Обратното броене наближава - до НОЕМВРИ мъничко остава

  • 9 694
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 238
Здрасти момичета,днес съм по добре,оказа се че снощи съм щяла да събера границите и сега всяка сутрин кафе задължително така каза док.ще ходя и пак на изследвания.Успокоих се за едно пък сега се притеснявам за друго-четох в една темичка че по-дребите мами били по-застрашени от преждевременно раждане и се налагало по-често наблюдение,ставаше въпрос за много дребните мами под 160см,а аз съм 155 и съм забременяла с поднормено тегло,а и сега не дебелея качествено,ще водя разговор с док по тая тема че много ме тревожи.И моята бебка ме рита в пикочния мехур отскоро и ме вкарва скоропостижно в тоалетната и много ниско ги усещам ритниците,преди ме риташе около пъпа,пък сега май си е седнала на пикочния ми мехур,но пък какво значи да нося ниско корема,ако някоя мама разбира да хвърли един поглед на снимката в албумчето и да ми каже моя ниско ли е или не,хич не съм наясно.

# 31
  • София
  • Мнения: 614
Здравейте, момичета, да се разпиша най-накрая и аз, че от вчера сутринта съм напред-назад...Преди малко се прибрах от ЗД при д-р Марков. Вече 100 процента е сигурно, че бебето е едно и е момиченце Laughing Вече сме 1800 грама +/- 200гр, всички мерки си съвпадат с термина. Малката маймунка е заела изходна позиция - с главата надолу, беше си закрила лицето с ръчички, та само носленце се видя. Но за мен по-важното е, че всичко си й е на мястото, плацентата и околоплодните води са на 6. Абе направо сме отличници, да чукам на дърво!  Много съм доволна и спокойна, щото бях взела да навлизам в някакъв параноичен период - тая нощ например малката изобщо не се беше обаждала и аз вместо да се радвам, че съм се наспала като бял човек, взех, че се притесних защо не шава....Такива ми ти работи....А, и да кажа, че новият кабинет на д-р Марков е много хубав и таксата за 3D е 50 лева, ако някой го интересува.

И аз следващата седмица смятам вече да се срещна с докторката, която съм си избрала за секциото, да говорим за някаква ориентировъчна дата.
Мишунка, легълцето го взех от бебешкия магазин на Иван Асен ІІ - намира се точно срещу градинката на Райфайзен, до сладкарницата. Работят по каталог на Джен-Шумен, плаща се капаро 40% от стойността. Мойто го поръчаха веднага по телефона и след една седмица пристигна, но по принцип срокът е малко по-дълъг.  Много са любезни продавачките и можеш да си поръчаш да ти доставят и матраче по мярка, докато дойде легълцето. Има и страхотни спални комплекти - аз ще си купя нашия оттам, както и дрешки - другата седмица вече ще заредят с есенно-зимни моделчета. Имаше и много хубави повивалници, точно като за това легълце, ама вече нямаше място в колата и го оставих за по-нататък.
Друго не се сещам сега, хубав ден на всички!  Hug

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 14:05 от tsetseto

# 32
  • Мнения: 37
Сега нещо настрани от темата, не мога да се справя във форума и със цитатите като искам да изпозлвам, правя се на луда и не става, малко помощ няма да ми е нужна:) хихихихи-хи, уж съм на ти с компютрите, но тук нещо затъпявам:) лек ден.

momi4eta, oprawih se sama, ne mi obru6taite vnimanie:)))

# 33
  • Мнения: 37
Момичета, аз като чета какви размери давате за своите бебоци, аз съм леко объркана, преди седмица бях на контролен преглед и размерите на моят шнак по данни на лекарката са 750-800грама, нямали сме 1кг?Каза ми "вървите много финни"....Абе това нормално ли е?Аз вярно, че съм дребничка и корема ми не е адски голям, но все пак.По нейните линийки там за 31 г.с всичко е "6" , раз-р на главата и т.н, не ми е казвала до сега за р-р на стомахчето, а от вас разбирам, че и това е важно.Не вярвам, че ако има нещо тревожно ще го спести.Аз се чувствам страхотно и се разхождам като кон,не ме боли никъде нищо,от ходенето само ме заболява кръстапонякога,ама няма как сега:)
Какво мнение имате за тези кошарки с колелцата, които са сега новите сгъваеми по магазините, виждали ли сте ги?Мн ми харесват,зашото ще пътуваме доста ,а ми трябва такава кошарка.
мерси

# 34
  • Мнения: 343
Момичета какво обратно броене наближава то отдавна отмина даже и при декемврииките
така се връщаме назад към 100 дни  по добре беше Ноемврииската дружина в третия триместър мина

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 14:15 от Мечтание

# 35
  • София
  • Мнения: 672
Galaxy_25,не се притеснявай за размерите на беб - може да не те е измерила като хората миналия път когато си била. А и всички бебета са различни - някой са по-големи, други по-мънички - както при хората. (То все едно бебетата не са хора, ама айде Simple Smile ) Щом докторката ти казва че всичко е в норма, не се притеснявай. А ехографите дават грешки - на моя приятелка и казаха че бебето и е 2.400, а то като се роди след 3 дни беше 3.400 Wink Така че, спокойно... и аз съм чувала, че малките бебчовци после наддават по-бързичко .

Колкото до легълцата - аз такова ще купувам - сгъваемо да става на сак Wink Не щото ще пътувам много, а защото си имам цяла стая за беб, със легълца, шкафчета, бюрца и истории и не ми се дават пари за дървено легло - а и после нямам какво да го права. А така - като поотрасне, леглото на сак - и в гардероба. Даже съм харесала лелото и ще му купя и обиколниче за него, за да му е по-уютно.

# 36
  • Мнения: 1 100
Момичета какво обратно броене наближава то отдавна отмина даже и при декемврииките
така се връщаме назад към 100 дни  по добре беше Ноемврииската дружина в третия триместър мина
Може би се има впредвид друг тип обратно броене - например ако до раждането на бебчето има 60 дни, сега е на възраст -60 дни, а скоро, след 2 месеца, вече започваме да броим с +, т.е. ще става на +1, +2 дни и т.н. Grinning

# 37
  • Мнения: 421
Galaxy не се тревожи! Simple Smile Това с тежестта на бебчетата е толкова относително! И крайно неточно  Naughty     Килограмите се изчисляват по формула !  =>  винаги има мнооого големи отклонения  Wink

# 38
  • Мнения: 37
Колкото до легълцата - аз такова ще купувам - сгъваемо да става на сак Wink
Да точно тези са, които се побират в обикновенна пътна чантичка, видях ги и аз, на 2 нива са и са мн готини, също мисля да купя обиколниче за уют, но ме притесняват,че са леко паянтови, или....? ти какво ще кажеш? Мен ме увериха,че за едно бебе е съвсем достатъчно и ги давали за деца до 2г, малко пресилено ми звучи, но до тогава ще си има стаичка:)В магазините сега мн ги купуват мамите,а на мен точно такова ще ми свърши работа,а после дай боже за 2-ро само разгъваме сака и :О)

# 39
  • Мнения: 37
Мами,...... чувала съм, че гърдите на бъдещата майка кърмачка трябва да се подготвят като се издърпват зърната имаше и нещо друго, което не съм запомнила.Имате ли повече информация от мен по темата и има ли нещо вярно?Аз нищо не си правя по гърдите,а мисля,че когато се роди бебо и започне да опъва зърната те сами ще се нагодят и оформят, .или....? се бъркам.???Който знае нещо да се разпише:)

# 40
  • София
  • Мнения: 672
Колкото до легълцата - аз такова ще купувам - сгъваемо да става на сак Wink
Да точно тези са, които се побират в обикновенна пътна чантичка, видях ги и аз, на 2 нива са и са мн готини, също мисля да купя обиколниче за уют, но ме притесняват,че са леко паянтови, или....? ти какво ще кажеш? Мен ме увериха,че за едно бебе е съвсем достатъчно и ги давали за деца до 2г, малко пресилено ми звучи, но до тогава ще си има стаичка:)В магазините сега мн ги купуват мамите,а на мен точно такова ще ми свърши работа,а после дай боже за 2-ро само разгъваме сака и :О)

Ами не знам - ако детенце си има (или ще си има) стая с истинско легло, какъв е смисъла да купувам дървено легълца (които са много готини, но просто не са за нас), като при първа възможност ще започне да си спи на нормално легло. А аз съм виждала такива на 3 нива - страхотни са - като е малко спи на най-високото ниво, което е почти на повърхността, после има средно и най-накрая има кошара за игра Simple Smile

А за гърдите, майка ми обяснява че в края на 8-мия преябва да почнат да се подготвят, да се търкали с вълнено или хавлиенто парцалче, за да загрубеели...Обаче на мен нещо тази процедура не ми харесва - и ми се струва малко остаряла...Тука за съвет няма да питам нито маминка, нито свекито, щото те са гледали деца преди 26-7 години...Да кажат раждалите мамчета...

# 41
  • Мнения: 1 100
А за гърдите, майка ми обяснява че в края на 8-мия преябва да почнат да се подготвят, да се търкали с вълнено или хавлиенто парцалче, за да загрубеели...
В днешно време се смята за отживелица, има много инфо в кърмаческия форум Wink Доста драстично ми звучи, не бих го опитала, дори и да го препоръчваха Laughing

# 42
  • Мнения: 3 415
аз пък се чудя,ако зърната са много изпъкнали,както са моите-има ли въобще смисъл от това?

# 43
  • Мнения: 2 126
Момичета какво обратно броене наближава то отдавна отмина даже и при декемврииките
така се връщаме назад към 100 дни  по добре беше Ноемврииската дружина в третия триместър мина
Не ми се коментират подобни изказвания.Претенциите трябва да се обявяват по-рано - заглавиятя са поставени на първа страница където всеки може да ги види Crossing Arms А тов за третия триместър - наскоро имаше такова заглавие на октомврийската тема.

Ние си направихме разходката,беше голям кеф и за Вяра и за мама.отдавна не бях ходила в зоопарка и много ми хареса.Времето беше прекрасно за разходка,леко хладно.
Сега малко гостуваме на свеки и ще потегляме.

Диди,да не би малкия да е хванал някое вирусче от детската градина?Дано се оправи бързо милия Praynig
m_face ако се разровиш из кърмаческия ще откриеш много инфо за това ,че търкането на зърната е остарял и с нищо недопринасящ метод Peace Аз не съм се търкала нито дърпала и нямах никакви проблеми,освен малко болкя в началото която минава до седмица,ама няма кака нали са като пиявички малките гладни устнички Grinning

Хайде засега чао,ние се прибираме към къщи и до довечера пак ще се включа Wink

# 44
  • GYM
  • Мнения: 814
Здравейте, момичета. Малко късно се включвам в темата май newsm78 Искам да кажа, че и аз чакам бебе през ноември- на 7мил Поздрави и много леки оставащи дни Hug

Общи условия

Активация на акаунт