Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Момичета помагайте защото ще откача #Crazy Докато бях бременна ми се нацепиха гърдите и паласките но не много. Сега отслабвам и се цепя на някакви ужасни стрии каквито не съм виждала никога #Shocked  Направо се цепва кожата до кръв. Мажа всяка вечер с Контратубекс но ви моля да ми дадете някаква идея за оправия ... Praynig

# 1
Няма спасение-отслабвай по-плавно и се мажи с мазни кремове.Контрактубекса има ефект след дълга употреба-над 6 месеца. Така, че не очаквай светкавичен ефект. Пък и да те успокоя, малко се поскриват после, но не изчезват съвсем.

# 2
Продължавай упорито с Контратубекса и можеш да си вземеш крема против стрий на Чико.На мен тази комбинация от кремове ми помогна да залича няколко гадни стрий,но моите бяха малки и много пресни!
Успех!

# 3
  • София
След куп препарати, мазила, ампули и т.н .се оказа, че върху моя тумбак, най-добро действие имаше гел-кремът на Ейвън против стрии  #Shocked . Първата опаковка ми я подариха, втората си я взех аз ( вече 4-ти месец се мажа и е почти на свъшване). Съжалявам, че не си снимах корема в началото и сега - просто за да видите разликата (не, че е перфектен, напротив още не се е прибрал, но стриите са пъти по-малко  и по-бледи), но не очаквах такъв ефект.
Истината, е че докато са лилави има шанс и то голям !
п.с. с контрактубекса се мазах като бременна в последните месеци, щото тогава изкочиха гадините  #2gunfire  и ме сърбеше ужасно, може би защото кожата трябва да се разтяга, а той има свиващ ефект, но не бях особено доволна.  Rolling Eyes

# 4
  • София
За първи път чувам кожата да се цепва чак до кръв Shocked Защо не се консултираш с дерматолог?Мисля, че това не е нормално...В смисъл - че проблемът може да е по-сериозен от най-обикновени стрии Thinking

# 5
Аз пък си мисля , че стриите се получават докато дебелееш, а не докато отслабваш.Тогава кожата се растяга и влакната се късат.  като отслабваш просто започват да си личат.Така че не знам какво би могло да ти помогне. Пък и доколкото знам май е генетично обусловено. Общо взето може да се мажеш и пак да се нацепиш  и обратно. Но и според мен трябва да се консултираш с дерматолог , ако наистина е до кръв.

# 6
  • Пловдив
Цитат на: belinda
За първи път чувам кожата да се цепва чак до кръв Shocked Защо не се консултираш с дерматолог?Мисля, че това не е нормално...В смисъл - че проблемът може да е по-сериозен от най-обикновени стрии Thinking

Освен това да не си развила алергия кам мазилото. Докато бях бременна ползвах гела на Лиерак (специално за бременни)против стрии и нямам нито една. Но те съветвам да омазняваш кожата си по какъвто и да е начин след като отслабваш светкавично. Знам, че сухите кожи са предразположени към тази напаст.
Но съм сигурна, че от стриите няма отърване(освен ест-на хирургия). Вслушай се в съвета на другите-иди на дерматолог. Може да става дума за нещо съвсем друго.
Успех. Thinking

# 7
@Desika не виждам никаква връзка между стриите и цепене на кожа до кръв
това което се описва като "цепене на кожата до кръв" не е стрия

да не би да иде реч да дерматологичен проблем

инак поздравления за отслабването  Laughing

# 8
Може би има предвид, че стриите са ярко червени или лилави.
А Контратубексът може ли да се използва по време на кърмене, не за гърдите, разбира се.

# 9
Лошо нещо са това стриите #Cussing out  #Cussing out  Имам едни огроооомни по мен, направо кошмар Imp . Бяха лилави, вече избледняват. Няма логика да получаваш лилави стрии докато отслабваш, може да имаш съвсем малки и бледи, които просто по-добре личат, когато се отпусне кожата. Thinking

# 10
  • София
Ами няма нищо чудно в това, че стрии се получават при рязко отслабване.
Пак е свързано с късане на колагенови нишки/влакна... Wink
Аз точно така се нацепих. Imp  При бързото отслабване.
Ама то не зависи от мен.
Просто всичко си е ген и никой не може да избяга от него.
Убедих се на 1001% вече,ч е е точно така, сега с второто раждане. Сега съм 1:1 като майка ми!!! Imp
Ама даже стриите са ми на точно същото място, както е и при нея. В горната част на бедрата, точно под тазовата кост. Отпред.
А що мазане съм мазалааааааааааааааааааааа.... Imp  #2gunfire

# 11
На Чико крема за стрии, на мен дори ми заличи част от стриите отпреди години. По Време на бременноста нямам грам стрия. Само с него съм се мазала.

# 12
Цитат на: Slunce
На Чико крема за стрии, на мен дори ми заличи част от стриите отпреди години. По Време на бременноста нямам грам стрия. Само с него съм се мазала.
кач пара е?

# 13
Цитат на: THERION
кач пара е?

Да не те излъжа, но мисля че е към 20-25 лева, но е голяма опаковка. На мен една ми стигна за цялата бременост.

# 14
Цитат на: THERION
кач пара е?

Да не те излъжа, но мисля че е към 20-25 лева, но е голяма опаковка. На мен една ми стигна за цялата бременост.

Миналата седмица го купих за 36лв. от мага зина на Чико.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт