оригване

  • 1 425
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Мами дайте съве моето бебче е на 3 месеца и някои път след храна не го оригвам защото той спи и яде, това става при първото храрене за деня, но през деня ни си случва да не оригва. Споделете задължително ли и оригването всеки път след хранене и до каква възраст ?

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моатя дъщеря само през първия месец от живота си се оригваше след всяко хранене...  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 146
Не се притеснявай, ако има нужда да се оригне то ще плаче докато не се оригне, щом си спинка нищо му няма.

# 3
  • Мнения: 148
Бебка (на 2.5 месеца) задължително трябва да се оригне след хранене и то не само веднъж, а многократно. Това понякога е доста трудно. На няколко пъти се е случвало, ако не се оригне достатъчно добре и не успее да изкара всичкия въздух да повръща в легнало положение, а това е доста неприятно. И стресиращо, както за нея, така и за мен. Но това е при нас. Чела съм, че оригването съвсем не  е задължително. От детето си зависи. Щом е спокойничко и не повръща, според мен няма проблеми.

# 4
  • Мнения: 1 745
Мойта мишка е на 10 дни и също заспива до като яде и не винаги се оригва,за това после започва да хълца.  Rolling Eyes Много ми е жал,ама няма какво да се направи...

# 5
  • София
  • Мнения: 300
Не е задължително а препоръчително за да излезе въздуха навън и да се освободи коремчето и избегнат образуването на неприятните колики.Моята дъщеря също заспиваше и не всеки път я правеше тази процедура не се притеснявай!

# 6
  • Мнения: 32
лекарката ми беше казала,че ако до 20 мин не се оригне,няма проблем,може да си го оставям да спи,значи не е имал нужда.

# 7
  • Мнения: 2 211
Оставяй го да спи, но го обръщай на една страна, та ако повърне да не се задави.

# 8
  • Мнения: 2 005
И ние като сме сънливи не се оригвахме Rolling Eyes , така че не е задължително Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 587
Препоръчително е, но чак задължително - не. И Ники има случаи, в които не се оригва. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
Докато беше бебе не съм го чака да се уригва,държа го малко,ако се уригне уригне ако не може да си седим така с часове.

# 11
  • Мнения: 2 677
Изобщо не съм го оригвала.

# 12
  • Мнения: 4 111
Не, не е задължително. Опитите ми за оригване не винаги бяха успешни, само го разсънвах и не искаше после да заспи. От доста време спрях да опитвам.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм го оригвала.  Peace

# 14
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Моят също много редовно си заспива след хранене без да се оригва.Но е имало случаи,в които се буди и като го вдигна се оригне миличкото,значи му е тежало на коремчето.А ако не спи всеки път се оригва,дори по няколко пъти,но той е много лаком.Така че ако съдя по моя заек-би трябвало да е задължително оригването,но всяко бебе си е индивидуално и то само си показва.

Общи условия

Активация на акаунт