Хлебарки!!!!

  • 7 946
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Здравейте!Съседката над нас е невероятна мърла.От боклуците в дома й в целия блок са плъзнали хлебарки.Откакто се нанесохме преди около три години водим неравна битка с тях,но те вече са станали абсолютни мутанти. Повярвайте ми,такива огромни гадини не бях виждала!  #Crazy А сме с бебе....Можете ли да ми кажете към коя институция бихме могли да се обърнем за съдействие,при положение,че тя не разбира от дума и по никакъв начин не желае да изчисти кочината,в която живее. За да извикаме фирма да напръска трябва всички да осигурят достъп до домовете си и разбира се,да платят,а това няма да стане. Моля,помогнете,ако можете!Може ли да бъде принудена да изчисти?  newsm78

# 1
  • Мнения: 4 916
Общината или ХЕИ са компетентни в случая  newsm78 Но ако тя не осигури достъп ще бъде много трудно - ще трябва да викате полиция, тя ще се прави, че не е в къщи...  Sick изобщо кофти ситуация. А дори и да напръскат на всякъде, щом тя е толкова мърлява, хлебарките пак ще се върнат - гаранция  Sick Единственият начин е изселване на въпросната персона, но не знам как става.

# 2
  • Мнения: 2 211
Може да повикате ХЕИ.
Скоро в едно такси говорихме с шофьора на тази тема и каза, че във ветеринарните аптеки се продава пълна спринцовка с някаква пастообразна отрова, която се слага май по кучетата против бълхи. Струвала около 3 лв. Та с тази спринцовка цвъкваш под контактите, по електроуредите и въобще навсякъде където е пътят на гадовете два пъти годишно. Аз у нас виках фирма и ми взеха 30 лв., за да напръскат и сложат по малко от тази спринцовка. Попитай някой ветиринар, ако имате около вас, как е точното име на препарата.

П.П. Шофьорът каза, че в целият блок има хлебарки, но у тях няма! У нас също няма!

# 3
  • Мнения: 4 916
... с тази спринцовка цвъкваш под контактите, по електроуредите и въобще навсякъде където е пътят на гадовете два пъти годишно...

Може ли малко повече разяснения - досега мислех, че вървят по канализацията  newsm78 Докато бях в Студентски град извираха от тръбите  ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 211
Да, верно че вървят по канализацията. Обаче се хранят с акари, а акарите са там където има статично електричество - контакти, компютри, телевизори и т.н. техника. Това ми го обясниха от фирмата, която идва у дома.

Много обичали подправки, кафе и бира и съответно напръскаха там където ги държа. Неизмити бирени бутилки на терасата били като магнит. А мъжът ми винаги ми се подиграваше, че ги мия.

Другото е, че има вид хлебарка /ивичеста/, която също се храни с акари, но живее по дрехите - гардероби, скринове. Това ми прозвуча адски гадно, добре че нямахме такива.

# 5
  • Мнения: 1 367
Досега сме ползвали Райд спрей. Много е неприятно като се има предвид,че нещата на детето са из цялата къща и вечно треперим да не попадне капчица върху някоя забравена играчка или нещо такова. Но това за спринцовката ще попитам-съпругът на моя приятелка е ветеринарен лекар. Много благодаря и дано се справим! Между другото ние май сме единствените в блока,които се борят с тази напаст.А да знаете дали празни измити бурканчета също ги привличат както бирените бутилки?Питам много сериозно,тъй като на терасата държа бурканчетата от детските пюрета докато се организирам да ги дам на нашите,че ги искаха.

# 6
  • Мнения: 2 211
А, за бурканчета едва ли.

# 7
  • Мнения: 4 916
... Между другото ние май сме единствените в блока,които се борят с тази напаст...

Няма начин да сте еденствените в блока, абсурд. Другите просто се срамуват да кажат, че имат хлебарки, за да не помислят хората, че те са виновни и живеят в кочина. Невъзможно е да има само при вас.

# 8
  • Мнения: 1 367
Има навсякъде,но ние сме почти единствените,които се опитват да се борят с тях.Иначе повечето само се оплакват,без да правят нищо,а на останалите не им пука. И като се замисля,че тази съседка,от която плъзнаха гадините,е българка,а не някоя да не казвам каква,ми става още по-грозно. Като я гледаш никога няма да предположиш-чистичка,вечно усмихната възрастна женица.Само да не влизаш у тях.....Ще ходиш по килим от гадини между тигани със стара мазнина и мръсни буркани.Ужас....... #Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 204
тук една форумка беше писала за "Регент".Това е препарат за колорадски бръмбари Mr. Green,но е много ефикасен срещу хлебарки.Моята комшийка отгоре е същата #Cussing outОт 5 год.се боря с нея,но тя си тя-не се разбра.Преди Регента бях мазала с паста GLOBOL,страшно ефикасна,почти 2 год.никакви ги нямаше.Регента струва 1.80 от ветеринарна аптека или магазини,където продават семена,селскост.препарати и пр.Прахчето се разтваря в 1.5 л.вода и пръскаш(аз разтворих половината в шише от препарат за прозорци за по-лесно пръскане).Хубавото в случая е че можеш да напръскаш стълбите,вратата на комшийката и т.н.Не мирише и не оставя следи.Успех Peace

# 10
  • Русе
  • Мнения: 2 354
има фирми, коита се занимават с такава дейност.
Не мога да ти дам тел за София,
но със сигурност вършат работа.

Ако не стане по този начин - обърнете се към ХЕИ.
Според мен с препарати от рода на Райд и т.н. няма да се справите с проблема.
Или поне само временно

# 11
  • Мнения: 1 893
Случайно някой да знае къде в Бургас мога да намеря Регент?

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 631
Препаратът, който аз използвам против хлебарки, мравки, паяци и др. пълзящи и летящи се казва "Бандит"  Laughing Много е ефикасен, продава се във ветеринарните аптеки защото е за кучета против бълхи, не е отровен. Едно шишенце /като тези с Пеницилин/ струва 1.20, течността е бяла на цвят, гъста. Купуваш спринцовка, за да изтеглиш необходимото количество, разреждаш с вода в съответното съотношение според указанието и пръскаш  вечерта преди лягане с пулверизатор. Можеш периодично на месец - два, да повтаряш. Аз имах много малко хлебарки в банята и тоалетната /бяха малки, още бебета/ миналата седмица, сега нямам. Хубавото е, че не е отровен, особено важно за семейства с малки деца.

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
За да не се повтарям, тук съм го обяснила как се справих http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=213375.0;all
А с мърлата не можете да се справите никак, няма такъв закон.

Общи условия

Активация на акаунт