Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 септ. 2007, 00:26 ч.

Декупаж (салфетна техника)- 7

• 32 780
  • 290
  •   1
Отговори
# 1
Аз да благодаря отново на всички за отзивите за кутията. Днес цял ден ровичкам из руските форуми за идеи за Коледния базар и направо ми се струва, че е правена от някой третокласник в сравнение с чудесиите, които видях.
irinii, понеже и мен ме вълнуваха въпросите, зададени от теб относно това какви изображения могат да се трансферират, да взема аз да ти отговоря какво ми казаха на мен момичетата- всичко може- снимка, лазерно копие, мастилено- струйно копие, изображение от списание и неща от този порядък. В албума на Мираж има снимков материал как стъпка по стъпка се прави това. Под снимките е написано какво е необходимо. От изброените на теб ти трябват фотокопие,трансферен медиум,лак. И чиния примерно. Много съм навита да пробвам, но ме плаши момента с корекциите, които може да се наложи да правя- никак ме няма с четката. Успех и на теб!
Забравих да благодаря на Кампари, че ни има грижата  Grinning

# 2
Здравейте!
Радвам се, че сте харесали моята лъжичка HugДнес претърсих цялата къща за разни непотребни неща за облепяне,но не намерих нищо подходящо,така че купих една бяла рамка от Била и я облепих
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3911577
Всички правите страшно красиви неща!

P.S Ето и една поставка:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3911801

Честно да си кажа не съм се забавлявала така от както режех и лепих картинки за споменици едно време в училище Laughing Wink

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 02:08 от Vessselka

# 3
  • Добрич
Добро утро, момичета!   bouquet
Кампари, благодарим за новата тема!  Hug Мерси и за ласкавите думи относно произведенията ми!  Heart Eyes Ама, ще ме накарате да се възгордея накрая перманентно.  Mr. Green
Миражче, и ти хич не знаеш да ласкаеш... Heart Eyes Благодаря и на теб!   bouquet Много се радвам, че открих още един от начините хем да се разтоварвам, хем да е полезно, красиво и в същото време да се забавлявам безкрайно!  Peace
Генико,   Hug ! Ти кога ще ни покажеш нещо твое, че и аз да се захласна?  Wink Hug
Лаленце, сега ще ме караш и лак за коса да купувам.  Mr. Green Мерси за разясненията!   bouquet
Веселка, много хубави са станали и рамката и поставката! Поздравления! Поставката, за да изглежда с такъв ефект какво направи? Или самата салфетка е била такава?   bouquet

Хубав ден, а на всички, които ще творят - ползотворен и пълен с идеи!  Peace  bouquet

# 4
Аз ще ходя да закупувам материали и искам да ви помоля да ми кажете какъв точно медиум и лак за порцелан да си купя?А и какво кракле? newsm78

geniko,

относно медиумът за порцелан и стъкло аз бих ти препоръчала да е  такъв, който се пече.С него може да работиш и не само по стъкло, а и по всякакви други повърхности, докато  универсалния медиум не  се пече  =>   е подходящ само за неща, които няма да се мият.
Що се отнася до краклето-  въпрос на избор е.Аз имам и еднофазно и двуфазно и предпочитам двуфазното.При него, обаче, след фаза 2 трябва да втриеш  допълнително цвят в пукнатините,за да се откроят.При еднофазното ефекта се постига без много зор, но аз лично не го харесвам, защото както и да опитвам все ми стават едни големи пукнатини.

chiges,
каква грижа, бе?За темата ли?Моля, на вашите услуги, ваш покорен слуга!

Vessselka ,
а сега да кажеш от къде си купи тая салфетка ,дето си правила рамката с нея.Хем си накупих от Мираж сто хиляди  салфетки и пак ми се струва ,че вие имате по-хубави от моите. Rolling Eyes
А рамката стъклена ли беше?

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 11:53 от Кампари (по Сопранов)

# 5
Къдрокоске,поставката е от корк и ефекта стана от салфетката-чак аз се учудих,че се получи толкова интересно
Кампари-салфетката е баш от Мираж-N 34  Peace,рамката е дървена и боядисана в бяло
  bouquet

# 6
  • София
Много съжалявам, но отново се налага да се запиша без снимков материал  Embarassed Отивам да се срамувам в ъгъла  Mr. Green

# 7
  • Пловдив
Къдрокоске,поставката е от корк и ефекта стана от салфетката-чак аз се учудих,че се получи толкова интересно
Кампари-салфетката е баш от Мираж-N 34  Peace,рамката е дървена и боядисана в бяло
  bouquet

Поставката наистина много ми хареса  bouquet Ефектът, който се е получил е страхотен. Цялата салфетка ли лепи? Аз вчера цял ден изрязвах и лепих Grinning Наитина голяма зарибявка Grinning Днес ще лакирам ако ми остане време. Много ме успокоява декупажа Simple Smile

# 8
  • София
здравейте феи! Simple Smile
Веселка, страхотно бързонапредваш - и рамката, и поставката са суперски! А дали върху корковата декупажирана поставка ще може да се слагат топли неща  Thinking
лолооо, и аз ползвам декупажа като някаква форма на разтоварване и изпразване на съзнанието от ежедневните стресове. Страхтно е!
Кампари, мерси за новата актуална темичка   bouquet
Благодаря на всички за обяснениено за трансфер на снимка. Значи трябва специално трансферно лепило  Thinking Значи следващата седмица ще  се пробва  Peace

# 9
  • София
Ехо здравейте и в новата тема.Ето и една детска рамка от мен. http://images19.snimka.bg/003913292.jpg Вдъхновението в мен нараства като ви чета и се наслаждавам на произведенията ви .
Кампари (по Сопранов),благодаря за съвета. HugЩе се възползвам.
Веселка,сладуреста е рамката.Никога не съм пробвала да облепям с цяла салфетка.май не е лесно,а ти супер си се справила.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 13:58 от geniko

# 10
Хрумна ми 1 идея, дали не може да се изпринти дадена картинка върху бяла трипластова салфетка и после да се отдели само горния слой и т.н. newsm78

# 11
  • Добрич
Генико, много е сладурска детската рамка! Развеселих се докато я гледах!  Peace Hug
Савина, според мен няма как да се изпринти върху салфетка. Самата такава ще се намачка между валяците на принтера или копирната машина и нищо няма да излезе, защото е много мека. 

# 12
Има, има. Рускините го правят, но става само с лазерен принтер.И се печата върху най-горният слой на салфетката.

Генико, рамката е много свежарска!

# 13
  • Добрич
Има, има. Рускините го правят, но става само с лазерен принтер.И се печата върху най-горният слой на салфетката.

Може би се слага някакъв "водач" на самата салфетка?  newsm78 Нещо, като лист хартия...

# 14

Може би се слага някакъв "водач" на самата салфетка?  newsm78 Нещо, като лист хартия...

Да, сега ако изровя линк ще ви го пусна.

P.S. Разглеждай, народееее!

# 15
Нямам принтер ,иначе веднага щях да пробвам , идеята е много добра при тази оскъдица на хубави салфетки #Cussing out

# 16
Аз съм пробвала, но както казах става само на лазерен, а аз имам мастилено-струен.Така че, който не си и е купил принтер и планира такава покупка- да инвестира в лазерен, заслужава си. Sunglasses
С мастилено-струйния салфетката се сбръчква и накъсва и задръства принтера.

# 17
  • София
Страхотни неща сте сътворили   bouquet.
Кампари, мерси за новата  темичка  newsm51. Да си я напълним с красотички.

# 18
Вижте какво намерих на тавана
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98122&photo=13
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98122&photo=14
За съжаление е доста амортизиран и не знам дали подлежи на реставрация. След съвещание с мъж ми реших да не го правя нищо, освен миене и малко шкурене. Боядисах го вътре с латекс, щото не ми се хаби толкова много акрил, а отвън- друг път. Скоростно ще си обзаведа ателие в него, защото на всяка (от двете  Grinning) маса у нас има салфетки, бои, четки... За да не си стегна и аз куфара, ще трябва да се посъбера  Mr. Green
Вчера, разглеждайки това http://lenusja.keep4u.ru/album.php?start=10&view=lenusja& … 6a17a52681a914df0 , се сетих, че на тавана май съм виждала стари куфари. Не знам как се постига плавния преход между цветовете, но много ми се иска да опитам, пък каквото стане.
И да се върна на латекса- Мираж май писа че може и с латекс да се боядиса. И пак от гледна точка на икономията (дето е майка на...)- в мазето пък сме били имали яхтен лак. Как ще му се отрази на латекса такъв? Обещавам да го лакира мъжът ми  Grinning

# 19
chiges,

благородно ти завидях за находката. Grinning
Плавния преход между цветовете  се постига като се смеси акрила с  ретардер.Той забавя съхненето на акрила и позволява да се слеят цветовете.В предната тема го обсъждахме.
Да, може да се боядисва и с латекс, никакъв проблем не е.И след това можеш да лакираш с яхтен лак върху латекса.Така каза мъжа ми.Но трябва латекса да е добре изсъхнал.А иначе яхтения лак е може би най-добрия лак, който може  да се ползва.Издържа на влага, на слънце, на горещо и въобще на каквото се сетиш.НО!Не  е  водоразредим и пак ще имаш проблем с миенето на четките, с миризмата и времето за съхнене.

# 20
  • ту до Дунава ту до морето:))
chiges много е хубав надявам се че в него ще се побереш hahaha.Но това дето е станало на юфка трябва да го изшкуриш и може би да запълниш със структурна паста.После мацай с латекс и яхтения лак ще го направи безсмъртен за поколенията.Да обясня за сливането на цветовете-капни на няколко места 2-3 различни цвята и после разнасяй с четката,но гледай да не се слеят съвсем цветовете,а да остане малко на черти.Може и без ретардер само трябва да си по-бърза,да не съхне докато разнасяш боята http://keep4u.ru/full/070819/bc8aecd9a1874f266b/jpg  -ето като това
Генико супер сладурска и весела рамка-мотивите от дек.хартия ли са или салфетка/ако е салфетка от къде се сдоби с такава красота/  bouquet

# 21
Мираж, то и аз за тези юфкички си мислех, но това не е дърво, само страничните части са дървени. Дъното и капака са от нещо на слоеве и ми се струва трудно да ги изчегъркам до здраво, а после да запълня със структурна паста. От друга страна пък язък за находката, ако не я направя както трябва. А структурната паста и кита за дърво имат ли нещо общо?
Благодаря и на двете за съветите, ще я погледна работата с ретардер май.

# 22
Вместо кит мисля,че теракол ще свърши по-добра работа в случай че нямаш структурна паста Peace

# 23
  • Видин
Момичета,направонаправихте ме разногледа.................Simple Smile)))
Искам да кажа толкова мнго неща,но....
chiges,моля те кажи къде е този таван, и аз искам да се кача на него.....имане ти е много гот, направо ти завиждам(с бяла завист) имаш си  предизвикателство...
Не искам да говоря   нещата които са против  Мираж, тя май има най  правилната представа за всичко, но аз лично бих облепила с салфетки от вътрешния пласта това коэто старчи и се гърчи и след това  бих го  натиснала с нещо тежко за да  се прибере на място Simple Smile))))и чак след това бих го боядисала и декупажирала и лакирала, пак ще остане за поколения,но не за 100 години, а зя 30-50 пак става....
А сега са латекса, аз всичко боядисвам с латека...става и е много гот, а как стават мацаниците направо е супер.............Кампари е права не е проблем, а обратното е ,хем е супер, хем е евтино...

А сега за най важното: ЕВАЛА НА ТЕЗИ МЪЖЕ,които( се опитват да ни помогнат.Вчера мой мъж се похарчи доста парички да ми купи нещата за моя благотворителна дейность, за що съм му благодарна от все сърде.МЪжете, трябва да знаете,че  имаме нужда от вас, и на всички ви мерси за вашето съдействоие!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 24
  • София
Mirage72,не съм ползвала декупажна хартия за сега.Това са комбинация от три салфетки.Купувала съм ги от книжарници на бройка.И аз ползвам латекс и яхтен лак и съм супер доволна,както и Ц200. Naughty
Кампари мерси за сайта и красотите в него.Тия рускини са мн. добри да му се невиди.
Chigest,интересна находка.Непременно да покажеш творението Simple Smile

# 25
  • Франция
Мислех този път да лакирам поне 15 пъти и да видя какво ще стане, но рискувам да пропусна Декупаж 7 Laughing. Затова ето дъската, която правих вчера.Както и да я снимах, не можах да представя истинския й цвят обаче Crossing Arms
Кампари, страхотен линк! Някой не го ли е пробвал вече?
geniko, много весела рамка! Heart Eyes А самата рамка откъде е?Аз все не мога да си намеря рамка с по-широк кант...
chiges, завиждам ти за находката! Peace

# 26
Фанси цвета,който аз виждам страшно подхожд на мотива,сигурна съм че автентичния е още по-добър нищо че не личи на снимката ние можем да я оценим Hug.
Присъединявам се към Лалле- Голямо благодарско на мъжете,които ни разбират и помагат.Много ми е Приятно че всички мъже на клиентките ми много подкрепят половинките си в хобито им/казах го на моя мъж и той веднага да се изтъкне-Като мен нали Mr. Green/

# 27
  • UK
Да супер  са ни мъжете  bouquet! newsm51 леле мале какви чудеса сте направили докато се бях изгубила!Ставате все по добри ще вземем да минем рускините  hahaha /ама сериозно/.Fansy N дъската е Peace!Кампари мерси за линка /и не само за този/  bouquet и пак кутия- http://images19.snimka.bg/003922318.jpg http://images19.snimka.bg/003922319.jpg http://images19.snimka.bg/003922320.jpg

# 28
  • Пазарджик-Панагюрище
Да супер  са ни мъжете  bouquet! newsm51 леле мале какви чудеса сте направили докато се бях изгубила!Ставате все по добри ще вземем да минем рускините  hahaha /ама сериозно/.Fansy N дъската е Peace!Кампари мерси за линка /и не само за този/  bouquet и пак кутия- http://images19.snimka.bg/003922318.jpg http://images19.snimka.bg/003922319.jpg http://images19.snimka.bg/003922320.jpg
А който си няма мъж,да му купува си изтръсква собствения джоб.Момичета страхотни неща се направили много идеи по-евтино,да ни излезе творчеството.Няколко дни следя какво показвате и ме зарибявате още повече.Fansy N много хубава дъска,мотивите и подхождат идеално  bouquet.Кампари чудесно е ,че пускаш линкове,за да може да се нахъсваме за още по-красиви декупажи. newsm10 .И на всички момичета поздравления, само прекрасни неща сътворявате  smile3525Ето и моите декупажи,вдъхновени от вашите:
Лъжица
пак
Рамка 1
Рамка 2
Пак Рамка 2

# 29
  • София
Привет момичета.
Страхотни неща показвате какно винаги!!! Много вдъхновяващо! /но съм толкова недоспала, че не знам откъде сили.../
Поне успях едната лампа да направя
http://images.irinii.multiply.com/image/4/photos/2/400x400/9/kut … 2CovBCj0dp80YmZqg
http://images.irinii.multiply.com/image/10/photos/2/400x400/10/k … WIeCwHe%2CbD8myJQ

Благодаря за инфото за принт върху салфетка!   bouquet

# 30
Ти пробва ли irinii , а от къде купи хартиения глобус и за колко ако е от България?
Имам страхотна идея за детска лампа направена от такъв глобус, но не мога да си намеря. Crossing Arms

# 31
  • Пазарджик-Панагюрище
Малко съм пообъркала първата снимка.Това е
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=168809&photo=20
Незнам как се казва точно,обемен декупаж ли? NaughtyГледах,че сте писали за него в предишните теми.Пробвах на рамките.Много красиво става така.Мисля още неща да си направя по този начин. ThinkingДавайте и други идеи милички ветеранки newsm51 за нас начинаещите smile3529.Ако може ни пуснете и линкове.Ще съм ви благодарна  love001

# 32
  • Пазарджик-Панагюрище
Ти пробва ли irinii , а от къде купи хартиения глобус и за колко ако е от България?
Имам страхотна идея за детска лампа направена от такъв глобус, но не мога да си намеря. Crossing Arms
Такива глобуси продават в Практикер.Май не бяха много скъпи.Гледах ги там,имаше и други лампи от оризова хартия,различни форми. newsm10.irinii Направо онемях newsm09,чудесна е лампата.От мен  smile3501

# 33
  • София
Валари е отговорила вече, но да допълня, че ги има и в Комо и в Бриколаж. Цената е около 10-15лв. Simple Smile

# 34
  • София
Момичета,такива хартиени лампи-глобуси има и по левчетата.Големите са 5 лева,малките  3.Има също зелени и червени. Peace

# 35
  • Добрич
Добро утро, момичета!  Hug
Искам да ви поздравя всички за прекрасните творби!  Hug
Фанси, дъската е невероятна! Този цвят, който аз виждам е страхотен, както и самата изработка!  smile3501  Hug
Диди Мим, твоята кутия е също прекрасна! Много ми допада и фона на снимките - чемшира!  Wink newsm51
Ирини, лампата е много шик!  smile3501
Валари, апладисменти и за теб!  smile3501 smile3521
Чигес, находката ти е страхотна! Очакваме разкрасяване!  Hug

Тези дни имахме доста семейни ангажименти и нищо не съм правила!  Confused

# 36
Поздравления, момичета, за всички нови сътворени красоти! Къдрокоса е казала всичко, браво  smile3501
Аз се включвам да се оплача. Откъртих отлепените частички по капака и после се опитах треска по треска да ги лепна обратно- от външната страна дори не бяха на вълнички, само отлепени. След няколко часа бяха залепнали и хубаво накъдрени  Sad. Лошото е, че долният слой също беше малко на юфка, но в напречна посока. Мъжът ми, като видя отчаянието ми, предложи да ми купел фазер и направо да го ковнем отгоре. Какво ще кажете? Иначе, понеже нямам нищо подходящо за запълване и изравняване, по предложение на Лале запълвах едни малки несъвършенства със салфетка. Хареса ми как става, но е много трудоемко- останах без врат направо.

# 37
  • UK
Irinii лампата много ми харесва  smile3525!valary и рамката и лъжицата са много свежи!chiges някой беше споменал че облепял с бинт ,можеш да пробваш би трябвало да се заравни с него като го опънеш и намажеш с лепило или с теракол и от горе да си правиш декупаж  :peace.

# 38
chiges май мъжът ти е дал най-добрата идея  newsm26 /нека признаем,че в някои случаи подхода на мъжете-хеле за технически работи е по-правилен/.Това,което бях предложила по-горе нещо все не ме удовлетворяваше и си блъсках главата как да го изравниш-хич и не се сетих да се сложи фазер или нещо друго.Може и да го залепите ,че тия стари дъскички при коване да не станат на тресчици-майстора ще прецени Wink
Валари лъжицата е много свежа и рамките много ми харесаха  love001.
Ирини  newsm74 ти е лампичката

# 39
  • UK
Един въпрос- като прехвърляте с трансферният медиум като нанасяте в/у копието не се ли размазва и има ли нужда с лак за коса да се фиксира предварително?

# 40
  • Франция
irinii, много е хубав абажура!
didi mum, кутията е страхотна! 
didi mum, аз нямах лак за коса и с нищо не съм пръскала картинката, беше от мастилено-струен принтер разпечатката и не беше "прясна".Аз намазах предимно повърхността, на разпечатката сложих мъничко трансфер, внимателно. Не се размаза, но на места явно е имало мехурчета и се появиха дупки тук-там.Струва ми се и че сложих твърде много трансфер-после много трудно беше отлепянето на хартията...Това е моя скромен опит  Всички казват обаче, че трябва да се напръска предварително с лак за коса...

А докато пишех това съобщение, станаха 1000 гафа, които ми стопиха нервичките! Mr. Green

# 41
  • Римската околия
Това ми изглежда като затишие пред буря. Rolling Eyes
Радинааа, мажеш ли фроста и върху салфетката или...

# 42
  • Пазарджик-Панагюрище
chiges като видях твойта находка реших и аз да се поровя,само че на село. ooooh!И познайте какъв хубав куфар намерих.От нещо като като картон или мукава.Доста запазен,само закопчалките му са леко ръждясали.Миражче,давай съвет как  да го боядисам.Разбрах,че става латекс.А него мога ли да го оцветя с тези оцветяващите пасти?Ще ми се да е подобно на това като цвят http://keep4u.ru/full/070819/bc8aecd9a1874f266b/jpg или мръсно-бяло и златно(състарен ефект).Мога ли да ползвам бронз за печки или златен спрей?Имам и от лъскавото фолио дето се лепи и после се маха горния слой.Ако може ми пуснете някой линк с идейки. newsm17.А закопчалките как да обновя,те са метални?Благодаря предварително момичета.  bouquet

# 43
Ето на предната страница съм обяснила  за ефекта точно на тази кутия Валари:
Да обясня за сливането на цветовете-капни на няколко места 2-3 различни цвята и после разнасяй с четката,но гледай да не се слеят съвсем цветовете,а да остане малко на черти.Може и без ретардер само трябва да си по-бърза,да не съхне докато разнасяш боята http://keep4u.ru/full/070819/bc8aecd9a1874f266b/jpg  -ето като тук.Използвали са жълто,зелено и тъмно кафяво-златно изглежда заради светкавицата.Този ефект със спрей ,мисля че не може да се постигне,защото се получава при разнасянето на боята.Закопчалките ако са ръждясали трябва първо да ги изшкуриш,после можеш да ползваш бронз .Но разбира се ще е временно докато ръждата избие пк.Има специален спрей за ръжда-в железарските и авто магазините би трябвало да го има.Сега се сетих можеш да ползваш варак за тях-варачното лепило няма да позволи на ръждата да избие Heart Eyes

# 44
  • Видин
Момичета, няколко  готини идейки..нали някой говореше за  хартиени лампи?? има и такава...
http://www.eva.ru/pictures/album_photos/1303260.jpg?1160888082398
една саксийка...
http://www.eva.ru/pictures/album_photos/727669.jpg?1133264272256
часовник
http://images.picsearch.com/is?nky1wYg45cZNpeFOew2X8a8BrSaZU9a03NDJZ2AZYEk
стол..
http://dancor.sumy.ua/articles_img/4168_4.jpg

# 45
  • Видин
http://l.foto.radikal.ru/0701/9d0424780b63.jpg
ако някой има желание, могада преведа мастер-клас   как да се прави това чудо?
и това също...
http://photofile.ru/photo/kriksi-kraksi/2480756/large/48651312.jpg

# 46
  • Видин
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218465.new#new
а това са моите неща...,всичко направено от подръчни материалы...

# 47
  • София
Вместо кит мисля,че теракол ще свърши по-добра работа в случай че нямаш структурна паста Peace

Нещо изпуснах и не знам колко ще е адекватен съвета ми.
Може вместо кит с готова шпакловачна смес, но за каква основа става въпрос, че нещо изгубих нишката  Embarassed
Има на различни фирми такава.

# 48
  • София
chiges май мъжът ти е дал най-добрата идея  newsm26 /нека признаем,че в някои случаи подхода на мъжете-хеле за технически работи е по-правилен/.Това,което бях предложила по-горе нещо все не ме удовлетворяваше и си блъсках главата как да го изравниш-хич и не се сетих да се сложи фазер или нещо друго.Може и да го залепите ,че тия стари дъскички при коване да не станат на тресчици-майстора ще прецени Wink
Валари лъжицата е много свежа и рамките много ми харесаха  love001.
Ирини  newsm74 ти е лампичката

Става да се залепи с монтажно лепило.
Такова има на Бизон, Мастер и др.

# 49
  • под тепетата
Lalle, обувката е супер идейна! можеш ли да дадеш повече подробности за нея?
 Аз се поизгубих от хоризонта, понеже напоследък се занимавам с прозаични неща като домашни ремонти, но иначе ви чета и с голямо удоволствие гледам новите ви творби. Новите попълнения също се справят чудесно! След някой и друг ден ще се включа със снимки, засега само съм подготвила основата на един нов "шедьовър"! Joy

# 50
  • Бургас
Направо ми събрахте погледа, то не са лампи то не са столове, направо цяло обзавеждане чакам някой да пусне в скоро време  Shocked
Кампари и аз да кажа с малко закъснение на мен паното ти много ама много ми хареса, наистина е трудни смесването на салфетки и на мен до сега не ми се е получило ..
Момичета това смесване на цветовете много добре изглежда но на практика нещо не мога да го осъществя, в Бургас като питах за ретроарт ме гледаха ето така  #Crazy, предложиха ми някакъв гел медиум, ама аз не разбрах как точно се ползва, то и продавача е един нелюбезен направо  #2gunfire, молбата ми е ако някои го е ползвал да обясни, моля.. защото имаше направени три плочки с различни цветове и изглеждаха направо суперски
За коледния базар и аз ще се включа а утре ще пусна най после снимки на това което съм направила тези дни

# 51
  • София
Irinii,страшна лампа .Мн. ми допада.Супер си се справила  bouquet
FancyN,мн.е сладка дъската.Рамката е от магазин за левче.Благодарение на Уна си взех от един на пазара "Кирков",ако си от София.
Didi mum,кутията е мн. стилна и професионално направена.А дали може да споделиш откъде се сдоби с нея.
Валари,сладурски са ти нещата

# 52
  • zavet
Здравейте момичета, ето че и аз събрах смелост да се запиша в декупажа!От няколко месеца само ,чета и в къщи изпробвам всичко което съм научила през деня,съжалявам само, че не мога да покажа нищо от сътвореното от мен ,защото нямам с какво да направя снимка. То и да имах фотоапарат и да бях снимала някой трябваше да я прехвърли аз все още съм на вие с техниката.
Искам да споделя с вас възхищението си от ателието на мираж - то не е ателие а "ПЕЩЕРАТА НА АЛИ БАБА"каквото потърсиш всичко ще намериш,а Мираж обяснява най подробно кое как да използваш.
 Докато си купя материалите ме засърбяха ръцете едвам дочаках да се прибера  у дома и започнах. Не оставих  нищо не изпробвано.
МИРАЖ БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ ,ЧЕ ВЪПРЕКИ ПОЧИВНИЯ ДЕН ОТДЕЛИ ВРЕМЕ И ЗА МЕН  Heart Eyes В най скоро време отново ще те посетим Благодаря и сърдечни поздрави от лудогорието

# 53
  • Бургас
Радинааа, мажеш ли фроста и върху салфетката или...

Мажа отстрани, но понякога попада и отгоре - не е фатално. Абе като се замисля май по контура на салфетката отива отгоре. Тампонира се с гъбичка- не се маже

На останалите поздравления за красивите неща  bouquet
Засега толкова, че шефа чака на вратата Hug

# 54
  • UK
geniko мерси за милите думи!кутията естествено е от Miraje Mr. Green има най различни по големина Peace.Madlena ако говориш за Амстронг така е ужасно са некомпетентни и нелюбезни продавачите там, ако можеш си поръчай от Мираж по интернет  Peace .Лалленце ако имаш време превеждай  Hug!

# 55
valary, поздравления за находката  Mr. Green. Такива, какъвто го описваш твоя куфар, има още на нашия таван, но са пълни с книги, а този май беше единствения дървен.
goldenova, знаеш ли как пратих мъжа ми да ми търси лепило Мамут  Joy. То дето Бизон, там и Мамут.
madlena, в Армстронг със сигурност видях ретардер, но ти може да си търсила другаде. А ретроарт, за съжаление, не знам какво е. Споменавам го само защото Мираж писа, че с ретардер става. Иначе преки впечатления нямам.
Забравих да кажа, че пробвах една мъничка картинка от списание да трансферирам върху чаша и чакам да минат 24 часа, че да видя как ще се обели.

# 56
  • София
Момичета, ретардер-а е вид медиум, който леко забавя съхненето на акрилните бои и ги прави една идея по-мазни. Ако се работи бързо и с по-дебел слой боя, определено може да се мине и без него. Друг вариант е да се смеси боята с малко акрилен лак - ефекта е подобен.

# 57
  • Пловдив
Отново страхотни неща сте направили, момичета Simple Smile

Аз да покажа Embarassed
С тази кутия нещо се изложих
http://www.bgphoto.net/photos/5420/o633250380039687500.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/5420/o633250379748906250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/5420/o633250379434375000.jpg

но нали все пак сме се събрали да си споделяме и неуспехите Laughing Laughing

Купички http://www.bgphoto.net/photos/5420/o633250376854843750.jpg и те не ме радват много Sad Embarassed

Това обаче ми е любимото http://www.bgphoto.net/photos/5420/o633250376183437500.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/5420/o633250375930781250.jpg

прикрих зацапването, което се получава след време под и около ел. ключовете, и без друго тази стая скоро няма да види ремонт.... Simple Smile, ако имам достатъчно нерви и материали може и да я облепя Laughing Laughing Laughing цялата Joy Joy Joy

# 58
  • София
Аз се върнах от почивката.
Тъкмо изчетох темата, и какво да видя вие нова сте отворили  Mr. Green
Ама то красоти, то направо чудеса сте направили  Heart Eyes
Толкоз много, че немога да ви изброявам всичките   bouquet
Днес мойта Лина трябваше да тръгне на ясла и да имам повечко свободно време, ама ...
се поля с горещо олио и сега се гушкаме цял ден. А малкия за капак обърна цяла кофа боя върху себе си.
Тъкмо си бях приготвила няколко нещица за праене, но сега ще се радвам на вашите   Hug

# 59
Еха, красота и изящество. Скоро преглеждах една от по-старите теми ... АКО ЗНАЕТЕ КАКВА РАЗЛИКА ИМАААА. Как сме напреднали само-о-о-о. Много се радвам за всеки наш успех!
looloo, страхотна е кутията! И аз се каня да пробвам 3D-то, но още малко смелост ми трябва. Листата са се получили супер, само цветето лееко неясно изглежда. Ако е цвете това де... Embarassed Но от идеята ти около ключа за светване може да се възползвам и аз.
Иначе аз докато "правих" лютеница на село вие сте творили. Сега имам да ви гоня... Ама пък имам 2 кофи от лютеницата да разкрасявам. Party
И да ви се оплача - тия производители на сладолед като разбраха, че им ползвам клечките и взеха да ги правят с 2 см. по-къси. Сега става много малко паното ми...  Crossing Arms

# 60

Много яко!Други думи не намирам!

wel,  много неприятно това с детето, бе. Не за боята, ами това с олиото. Sad
Как е сега?
Ами явно не й било писано да тръгне на ясла.Скорошно оздравяване й пожелавам, а ти не се притеснявай за декупажа-той няма да избяга.Нека оздравее детенце пък после ще се развихриш. Wink

dididi,  някои ще ядете  лютеница зимата, а други (като мен) ще ядат декупаж. hahaha

Да кажа сега и аз за моето прословуто пано.Занесох го на този, който го беше поръчал.Трябваше снощи да го подари.Звъня днес да питам дали рожденника го е харесал и к`во да ви кажа... Човекът въобще не отишъл на рожден ден, защото паното толкова му харесало, че решил да го запази за себе си. Laughing
А ,бе, човече- викам му аз- трябваше да  отидеш, а на теб щях да направя друго.
Ама късно е либе за китка...

# 61
  • София
Лошата новина е, че първите три теми са потънали безвъзвратно в архива  Sad Някой може ли да се оправи с търсачката за ровене из архивите?

# 62
  • Добрич
Хехех, Кампари, паднах от смях с теб и твоето пано! Много мила случка! Предлагам от следващият път, творбите ти да ги пращаме на търг!  Wink Hug
Лоолоо, кво не й харесваш на кутията? Много си е добре даже!  Peace Аз все още не съм пробвала 3D декупаж. Браво и за др. неща!  Hug
Wel, скорошно оздравяване на малката принцеса!  Peace Hug
Дидиди, егати и стиснатите хора значи... Mr. Green Да не отпуснат още два см, ами намалили. Пухх!  Joy

# 63
Моби, защо да е лоша новината?Това означава, че са достатъчно значими, че да бъдат архивирани. Laughing
Предполагам, че понеже още се работи по архивирането   не може да имаме достъп до тях.Като свършат Mamma&Tatti  и Т3-М4   архивирането  няма да има проблем с търсачката му.
Ето малко инфо по въпроса:

С цел облекчаване на форума са премахнати по-стари теми от почти всички подфоруми. До ден-два  премахнатите от тук теми ще бъдат добавени към вече съществуващия АРХИВ

Архивът е привидно копие на форумите тук.
Във форума-архив е забранена регистрацията и логването на потребителите, както и писането в теми и форуми.
В архива може да се търсят и да се четат теми и мнения.

kadrokosa,смешно ти е на тебе.Аз днес онемях.Очаквам да видя дали се е харесало от един ,пък то друг го харесал повече... Laughing

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 18:22 от Кампари (по Сопранов)

# 64
  • Добрич
Моби, още ги няма темите ни в архива.  Wink Причината е предполагам тази, която Кампари е описала.  Hug
Кампари, по-добре, че не е отишъл на РД-то човека, че не се знаеше тогава колко хора щяха да я харесат и дали щеше да мине без бой.  Joy  Joy Joy

# 65
Кампари, по-добре, че не е отишъл на РД-то човека, че не се знаеше тогава колко хора щяха да я харесат и дали щеше да мине без бой.  Joy  Joy Joy

Тъкмо щях да развъртя бизнес. Wink

Моби, ти какво точно търсеше в първите три теми?Кажи ако можем да ти бъдем полезни.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 18:17 от Кампари (по Сопранов)

# 66
wel, наистина неприятно се е случило с малката ученичка, дано има по- малко поражения.
dididi, Кампари, смях се с вас, особено с човека, дето се е лишил от купон в името на творението на Кампари  hahaha
looloo, и на мен това с ключа ми е любимото. Чак ме доядя, че на стената с ключ ще слагам тапети  Grinning
Да ви покажа, се наредих и аз, опита с трансфер
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98122&photo=15
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=98122&photo=16
това е от списание- гланцирано както си му е реда. Доста се пързаля първоначално, а и днес тръгна да се отлепя от чашата. Дали защото и двете са гладки и лъскави? Половината поражения са от мъжа ми- като се пробра наплюнчи пръст и ...  Crazy От тук нататък как се стабилизира- минава се с медиум за стъкло и се пече ли? Не че точно това ще бъде, принципно питам.

# 67
От тук нататък как се стабилизира- минава се с медиум за стъкло и се пече ли?

Лакираш с акрилен лак.Или яхтен в твоя случай. Laughing
Изчакваш да изсъхне и това е.
Аз бих лакирала няколко пъти, като всеки следващ е след напълното изсъхване  на предишния.
Дано и Мираж да се включи, но аз така съм правила и не е имало проблем.
Е, разбира се, предмета не бива да се накисва или да се мие в миялна машина.

# 68
А с чаши как стои въпроса? Наскоро май говорихме по този въпрос, но ставаше дума за декупаж върху стъкло. Тогава разбрах, че се пече след лепене и за това си купих медиум за стъкло. Понеже бих искала да се използват чашите, искам да се уверя, че по същия начин се процедира.

# 69
  • Варна
Ето ме и мен в новата тема wavey

Много красоти,много идейни неща,невероятни сте!Няма да мога поименно да ви поздравя,макар че ми се иска.

Затова   bouquet  bouquet  bouquet newsm51 newsm51 smile3501 smile3501  на всички!

За да не идвам с празни ръце:
  кутия за ключове
поставка за моливи
бижутерка

# 70
Chiges,   тази чаша е правена с трансфер и отгоре е само лакирана с акрилен лак ,три пъти мисля, че беше.До сега не са се обадили да се оплачат, че й е станало нещо.Не знам как и колко се ползва, обаче. Thinking
Медиум за стъкло слагам ако работя със салфетка.И след изсъхването го изпичам.С трансфер и медиум за стъкло не съм пробвала да пека.Дано Мираж се включи по някое време, но мисля че от нея знам ,че ако се лакира няколко пъти и изсъхне добре около 24 часа няма проблем да се мие.Но не с абразивни препарати!

Ria,    много са хубави!Но нали съм на училищна вълна поставката за моливи най ми легна на сърце.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 21:04 от Кампари (по Сопранов)

# 71
  • София
Риа, аз не съм на училищна вълна, но и на мен много ми хареса моливника   bouquet

Кампари, търсенията ми бяха във фотографската тема - там открих, че повечето стари теми липсват и реших да проверя дали и тук не е така. Нямах време, обаче, да потърся обяснение по въпроса. Благодаря ти много! Сега вече съм спокойна, че информацията не е затрита   bouquet

А някой от София успя ли да си напазарува трансферен медиум? Не ми се обикаля да търся, признавам си без бой, че ми се ще на готово някой да ми каже откъде да си го купя  Praynig

# 72
  • Пазарджик-Панагюрище
Мираж хиляди благодарности за бързия отговор newsm51.Лале много ми харесаха твоите творения особено това кръглото,пано ли е  bouquet?Лоолоо на мен нещо ми дава грешка и не иска да ми отвори снимките ти. #Cussing outТолкова искам да ги видя,особено 3Д декупажа.Риа супер сладурски са ти нещата. smile3525Ако пропускам някой се извинявам.Напоследък само красоти гледам от всички вас newsm74.Много сте добри newsm10,продължавайте в този дух smile3508

# 73
  • Пазарджик-Панагюрище
Имам специален въпрос към Мираж.Имам еднофазно кракле на Марабу,но като тръгва да ми се напуква не става като вашите.Пукнатините не са настрани и надолу,а ми се цепи по хоризонтал само.Моля  newsm17 помагай,къде греша?На шишенцето е дадено,4е пукнатините трябва да са като кутийки,но стават като ивици. #Cussing out

# 74
  • Добрич
Чигес, аз съм правила вече пет чаши и няколко пепелника. Всички се ползват и за сега нямам никакви оплаквания.  Wink Не съм правила обаче трансфер, а чист декупаж. След като залепя мотива, изчавам да изсъхне и после покривам с едни пласт медиум за стъкло, порцелан. След четири часа се изпича на 170 градуса за 20 мин. Ползвам медиум на Марабу.  Peace Hug
Риа, аз пък най-много харесах кутията за ключове!  Wink Hug

# 75
  • Видин
didi mum,сорри, но аз наистина нямам време,но  на никой няма да откажа  ни в превода ни в объяснении,само кажи какво точно ти интересува и съм готова...

valaryне е пано, а  дъсчица за рязане на сирене,дървено е и я ползваме от едната й страна, а от другата беше много скучна...само че тук схитрих малко...зашкурих  сшкурка № 150, след това нанесох с гъба погъсто лепило С-200 и инасложих салфетка почвайгиот средата на вън,така да не остава въздух, като е суха  не се растяга,накрая обиколих с фломастер за контур Wink, и стана на 6...след това лакирах я три пъти с матов лак,като след иссъхване на вторий слой пак легичко я шкурих....,накрая обиколих с фломастер за контур Wink,

# 76
  • Видин
ria,чудесни неща и най важного  че са исползваеми, моливник стана много  закачлив...

# 77
  • Пазарджик-Панагюрище
didi mum,сорри, но аз наистина нямам време,но  на никой няма да откажа  ни в превода ни в объяснении,само кажи какво точно ти интересува и съм готова...

valaryне е пано, а  дъсчица за рязане на сирене,дървено е и я ползваме от едната й страна, а от другата беше много скучна...само че тук схитрих малко...зашкурих  сшкурка № 150, след това нанесох с гъба погъсто лепило С-200 и инасложих салфетка почвайгиот средата на вън,така да не остава въздух, като е суха  не се растяга,накрая обиколих с фломастер за контур Wink, и стана на 6...след това лакирах я три пъти с матов лак,като след иссъхване на вторий слой пак легичко я шкурих....,накрая обиколих с фломастер за контур Wink,

Ехаааааа и върху това произведение режете? WhistlingАз ако бях щях да си го държа за украса Joy

# 78
  • Видин
http://photofile.ru/photo/kriksi-kraksi/2480756/large/48651332.jpg
Лимонче, а това харесва ли ти?

# 79
  • Пазарджик-Панагюрище
Ти обясни как се прави newsm78,не го показвай само,да ни ядосваш #Cussing out

# 80
  • София
Привет момичета!

За пореден път аплодисменти   bouquet Риа, страхотна кутия за ключове /и другите наща с амног озакачливи, но кутията е...ммм  Peace/ Кампари, и аз да бях на мястото на приятеля ти бих си задържала паното  Laughing chiges чудесен опит за трансфер. Очакваме сега да се развихриш lolooo, на мен не ми се отварят снимките ти  Sad
ново от мен - това е първият ми опит за текстилен декупаж боди на сина ми
пак бодито

Днес пробвах и принт върху салфетка - получи се безпроблемно! Но тъй като салфеткат абеше червена /само за проба/ не става за употреба. Смятам да се развихря върху белите... В този ред на мисли хрумна ми, че може да се принтира снимка върху салфетка и да се ""декупажира" вместо трансфер...

Хайде феи, дано музата не ви напуска  Hug

# 81
  • Видин
valary, аз не разбрах че  и ти искаш  Mr. Green...
На първата обувка няма объяснение, а втората направена  по друг начин, за това питам...
Обувка се мие,набива се с хартия(напрмер вестници) и се иссушава.
Нанясяме  тук-там еднокомпонентно кракле и отгоре акрилн лак.Отгоре-бял-зелен-червен ....и отгоре бикновен декупаж.тя направи някое пеперуди в 3Д ефект,нотова е другата тема, и трябват тякое инструменти...это такива
http://keep4u.ru/imgs/b/070218/4467d69a793c524be6.jpg
 и ещу нещо...за да стоят връзките Simple Smile))) в тях се промушва  тел и слуд като ги  сложите на обувката се нагласяваш връзката сякаш е във въздух...

# 82
  • Видин
Момичет,вие все говорите за рускините,и аз ще кажа една думичка за тях. На някое сайтове, където   има постоянни форумчанки и се  познават, те имат навик да се  менкат със салфетките.На един форум направо  си испращах ме и за праздници вместо картички ,беше много готино.Като купуваш една упаковка със сабхетки правиш нещо с тях ,едно,две и...става скучно, а така в един пакет има наймалко 20 броя, оставяш си пет и другите испращаш по една или две на друго момиче,тя  испращана теб, всичко може да става по договаряне, няма нищо лошо в това,нали?
Искам да дам тонус, да се разменя с някой сас салфетките с които съм направила дъсчица за рязане на сирене, предполагам че знам кой ще е това Mr. Green, има наймалко 5 ....

irinii,много мило бодинце стана, със здраве да носи детенцето ти,аз съм в умиление....сладки пандички...

# 83
  • Пазарджик-Панагюрище
Иринии справила си се чудесно,блазе му на сина ти. PeaceЛалленце Благодаря за информацията  love001

# 84
  • Пазарджик-Панагюрище
Лалле все хубави идеи ти идват newsm78 и аз съм съгласна да разменяме.  newsm10.Белладона и и Крейзибрат са ми съгражданки,ако искат да менкаме.Защото аз купувам на пакети салфетки. Praynig

# 85
  • София
ria,нещата ти са страшно сполучливи.Мн. ми харесват.  bouquet  bouquet  bouquetИ на мен най ми допада моливникът.
Lalle,мн. свежарски саксийки.Браво.
irinii,бодито е мн.сладуресто.Медиум за текстил ли се ползва?Кажи нещо повече моля.
Аз също приемам с удоволствие идеята да менкаме салфетки Hug
Ето и една детска лампа ,комплект с рамката за стаята на децата http://images19.snimka.bg/003953196.jpg

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 13:34 от geniko

# 86
  • София
Момичета, благодаря  Hug
geniko да, ползвах медиум за текстил на Марабу.Маже се повърхността, отгоре внимателно се залепя картинката и пак лак /в упътването не пише да се минава и отгоре, но аз така си реших/. С маркер за текстил изписах надписа. Сега чакам да изсъхне и ще я "изпека" за 3 минути под ютия.
Лампата ти е мммм - суперрр сладуреста  Simple Smile
а току що направих тази бърза кутийка за съхранение на салфетки  Wink
http://images.irinii.multiply.com/image/3/photos/2/400x400/13/DS … 5fOIKL7YfzPl5D81A
http://images.irinii.multiply.com/image/3/photos/2/400x400/14/DS … F5cOkFKWqcUFDnZlg

# 87
  • Пазарджик-Панагюрище
ria,нещата ти са страшно сполучливи.Мн. ми харесват.  bouquet  bouquet  bouquetИ на мен най ми допада моливникът.
Lalle,мн. свежарски саксийки.Браво.
irini,бодито е мн.сладуресто.Медиум за текстил ли се ползва?Кажи нещо повече моля.
Аз също приемам с удоволствие идеята да менкаме салфетки Hug
Ето и една детска лампа ,комплект с рамката за стаята на децата http://images19.snimka.bg/003948581.jpg
Това е чудесна идея с лампата,поздавления  bouquet  bouquet  bouquet
irini,а как не ти излезе извън картинката,лака? newsm78

# 88
  • София
valary, ами така на око го нанесох, а и след изсъхване той става прозрачен 

# 89
Здравейте Stop
След двудневна пауза поради здравословни причини днес пак сътворих една лъжичка
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170008&photo=5
(нещо се отворих на лъжици Laughing)Имам още 2,няма как ще трябва да ги украся Simple Smile
Ирини,чудесно боди,както виждам е в тон с новата детска стая WinkИ лампите са много красиви!
Ria,чудесни неща си направила!

# 90
irinii ,  с мастилено -струен принтер ли си изпринти картинката?
Vessselka,  с другата лъжичка стават чуден комплект.

# 91
  • Пловдив
Листата са се получили супер, само цветето лееко неясно изглежда. Ако е цвете това де... Embarassed

Цвете е Grinning-роза. Листата и на мен ми харесаха. Основата се оказа малко по-тъмна отколкото беше нужно за тази бледорозова роза. Мисля, че върху обемната част на цветето трябваше да сложа още два-три пласта от салфетката, а не само един както направих, защото памъкът много белее. Или трябваше да оцветя памука...Знам ли newsm78

Кампари (по Сопранов)   Това с паното е............много яко Laughing Sunglasses

chiges Много добре се е получил трансферът Simple Smile А това с плщнката Laughing Laughing Laughing е свършило страхотна работа. Харесва ми този "дефект"  bouquet

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 12:59 от looloo

# 92
  • Все още в страната на приказките
Кога успяхте всички, тц-тц-тц  newsm10. Нова тема отворили, на всички проявили се поздравления. Сигурна съм, че ще изпусна много , но паното на Кампари ми хареса много, лампата на geniko е супер, на риа много ми хареса кутията за ключове. Текстилния декупаж на irinii е много интересен. Ох, ще изпусна много от вас.
Моя несполучлив транфер
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=159550&photo=16

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 13:19 от orkud

# 93
  • Бургас
Малко неща и от мен - последните три странички
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=130412

# 94
  • София
Кампари, мастилено-струен е принтера, да , и нямаше проблем. Има една специална настройка за печат върху текстил /чак вчера я открих/ и го сложих на нея с идеята, че  ще разпознае материала като по-различен.
Веселка, ти си стана едни специалист по лъжиците  Hug Много весели и пъстри са. Simple Smile Аз пак да попитам - боядисваш ли ги предварително с нещо и мислиш ли че стават за ползване в кухнята, миене и т.н.
мадлена, кутията за ключове ми е фаворит!

# 95
  • Пловдив
Малко неща и от мен - последните три странички
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=130412

Всичко много ми хареса Simple Smile
Кутията за ключове със свещ ли си я правила?
 Кажи ако обичаш как точно направи бутилката и люляковата чиния. Чинията обратен декупаж ли е?

Кутиите са много оригинални. Бинт?

# 96
irinii,
каква марка ти е принтера?И къде по дяволите е тази настройка? Thinking
madlena,
на мен синята бутилка ми е фаворит.Брей, колко време не се беше включвала и сега направо ни заля с творби!
orkud ,
защо да е несполучлив трансфера?Малко са бледи цветовете но иначе си е шест.Ако обясниш как точно го прави, може и да открием защо са се получили така бледички.

# 97

Да ти пратя моя мъж с наплюнчения му палец?  Mr. Green Когато го обвиних, че ми е опропастил картинката (доста места белеят), той каза: че ти нищо не беше направила- имаше поне още един слой хартия. И твоята ми се струва мътна, като че има още за триене. Иначе е много добро съчетание.
Какво да ви кажа, работливи пчелички такива, хубави кутии, лъжици, боди и т.н., но най- много ме изкефи кутията за ключове на madlena- много ми допада този метод със свещ дето се прави.

# 98
Благодаря Ирини Grinning.Не ги боядисвам с нищо,обикновени дървени лъжици.Аз лично не мисля да ги ползвам в кухнята WinkПокрити са с акрилен лак-мисля че е отровен newsm78,но пък е против влага

# 99
  • София
Кампари, принтерът е HPdeskjet 920 c. Стъпките, с които стигаш до въпросното меню са:
1. Отварям снимката през Windows Picture Viewer /стандартната програма за снимки/
2. Натискам иконката за Print
3. Оттам ми се отваря PhotoPrinting Wizard
4. Отварят ти се всички снимки от папката, избираш тази, която искаш и оттам ти се отваря прозорец, който съдържа възможности за избор на тип подаване на хартия /дали ще подаваш ръчно, автоматично или пък пощенски пликове т.н./ това е paper source, а под него има опция Media - там са изброени над 50 типа принт - за релефна хартия, гланцова хартия, хартия за картички, а също и  HP iron-on transfer. Аз избрах това.

Предварително закрепих салфетката както си е сгъната върху лист А4

Стискам палци и дано съм била полезна

# 100
irinii,

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!    bouquet  bouquet  bouquet
Чаках да ми отговориш и да отиваме  при джипито, за да ваксинираме първокласничката.
Сега няма да мога да пробвам, но щом опитам ще кажа какъв е резултата.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 14:43 от Кампари (по Сопранов)

# 101
  • Пловдив
Момичета, искам да декупажирам едно...................табло на кола Laughing Laughing

Моля ви, дайте ми съвет! Дали първо да залепя мотива и после отгоре да подсиля с някакви боички, и отново салфетка или.....Как да стане, с оглед на това, че повечетотабла са черни? Мисля си и за вариант да изглежда като напукано/състарено, но с тази техника нямам никакъв опит само чета и гледам, та....да се пробвам за първи път баш на колА Laughing Laughing не ми се ще Simple Smile

Това е все още на етап идеен проект Rolling Eyes Все още нямам визия за изображенията в/у таблото Simple Smile

# 102
  • София
Днеска цял ден изрязвам и лепя пеперуди.Вече ми се зави свят. LaughingТака освежих лампата в кухнята.Само остава да я лакирам,че лакът е в мазето. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164552 на 5 стр.
Харесаха ми мн. и лъжицата,и къщичката за ключове,и бутилката.Супер сте  bouquet

# 103
   Ето ме и мен най-сетне-то красоти то чудо само за 2 дни. #Crazy
Вел много съжалявам за малката,дано не сериозно- HugСкорошно оздравяване ви пожелавам
ккаатт  радвам се че се престраши да се включиш-Добре дошла в отбора! Heart Eyes
Кампариии паднах от смях с твоя клиент,а ти толкова се притеснява-стила,цвета не знам си кво hahaha
Лоло с кутията не си се изложила може би е трябвало всички листенца 3Д да направиш/да не ти се е досвидяло като мен  Laughing/
Е за купичките се подценяваш,много са си хубави.Чак цялата стена множко ще стане,но можеш да пръснеш тук-таме от тези цветчета-много оригинално ще бъде.
Дидиди -аз мисля,че в тоя форум има шпиони да знайш Thinking.Виж в аптеките-тия за еднократна у-ба/с които преглеждат гърло/ може да са по-дълги и по-евтини-докато и те се събудят  Grinning
Риа кутията за ключове най си ми хареса  bouquet
Обявявам за Кралица на лампите Генико Two Hearts и за Кралица на лъжиците Весела Two Hearts
Ирини това боденце е тъй сладко,кутията за салфетки страшно ми хареса-от какво и от къде е  love001
Браво и на Мадлена smile3525-стоя,стоя пък като се засили и 3 страници напълнила,а гърлото на бутилката как си го правила-много ми хареса,ще обясниш ли Praynig
Валари за да се получи на квадратчета или паяжинки нанасяй краклето веднъж напречно ,веднъж надлъжно,а не винаги в една посока.Или пък последния слой кракле нанеси тампонирайки
Оркуд обясни как си процедирала,за да разберем къде си сгрешила-станало е малко бледичко,може би не си обелила докрай всичко? newsm78

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 20:32 от mirage72

# 104
  • София
geniko, поздравления!!! пеперуденият световъртеж си е струвал - страхотен!!!

# 105
Уффф , сумати време не можех да си намеря хубави салфетки, сега си купих 1 пакет и се оказа, че вече няма какво да закупажа Thinking
Единственото, което намерих е кутийка с клечки за уши..... smile3508 и хи хи хи, сега никой няма като нашата ...  newsm57.

# 106
Хайде моля ви се помогнете ми.Събрала съм си няколко кутиики от тези на пуричките на финети.Дано се сещате,за какво говоря.Искам от тях да направя кутиики за подправки.Може ли някой да ми обясни как да ги направя.От къде да си купя подходящи картинки в София?Каква боя да използвм,за да ги боqдисам най-напред?Изобщо ще съм ви ужасно благодарна,ако ми обясните стъпка по стъпка как да си направя кутииките.Ще съм много благодарна и да ми покажете и снимки на готови кутии за подправки.
Благодаря на всички,които ще ми помогнат   bouquet

# 107
Savina,много яка кутийка за клечки Simple Smile Peace
И лампата с пеперудките е страшна!
Аз пак направих рамка:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170008&photo=9

# 108
  • Пазарджик
Старата тема свършила и новата сте напълнили.  ooooh!
Аз само гледам и се радвам ... и нищо не съм направила. Сега имам поръчка от бивши колежки да рисувам разни неща за първия учебен ден и нямам време  Tired
А сега седя и се чудя, чудя се и седя дали да пробрам да принтирам върху салфетка  newsm78 . Да не вземе да стане някоя беля  Thinking ?! С принтера де ...
Иначе за предложението на valary съм съгласна - аз имам доста повтарящи се салфетки.

# 109
  • София
Vessselka,екстра е рамчицата.
Savina_h ,мн. сладка кутийка.И за двете ви   bouquet  bouquet  bouquet
С това  за вратата завършвам серията "Мечо Пух"за детската  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164552 на 5стр.
 Laughing Laughing Laughing

# 110
  • Пловдив

Да не са ти свършили лъжиците Joy Joy Joy

Сага сериозно. Рамката е много стилна  bouquet

# 111
  • Бургас
Мираж гърлото на бутилката е доста лесно за правене с молив очертах спиралата двоина после мажа С 200 и почвам да слагам предварително боядисаните парченца от черупки като ги намествам с клечка за шишчета /по идея на Радина   bouquet/, след като изсъхне с лепило за декупаж а може и с С 200 и тънка четка нанасям по края на черупките тъничко лепило и поръсвам броката /подарен от теб  Laughing/ така се скриват местата където съм излязла от контура и се вижда лепило като изсъхне лакирам и готово
mir4eto_  за кутийките ти препоръчвам да пробваш техниката с бинтовете на мен лично много ми харесва как става стои едно такова текстилно- вчера писнах подобна кутия за кафе, отгоре бинта го боядисвам с бял латекс- акрилен и лепя даже не съм лакирала защото както вече казах много ми харесва как бинта се очертава под мотива и не искам да изгубя този ефект - успех и покажа какво си направила

# 112
  • София
Мираж, чак сега се сетих, че ме попита за кутията... Ами тя е от...  Embarassed локум Grinning /от турция ни го бяха донесли/ Иначе е пластмасова - капакът е прозрачен, а долната част челвена пластмаса.
веселка, рамката ти е просто супер супер стилна!!! С цели салфетки ли я направи?
geniko, след някоя и друга седмица и аз ще се включа с по-мащабен проект. Поръчала съм гардероб и комод за стаята на Спаси. Вратичките ще бъдат декупажирани!!!
looloo, трудно ми  е да се изкажа с какво да обработиш предварително таблото - все пак то се нагрява, пипа и т.н. Но виж по отношение на криейтива ще се включа - само кажи каква е колата цвят, малка- за мъж или за жена е... Ако е някоя сладка костенурка бих я направила цялата на азноцветни цветя, ако пък е сребриста, бяла и т.н. - бих я направила на Ноти и петолиния... /естествено ще трябва да сложиш и качествена музика  Wink/

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 11:05 от irinii

# 113
  • Пловдив

looloo, трудно ми  е да се изкажа с какво да обработиш предварително таблото - все пак то се нагрява, пипа и т.н. Но виж по отношение на криейтива ще се включа - само кажи каква е колата цвят, малка- за мъж или за жена е... Ако е някоя сладка кустенурка бих я направила цялата на азноцветни цветя, ако пък е сребриста, бяла и т.н. - бих я направила на Ноти и петолиния... /естествено ще трябва да сложиш и качествена музика  Wink/

Благодаря ти за идеите Party Първо смятах да е един Опел астра-сив, таблото, както казах е черно, но таванът и отстрани по купето има сиво. Опелът обаче е доста нов, поне за нашето семейство, та ни остава старата кола Laughing Sunglasses-Ситроен BX тъмно син. Таблото и също е черно. Със ситроена мога да съм по-смела, защото едва ли ще успеем да я продадем и тя най-вероятно ще остане за мен (кво ли ще я правя тази кола, като съм толкова скарана с кормуването Embarassed Sad). Както и да е...Приемам идеи всякакви Simple Smile Ако някой после реши да я купува, ще трябва да я вземе такава-У-НИ-КАЛ-НА Grinning Sunglasses

# 114
Looloo,спокойно имам още Wink
Ирини,рамката е с парчета от таза салфетка:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3962487
Случайно ги намерих в Бонжур,беше само 1 пакетче-малки салфетки

# 115
  • Франция
 smile3529 не мога да успея да ви изчета, камо ли да ми остане време да направя нещо! Страхотни неща сте измайсторили всички! newsm51 newsm10 newsm51 Madlena обаче ме bambam с това скромно "последните три странички" Laughingbouquet Ако и loulou издекупира таблото на колата, мисля, че ще сме № 1 bg!
С този ентусиазъм, който ви е обзел, ми се струва, че е време за конкурс! rotfImbo
Ако ще разменяте салфетки, свиркайте!-аз ще си обновя албума за всеки случай. Grinning

# 116
  • Добрич
Ейй, поспрете се, бре хора!!! Имайте милост към бавно четящите и разгледащи! rotfImbo Ама, истината е, че страшно много се радвам на всички! Страхотни сте!  newsm10 newsm51
И аз съм замислила едни купички да правя с обратен декупаж, та да видим... Wink
Аз също съм ЗА размяна на салфетки, ама имам само три вида - две коледни/детски/ и тези с гроздовите чепки и листа.  Laughing

# 117
  • Варна
С този ентусиазъм, който ви е обзел, ми се струва, че е време за конкурс! rotfImbo

И аз така мисля smile3521

Irinii,бодито е станало страхотно.newsm10

Vessselka, лъжиците са много оригинални,а рамката е просто професионална.smile3501

Orkud,като за първи опит е много добре   Peace.Аз още не смея да пробвам с трансфер,макар че си взех от Мираж.

Madlena,чудесни работи  bouquet,особено кутията.

geniko,лампите са много нежни,много ми харесаха. smile3525

Savina_h,кутийката е станала  newsm74

# 118
  • Франция
Ето нещичко и от мен. Имаше още довършителни работи, ама щеше да остане за Декупаж 8 Joy
А ето и моите салфетки
Къдрокоске, на мен тази с гроздето и листата ми е от любимите Heart Eyes А коледните ще станат хит много скоро Simple Smile

# 119
  • София
Фенси Н, преди време ми бяха подарили една глинена ваза със свещник към нея, които съм набелязала да "декупажирам" когато ми остане време, но като видях твоето произведе ми хрумна, ч може да комбинирам. Та въпросът ми е с какви бои /пасти и т.н./ работиш върху керамични предмети?

# 120
  • Бургас
Май и тази тема ще мине без да успея да покажа нещо Embarassed
В последно време имам много работа и не сварвам дори да ви чета редовно, пък какво остава за писане и показване. Всички показвате такива красоти, че ми идва да се изям, че нямам време да правя нищо.
Тук са моите салфетки за размяна. Който си хареса нещо да свирка. Сигурна съм че си купих и пакет от гроздата, но и да му убият не се сещам къде са  #2gunfire

# 121
  • zavet
 Момичета ,моля Ви за помощ, направих едно подносче   със степ1 и степ 2 и ми се получи долу горе добре / поне аз и си го харесвам /
 но не разбрах как става това с еднофазното кракле - при мен стана едно такова  не като паяджина а все едно  напукана боя по много стар прозорец / ако ме разбирате какво имам в предвид/ аз определено не го харесах но сестра ми каза че и харесва и затова и подарих рамката . мазах с краклето първо хоризонтално после вертикално но явна нещо бъркам.  #Cussing out яд мее че нямам фотоапарат. ама много ме е яд!

# 122
  • Добрич
Опаа, показаха се салфетките и аз съм първа кипра.  Mr. Green
Радинка, тъкмо си мислех, че отдавна не съм виждала нещо твое и ти веднага се "защити".  Wink Споко де, не се изяждай, ще намериш време. Все пак нощта е дълга... Party Харесах си от теб - последната салфетка - на стр. 2. И аз ще снимам моите ей сега, ама не знам дали ще си харесаш нещо, щото беден асортимента.  Mr. Green  Hug
Фансиии, вазата е хубава! Видях какво и защо си правила с нея. Ясна ми е техниката.  Wink Получила се е добре. Това опаковачна хартия ли е?  Wink От теб си харесах салфетка № 1 - със слончетата. Падам си много по индийските мотиви, та затова.  Wink Hug
kkaatt, нямам опит с еднофазното кракле и не мога да помогна.  Confused

Ето ги и моите салфетки - http://kadrokosa.multiply.com/photos/album/10/Salfetki_za_razmqna

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 13:39 от kadrokosa

# 123
  • Франция
къдрокоске, слончетата ги имаш! Hug Ако си харесаш още нещо, пиши ми на ЛС, да си разменим адресите Simple Smile
radinna, от твоите салфетки има много, които ми харесват, но за слънчогледите човек убивам! #2gunfire Ако си харесаш някоя от моите, ще се радвам да разменим.
irinii, вазата е 20-годишна, добре захабена, стъклена, от прозрачно кафеникаво стъкло.Първо я напръсках с остатъците от моя златен спрей-боя, но понеже бързах, не стана добре и се поразтече, опитах се да го разнеса, стана още по-зле и затова трябваше да я облепя с тишу, Другото са златен и меден контур...И въобще, понеже на този етап нямам чак толкова много материали, работя върху всичко с каквото имам Simple Smile

# 124
  • Бургас
Пиши кои са ти харесали, докато има Laughing
Дай адрес, за да ти изпратя

това трябваше да е лично съобщение към Fancy N , но се обърках