Как се справяте с роднините пушачи по време на бременност?

  • 2 616
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
Не става въпрос за роднини, с които живеем, а напр. като отидем на гости. Уж се съобразяват, но пак си пушат, уж пушекът не отивал към мен. Не знам как да постъпя, по-лесно ми е на непознат да му кажа да не пали, защото съм бременна. За сега само излизам от стаята, отивам до тоалетната и т.н., докато се измирише, но не знам до кога ще мога така. А не ми се мисли като се появи бебето какво ще правим. Става въпрос за близки роднини, които не мога просто да игнорирам.
Моля дайте съвети/идеи!

# 1
  • Мнения: 4 451
Според мен е най-добре да си кажеш, че цигарения дим те дразни, не се чувстваш добре или просто ти е неприятно. Не вярвам да не се съобразят с това.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Това е наистина  доста неприятно. Аз безумно се дразня от несъобразителността на хората и наглостта на пушачите. Казвам си директно, че не ми е приятно. Излизам от стаята или направо си тръгвам, ако не съм си вкъщи. Съветвам те да си директна, защото както вече казах пушачите по принцип са несъобразителни.

# 3
  • Мнения: 4 111
Разбира се, щом не се сещат сами трябва ти да ги подсетиш. Аз не се притеснявах да казвам това, което ми пречи - детето ми е по-важно.

# 4
  • Мнения: 405
О, те знаят, че ми е неприятно, но си мислят, че ме пазят като не издишат директно към мен и с това се приключва. Не знам каква ще е реакцията, ако кажа, че не искам да палят в мое присъствие.

# 5
  • Мнения: 4 451
Хич да не ти пука от реакциите им. Детето е преди всичко.

# 6
  • Мнения: 4 111
Обясни им, че не понасяш миризмата, става ти лошо. Ако не се съобразят - спирате с гостито. Поне ще знаят причината.

# 7
  • Мнения: 4 447
В момента ти си специалната. С теб трябва да се съобразяват. Ако мислиш, че дори и с добър тон би обидила пушачите, то помоли половинката за съдействие. Аз така бих постъпила, макар, че не ми се е случвало да не се съобразяват с мен, когато бях бременна.

# 8
  • Мнения: 405
Проблемът за съжаление е доста деликатен, защото става дума за бабата и дядото на бебето. А аз хич не искам да се конфронтирам с тях. Не можем да спрем да им ходим на гости. Единственото, което се сещам за сега е да наемаме апартамент като сме в БГ и да ги каним тях, като им обясняваме, че там не се пуши.

# 9
  • Мнения: 4 447
Проблемът за съжаление е доста деликатен, защото става дума за бабата и дядото на бебето. А аз хич не искам да се конфронтирам с тях. Не можем да спрем да им ходим на гости. Единственото, което се сещам за сега е да наемаме апартамент като сме в БГ и да ги каним тях, като им обясняваме, че там не се пуши.

Боооооже, ама и на мен като бременна ми идваха едни странни идеи....

И аз така предположих, че става дума за бабата и дядото, от другата страна, нали?

Няма с какво да ги обидиш, защото става дума за твоето здраве и това на бебето.

За колко идвания става въпрос?

# 10
  • Мнения: 4 111
Разбрах, че става дума за тях, както каза анче_мамче, половинката трябва да застане на твоя страна. Ще е по-лесно от наемането на апартамент. А и става дума за тяхното внуче.

# 11
  • Мнения: 179
според нен цигарения дим не пречи на бебето по-вредно е ти ако пушиш не можеш да забраниш на никои да пуши

# 12
  • Мнения: 3 960
според нен цигарения дим не пречи на бебето по-вредно е ти ако пушиш не можеш да забраниш на никои да пуши


 hahaha Joy Ша мъ умориш Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз също мисля, че мъжът ти трябва да те поткрепи и по-настоятелно да им обясни защо не бива да пушат в твое присъствие. Моят мъж от както живеем заедно пуши на терасата, още не бях бременна. Когато майка му идва на гости излиза да пуши с него на терасата. А пък и аз никога не съм слагала пепелник вътре, за да стане ясно, че не се пуши.

Ето и една статия, за тези, които си мислят, че цигарения дим не вреди "чак толкова":

Дори пушенето в съседната стая вреди на бебетата!

# 14
  • Мнения: 4 447
според нен цигарения дим не пречи на бебето по-вредно е ти ако пушиш не можеш да забраниш на никои да пуши

В няколко теми ти забелязах изказванията. Ти деца изобщо имаш ли?  newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт