Бебешкият "гардероб"

  • 11 797
  • 36
  •   1
Отговори
Мили мами,
с тати очакваме нашата беба  ylinfant да се появи, живот и здраве, в началото на юли. Напоследък и в двама ни се е появила жестока мания да обикаляме бебешките магазини (заедно и поотделно  Wink ) и да купуваме по една-две дрешки... Проблемът обаче е, че ни харесват все повече и повече неща... #Shocked  А и удоволствието да избираме "сладости" за малкия сладкиш е невероятно  ukliam1
Та въпросът ми е:
Колко и какви дрешки ще ни трябват за началото? Моля ви, кажете и за пелените, хавлийките, одялцата и комплектите със завивки, които ще са ни необходими за лятното ни бебе?

Че май така, както сме я подкарали с покупките, може да изгледаме още два :lilangel: ...

  helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu

# 1
Аз също ще раждам в началото на юли, но още нищо не съм купувала. Една приятелка ми каза да не взимам много неща, защото на погачата те затрупват с дрешки. Освен това и двете баби се гласят за гастроли по магазините. Аз и затова не влизам по бебешките магазини, защото се знам какво ще стане - ще харесам 100 неща и ще бъда неудържима.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
ами поспрете се...че какво харчене ви чака като се роди литъл ангелечето... Laughing  бедна ви е фантазията Stuck Out Tongue

И взимайте най-много по 4 от всеки вид дрешки за  възрастова група, че енджълчето ще расте като гъбка и много от нещата ще облечете точно по един път.

А и ви чакат подаръци  Simple Smile

Аз съм лют фен на бодита - долни и горни, за малките бебоци са най-практични няма шанс да се разгащи или да си събуе чорапа, опакован е като салам Simple Smile

Важно е да има копчета "отдолу", за да не сваляш всичко, когато сменяш памперс.

Трябват ви чорапки, терлички, меки буйки, хубаво памучно одеалце за разходките /лятото- за вечерта/, 2-3 жилетчици.

За Бога, не купувайте ританки и тениски, мойте така си и останаха недокоснати.

Започнах да му обличам дрешки от две части /блузи, панталонки/ едва сега - 6-8 месеца.

# 3
Цитат на: naty
Аз също ще раждам в началото на юли, но още нищо не съм купувала. Една приятелка ми каза да не взимам много неща, защото на погачата те затрупват с дрешки. Освен това и двете баби се гласят за гастроли по магазините. Аз и затова не влизам по бебешките магазини, защото се знам какво ще стане - ще харесам 100 неща и ще бъда неудържима.


При нас обичаят "погача" не е особено практикуван... за съжаление...
Пропуснах да кажа, че баба бяга и пред двама ни по магазините   byeuu

# 4
Цитат на: milinka
Цитат на: naty
Аз също ще раждам в началото на юли, но още нищо не съм купувала. Една приятелка ми каза да не взимам много неща, защото на погачата те затрупват с дрешки. Освен това и двете баби се гласят за гастроли по магазините. Аз и затова не влизам по бебешките магазини, защото се знам какво ще стане - ще харесам 100 неща и ще бъда неудържима.


При нас обичаят "погача" не е особено практикуван... за съжаление...
Пропуснах да кажа, че баба бяга и пред двама ни по магазините   byeuu



При нас също, аз дори не знам какво точно значи и се прави, а и никога не съм ходила.

# 5
Цитат на: elsi
Аз съм лют фен на бодита - долни и горни, за малките бебоци са най-практични няма шанс да се разгащи или да си събуе чорапа, опакован е като салам Simple Smile

Важно е да има копчета "отдолу", за да не сваляш всичко, когато сменяш памперс.

Трябват ви чорапки, терлички, меки буйки, хубаво памучно одеалце за разходките /лятото- за вечерта/, 2-3 жилетчици.

За Бога, не купувайте ританки и тениски, мойте така си и останаха недокоснати.

Започнах да му обличам дрешки от две части /блузи, панталонки/ едва сега - 6-8 месеца.


Това за салама е много яко!  Joy
Ама няма ли да й е топло с долно и горно боди - все пак ще е юли...  Nature Sunny А и как стои въпросът с късите и дългите ръкави? От кога може да се облича боди с къси (или направо без) ръкавки? Същото е и за крачолките...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 322
От бельото - по-хубаво от боди НЯМА  Sign Exclamation
А лятото може и само по боди да си ходи. Аз на мойта щерка й купувам едни бодита с копчета отпред и отдолу (да не се обличат през главата). Бебе Зоя е зимно бебе, та и дрешките бяха повече. Колко да купиш зависи от това колко често смяташ да переш. Аз лично имам 5-6 бодита и още толкова горни дрешки. А и без значение дали ще правиш "погача" или не - гости на "бебе" ще ти дойдат. И ще подаряват дрешки (най-често). Така че не се увличай. Много бързо умаляват... Sad
Хавлийки си приготви поне 2 (като изпереш едната да ползваш другата). Същото важи и за комплекта чаршафи.
Някъде във форума има подобна тема (доста назад доколкото си спомням) а и във сайта има подробно описано какво точно ще трябва http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=613
Успех!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Аз пък не понасях бодитата...Супер непрактични ми бяха - като повърне или се оплюнчи или каквото прави там бебето - сменяй цялото боди, вместо една блузка/ризка.  
Съвета ми е каквото и да купуваш сега, не купувай от един вид по няколко неща/например различни цветове или размери/ защото идея си нямаш колко непрактични дрешки и недомислени има по магазините. Времето ще е хубаво, ще имаш предостатъчно време да си попълваш гардероба на бебето според нуждите му. Внимавай с материите/пр. полар и малко бебе=ужас!/,  с яките/в началото е по-добре да липсват защото могат да протриват вратлета и ушета/ , да могат да се перат на 60 градуса и т.н. Хавлийки за баня поне 2 броя, редовен номер е да се изпишка след като го изкъпеш върху хавлията. Малки кърпи за косичката, спално бельо 3 броя например...  Simple Smile
Имаш време!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Виж сега, и аз родих юли. Не забравяй, че лятото си има и такива и такива дни, температурата доста се мени, вятър, дъжд, макар и топли и прочее..

А и има нещо друго, нали знаеш, че пустиняците не случайно се омотават целите в бели чаршафи - една хубава тънка памучна дрешка, държи много по-хладно, отколкото, ако бебчо е гол. А и първите месеци хич не е полезно да го "опичаш" като шоколадче, почакайте за секси загар, поне до другото лято. Сега го излагай на слънце само сутрин и късния следобяд, важно е - за да трупа витамин Д, но същевременно трябва да му се щади и кожата!

И затова ти казвам, че е хубаво да има различни дрешки - с дълъг/ и с къс ръкав/крачол, и без ръкав и крачол. Сутрин като е още хладно му обличаш и от 2-та вида, ако трябва + жилетчица /летна/, отивате в парка и постепенно разсъбличаш. На моя му оголваш ръцете и крачетата едва към 16,30-17,30 следобяд. Юли, август слънцето е силно, а и все пак ще е новородено. Трябва да се пази и от вятър.

И нашите спални комплекти са 3, 3 хавлийки и т.н.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
да живее бодито!!!!

Така като ви слушам (чета респективно) как ми се ще и аз да чакам (имам) малко бебе....нали скоро бях на погача, та още повече ми се доиска честно казано.....но както и да е де.....

та лятото - боди с къс ръкав, без ръкав, никакви дълги ръкави бодита, няма да го изнежвате това бебе, по-натам за есента - да, бодита с дълъг ръкав - ок, ама за лятото- тц.

Дъщеря ми е на 1год и 7 мес - и продължавам да си я бличам с бодита, по-удобно нещо оттова здраве му кажи.

Ужасно бързо умаляват първите дрешки.

Потърси във Варна, знам че има със сигурност, дрешките бебешките на фирма "Захи", хубаво е в началото да знаеш произхода на дрешките, състав, материал, аз лично се доверих на тази Българска фирма тогава, имат много голям асортимент за всякаква възраст, всичко за бебето - както се казва.

# 10
Цитат на: Hris
Някъде във форума има подобна тема (доста назад доколкото си спомням) а и във сайта има подробно описано какво точно ще трябва http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=613
Успех!


Въобще не се и съмнявах, че някъде има подобна тема - в този прекрасен сайт... Сега наваксах - прочетох всичко - благодаря!

Всички дрешки са ни памучни. Май и ние сме наблегнали на бодитата... До тук добре сме се справили...
Но напоследък продават бебешки дрешки с разни лъскави апликации, които са ми доста съмнителни, въпреки уверенията на провадачките, че нищо няма да се отлепи и да попадне в устата на бебето...

Мами, супер сте! Всички мнения и опит ще са ми изключително ценни! Благодаря ви! И ви целувам!
А за времето - наистина има още много... Как ми се иска вече да си обличам, да си гушкам и да си целувам бебка!!! Нямам търпение!

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: milinka
Мили мами,
с тати очакваме нашата беба  ylinfant да се появи, живот и здраве, в началото на юли. Напоследък и в двама ни се е появила жестока мания да обикаляме бебешките магазини (заедно и поотделно  Wink ) и да купуваме по една-две дрешки... Проблемът обаче е, че ни харесват все повече и повече неща... #Shocked  А и удоволствието да избираме "сладости" за малкия сладкиш е невероятно  ukliam1
Та въпросът ми е:
Колко и какви дрешки ще ни трябват за началото? Моля ви, кажете и за пелените, хавлийките, одялцата и комплектите със завивки, които ще са ни необходими за лятното ни бебе?

Че май така, както сме я подкарали с покупките, може да изгледаме още два :lilangel: ...

  helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu


Имам списък със всичко необходимо като начало, ако искаш ще ти го пратя.
Иначе бодитата са супер!
Ние носим на "Комес", защото са направени като за нашата фигура - тесни и дълги  Laughing
За лятото боди и памперс са достатъчни като облекло за през деня  Simple Smile
Не купувай много и миниатюрни дрешки, защото може да не ви станат. На моя Борис не му стана бодито от комплекта за изписване - беше му късо та се наложи да не го закопчаваме  Embarassed  Laughing
Забравих да напиша, моето бебе е родено на 31 май и беше адска жега, та списъка, за който ти говоря е като за лятно бебе  Sign Exclamation  Laughing

# 12
  • Мнения: 6 315
Чета, ако пращаш списък, пращай и на мен моля! С милинка и двете сме за началото на юли месец  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile .

Аз още не съм купувала нищо бебешко понеже нямам много време, но юно месец само бебешки неща ще купувам  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile . Малко се притеснявам точно от това да не би дрешките за новородени да не ни станат...Сестра ми като роди и купувах боди за бебо му взех за бебе м/у 6 и 9 месеца  Embarassed  Embarassed  Embarassed . Ама се роди голям мъж - какво да се прави  Laughing .

Поздрави!

# 13
  • Мнения: 7 831
И аз не препоръчвам яките, синовете ми се лъжеха че може да се ядат, страшно ги дразнеха. Наложи се да ги отрежа  Grinning !

# 14
  • Мнения: 1 425
Цитат на: cheta
Цитат на: milinka
Мили мами,
с тати очакваме нашата беба  ylinfant да се появи, живот и здраве, в началото на юли. Напоследък и в двама ни се е появила жестока мания да обикаляме бебешките магазини (заедно и поотделно  Wink ) и да купуваме по една-две дрешки... Проблемът обаче е, че ни харесват все повече и повече неща... #Shocked  А и удоволствието да избираме "сладости" за малкия сладкиш е невероятно  ukliam1
Та въпросът ми е:
Колко и какви дрешки ще ни трябват за началото? Моля ви, кажете и за пелените, хавлийките, одялцата и комплектите със завивки, които ще са ни необходими за лятното ни бебе?

Че май така, както сме я подкарали с покупките, може да изгледаме още два :lilangel: ...

  helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu   helpuu


Имам списък със всичко необходимо като начало, ако искаш ще ти го пратя.
Иначе бодитата са супер!
Ние носим на "Комес", защото са направени като за нашата фигура - тесни и дълги  Laughing
За лятото боди и памперс са достатъчни като облекло за през деня  Simple Smile
Не купувай много и миниатюрни дрешки, защото може да не ви станат. На моя Борис не му стана бодито от комплекта за изписване - беше му късо та се наложи да не го закопчаваме  Embarassed  Laughing
Забравих да напиша, моето бебе е родено на 31 май и беше адска жега, та списъка, за който ти говоря е като за лятно бебе  Sign Exclamation  Laughing

И ние ще сме от летните бебета, ако можеш и списъка не е много дълъг защо не го публикуваш тук Simple Smile Предполагам, че ще помогнеш на летните майчета. Благодаря предварително Simple Smile ЦВЕТЕ

Общи условия

Активация на акаунт