Питане за първа разходка на бебe в количка Chicco Ct 0.2 Cortina

  • 808
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
Здравейте, момичета:)

Нашия бебчо е на 14 дни и смятаме скоро да го изведем навън на разходка.
Имаме такава количка: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3655
Как бихте ме посъветвали да го извеждаме в началото само в количката/има пълно легнало положение/ или в количката с прикрепена кошница за кола отвън, тъй като дръжката на количката не се върти, а коша си се прикрепя на количката отгоре и за новородено ми се струва стабилно, но ме притеснява, че в кошницата бебчо не е съвсем в пълно легнало положение/може да се поставят възглавници за поизправяне,ама/.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 211
Честита рожба!
Не е казано че ще му стане нещо в кошницата, виждала съм да бутат много малки бебета така, но не изнасилвай нещата, изведи бебето в пълно легнало положение. Обаче, като се оправи времето. Laughing

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз имам същата количка и бебчо го извеждахме само в нея, но той се роди в началото на лятото и беше много топло. Сега вече е по-студено и голям минус на тази количка е, че не е изолирана добре отстрани. Според мен не е подходяща при по-студено време и при вятър. Иначе за лятото е идеална. Така, че моят съвет е да слагаш поне в началото бебчо в столчето за кола, прикрепено за количката. Сложи в него възглавничка или нещо друго, за да е в легнало положение. Пробвала съм този вариант и е много удачен, а пък и ще можеш постоянно да си го гледаш. Hug

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ние сме с количка Ct 0.1. Аз я извеждах в нея, без коша за кола,но отдолу слагах едно одеало,за да й е по - меко. Понеже е зимно бебе й слагах и термочувала и така се разхождахме. А ако толкова се притесняваш,можете да вземете зимен кош,който е до 6 месечна възраст.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 524
Според мен не е голям минус липсата на зимен кош. Моделите със зимен кош започват от 850лв. Имам в предвид на Чико. Ако духа не е препоръчително да се излиза, а винаги може да се купи портбебе за доста по-ниска цена, има например от 30лв. който пасват идеално, а има и маркови на Есприт(в такова се влюбих) за 130лв, и пак излиза доста по-евтино от 850лв и тежък зимен кош. Аз разпитвах поне двайсет мами с такива колички по градинките и единствения минус, който споделиха, е че бебо не е с лице към теб. Зимен кош не им е липсвал, но беше и много мека зима. Ако се зачетеш в инструкцията ще видиш, че кошницата е пригодена точно и за новородени и даже препоръчват да се извежда бебо първоначално в нея, но за не по-дълго от 2-3 часа.
Хайде да се оправя времето и да си изведеш бебчето.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз също казах,че не съм ползвала зимен кош и не ми е липсвал,въпреки,че той се поставя така,че бебето да е срещу майката. Но не смятам,че коша за кола е най-удобното нещо и не съм го ползвала по този начин.  Нека пробва и двата вариянта и да прецени как й е по-удобно.

# 6
  • София
  • Мнения: 593
Така пьрво честито бебче да сте живи и здрави!Малката се роди в края на март да ти кажа подухваше но като беше меко времето слагах дьждобрана и се спасявах от вятьра.Сега обаче в това време в смисьл ако се успокой да не духа ти препорьчвам кошницата нали знаеш гюруците се сьбират и е ок..А за количката супер си е щом я бутнеш навьн ще разбереш Peace

# 7
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Здравейте, кошът е за новородено, не е зимен кош! Мосля че е кофти търговски трик тази колочка да се рекламира 0+ месеца   Close

Принципно се препорьчва до 5-6 месец бебето да се вози само в кош за новородено, тъй като е твърд и е напълно хоризонтален - и двете важни за неукрепналия/'мек' гръбначен стълб на новороденото. Моят син е лятно бебе, естествено имахме кош за новородено. Мисля седалката за кола не е решение, ако ще се разхождате доста - не е хоризонтална, например. За пътувания ясно че е единствено решение. Ако имаш възможност не спестявай от коша - можеш да купиш употребяван кош или след това да го продадеш (аз така напрвих). НО, всеки решава за своето бебче.

# 8
  • Мнения: 17 407
Аз не бих извела бебето с кошницата, още повече в това време. Бих го сложила направо в количката, нали има покривало към нея!

# 9
  • София
  • Мнения: 368
Здравей, ние имаме същата количка и съм изключително доволна от нея. Аз извеждах в началото Влади само в кошницата, беше му много удобно, а на мен още повече, защото го виждах. В магазина ми казаха, че повече от два часа не е препоръчително детето да стои в тази поза, но трябва да ти кажа, че той като заспеше особено навън, понякога е изкарвал о по 4 часа така. А и наистина от вятър е обезопасено като вдигнеш и двата гюрука. Приятни разходки и много усмивки!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт