наддадохме 1900 първия месец.да намаля ли кърменията?

  • 583
  • 12
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
моя бебок за  30 дни е ка4ил 1900.само на кърма е,яде през 2-3 4аса,има окло 7-8 кърмения,понякога пове4е ,според желанието му да су4е.гледах да се изцеждам след кърмене когато мога да не ми намалее кърмата.все си мислех,4е не му стига,ве4ер особено гърдите ми бяха меки и той преглъщаше по рядко.но е наддал доста.хем се радвам,хем се притеснявам,да н е би да му има нещо.и може ли ве4е да спра да се цедя,4е няма време за нищо.дали няма да ми намалее кърмата?нормално ли е бебе на 35 дни да тежи 5200,роди се 3300,теглото му спадна до 3000.изхожда се на всяко кърмене ,4е и между кърменията.празен памперс не сме имали.
сигурно въпросите са ми тъпи,ама в момента това ме вълнува.

# 1
  • Мнения: 5 582
Здравей marianamama ,От какво се притесняваш-че детето ти не наддава според таблиците-там са описани средни стойности.Някои наддават повече,други по-малко.Щом детето ти е само на кърма,няма нищо излишно в нея,няма от какво да се притесняваш.Когато детето суче добре,лактацията ти сама ще се регулира според нуждите му.Не е необходимо да се изцеждаш,освен ако не усещаш пренапълнени гърди.Когато порастне и засуче повече,самите гърди ще започнат да произвеждат повече,а и тогава дори може да ги усещаш по-меки.Бъди спокойна,не са ти тъпи въпросите ,всяка майка минава през това.Но не се притеснявай излишно-детенцето ти е добре,храни се,ака,спи.Гледай да си почиваш и ти повече,първите 2-3 месеца са наистина много изтощителни.Храни се,пий течности,почивай си винаги,когато можеш и се радвай на малкото същество до теб.Всичко е нормално,успокой си душичката Simple Smile   Hug   на бебока Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 381
Честита рожба  bouquet
Няма за какво да се тревожиш.Кърмените бебета наддават скокообразно.Този месец повече, следващият може по-малко да наддаде.А и не мисля, че е много.Колкото иска бебчо-толкова суче Grinning
Относно изцеждането-само ако усещаш дискомфорт изцеждай , докато получиш облекчение.Кърмата се регулира според нуждите на бебето.

# 3
  • Мнения: 864
Здрасти,да ти е жив и здрав бебока.И ние в началото пуснахме такава тема,но ми обясниха,че е съвсем нормално.Другият месец може да качи по малко.При нас също е така и не се тревожа.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Моя големия син наддаде първия месец също толкова.Дори на 20дни го водих на пробно кърмене,че много плачеше и търсеше да суче дори след ядене и аз се притеснявах че е гладен #Crazy а той нашия беше качил 1,5кг и после до консултацията още 400гр.Доктора ни каза че си е екстра и да не се притеснявам.

# 5
  • Мнения: 2 577
да ти е живо и здраво детенцето Heart Eyes
не се притеснявай - всичко си е ок
има бебета на по 1ден 5200  Laughing
всичко си е индивидуално....
има време и за "диета", но още е твърде рано

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056

Хе-хе, че как се намаляват кърмения? newsm78

Аз още не успявам да намаля кърменетата, пък малко бебе не виждам как да стане...

Според мен трябва да следваш инстинкта си и да не гледаш таблици и диаграми, щом си е добре бебето, не ти трябва да ги намаляш!
  bouquet

# 7
  • Мнения: X
Първо да те поздравя,за постижението...и за това,че кърмиш...
И  определено няма нужда да намаляш кърменията-дете от кърма не може да затлъстее....рано ви е за  диети.....продължавайте в същия дух

# 8
  • Мнения: 888
щом бебче е доволно, теб няма какво да те тревожи  Heart Eyes - постепенно ще започне да наддава по- малко, не се тормози за килограмите- като започне да се обръща, сяда, пълзи...бързо ще влезе в прословутите норми на докторите Tired
Продължавай в същия дух  Hug, кърми си детенце на поискване- аз не съм съжалила нито за миг!

# 9
  • Мнения: 4 204
Наистина няма как да намалиш кърменето!
При нас на смесено хранене наддадохме 1600 първия месец.Лекарката доста ми се поскара.Увеличи му капките за профилактика на рахита.Втория наддаде 1500.Педи пак ми мрънкаше, че е много.Вече сме само на изкуствено и не яде нощем.Ще видим как сме този месец.
Явно някои дечица наддават повечко.Аз също се тревожа за това!

# 10
  • Мнения: 1 043
поинтересувайте се дали няма в родата някой наддавал пак помного в първите месеци - повечето пъти винаги има родител на когото са се метнали  Mr. Green
иначе е напълно нормално , моя приятелка беше в съшото положение но незнам дали се тревожеше много - даже половин година наддава бебето и все по над кило че и първите няколко месеца даже по две , сега си е напълно добре изглеждащо детенце - верно че и наръст растеше  newsm78

а за намаляване на кърменето - и аз мисля че ти е много рано да ограничаваш кърменията - да не кажа че си напред с една годинка поне  Rolling Eyes
 за цеденето - ами ако не ти се напрягат гърдите недай да цедиш просто давай на бебето да суче на поискване и това е напълно достатъчно , понякое време ще спрат да ти се напрягат гърдите и това далеч не означава че нямаш кърма или че не ти стига
успешно и приятно кърмене  Peace

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 19:45 от krissie

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не му се плаши на детето - някои дечица са така, наддават много в началото, а после сериозно забавят темповете след средата на първата година. Съвсем не сте сами, много дечица има по такъв модел и с порастването просто са по-едри от връстниците си - но не дебели.
На моята кума момченцето беше 6кг и 60см на меренето първия месец Mr. Green  Моите собствени деца бяха толкова по на 4-5 месеца. Просто всяко бебе си е уникално Hug

# 12
  • Мнения: 1 924
Подкрепям другите момичета-не се тревожи.Моят Ясен наддаде също толкова -на първия месец тежеше 5.800, в следващите месеци продължи да наддава по много и в момента(няма 4 месеца) е като 6-месечно бебе според "таблиците" Joy
Радвай се,че пухкавее-от затлъстяване риск няма,щом е само на кърма.

Между другото,както Крисси спомена по-горе,наследствеността също е фактор-аз самата съм родена едро бебе и съм била доста закръгленка до към годинката.А ела ме виж сега-50 кила с мокри дрехи bowuu

Общи условия

Активация на акаунт