Анна даже две изяде. Grinning  Ама аз затова обичам да си ги правя, защото знам че вътре са само плодове и може да яде колкото си иска и няма да се разбушува от разните консерванти и оцветители и т.н.

Иначе машинката ни е от тези на които долната част се слага във фризера, за да се изстуди и после сместа се излива вътре  и за около 10-15 бъркане (от страна на машината имам предвид) сладоледа е готов. чисти се много лесно. Няма малки и досадни части за миене.

# 26
  • Мнения: 978
Дай някаква марка. А как го оформяш да стои на клечка? (Точно по същата причина смятам да си взема. Отказах се от тази за хляб, че и без това хляб почти не ям, обаче за сладолед няма да пропусна).

# 27
  • Мнения: 530
Цитат на: White Raven
Дай някаква марка. А как го оформяш да стои на клечка? (Точно по същата причина смятам да си взема. Отказах се от тази за хляб, че и без това хляб почти не ям, обаче за сладолед няма да пропусна).

Ей, закопа ме с тази марка Wink , но отидох и се заврях в шкафа да проверя. На Kenwood e, не знам какъв е модела точно, доста е малка и компактна, пише Gelatto oтвън и има нарисувана една фунийка със сладолед.
Иначе този на клечка аз не го правя с машинката. Предполагам, че ако го сложа в машинката (но не така че да замръзне напълно, а само малко) и после го излея във формичките ще е още по-хубав, но и така е хубав. Просто пасирам плодовете, слагам им понякога и малко кис. мляко или квасена сметана, и изливам във формичките за сладолед на клечка (последните които имам си ги купих от Икеа, преди имах и други но се изпотрошиха. Тези икейските изглеждат здрави и струваха £1.50)
Ето ги:


А тук има цената и името:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?cat … p;productId=53781

# 28
  • Мнения: 978
ММ, мерси много. Не съм ги виждала тези формички, но ще ги придобия в май-скоро време.

Общи условия

Активация на акаунт