Мъчително изакване

  • 1 023
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Бебчето ми няма запек, акото му е нормално. На кърма и адаптирано мляко е. Преди акаше по няколко пъти на ден без проблем, сега обаче с часове  наред плаче, плачът преминава в пищене и никаква поза не може да го успикои. В момента има колики и първоначално му давах саб симплекс, но нямаше ефект и от 1 седмица сме на еспумизан, от който е малко по добре. Дали този проблем е свързан с коликите? Имали ли сте подобен проблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Колко е голямо бебчето?
Сина ми акаше съвсем редовно докато беше само на кърма и на смесено с АМ.Когато премина изцяло на АМ се появи този проблем.Нашата педиатърка е твърдо против клизмите с термометри,други предмети или растения в ануса на детето.Послушах я,бебето акаше веднъж на 3 дни,без усилие или болки,консистенцията си беше кашава.Оправи се когато го захраних от петия месец.

# 2
  • Мнения: 2 005
Ще се оправи  Rolling Eyes И ние имахме такъв проблем, но отшумя , като го захраних  Hug

# 3
  • Мнения: 1 672
Ще се оправи  Rolling Eyes И ние имахме такъв проблем, но отшумя , като го захраних  Hug
Peace


# 4
  • Мнения: 957
На почти 1 месец е. То си ака всеки ден, дори понякога 2-3 пъти, но винаги са страшни писъци преди да се изака. Пищи ,напъва се и рита часове преди да свърши работата. Чак като я свърши се успокоява.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 21:53 от elfljo

# 5
  • Мнения: 1 098
Моето бебче се мъчи по същият начин, но само сутрин към 6 часа. Като свърши работата се успокоява Laughing Ние сме само на кърма

# 6
  • Мнения: 179
сигурно е от коликите ще се оправи

# 7
  • Мнения: 195
И ние сме така, но не е на всяко акане. От коликите е- аз я слагам на рамото си като почти е преметната и се разхождаме из стаите, коремчето се притиска и така успявам да я успокоя в никоя друга поза не стой и продължава да пищи. Дано скоро да отминат Praynig

# 8
  • Мнения: 62
Здравей, ние имаме сходен проблем. Само на кърма сме а акаме веднъж на ден в най-добрия случай и то с голямо напъване и плач. Проблемът който ме притеснява е, че акото е много рядко, можеш да познаеш, че не е пиш само по цвета. Освен това се напъваме всеки път когато се кърмим, но разбира се без успех. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да сподели  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 908
Ние бяхме до 4 месец на кърма+АМ и имахме този проблем-не акаше по 3-4 дена,след които аз помагах с Дуфалак,сокче(след 3-ти месец с това),2 пъти само с термометър.С Дуфалака си акаше без проблеми,но не съм го ползвала често-4-5 пъти общо.Знам,че с чая Блевит Л акат бебетата добре.Всичко се оправя след въвеждането на пюретата-стомахчетата свикват с храната.

# 10
  • Мнения: 766
от коликите и Саб симплекса е или поне при нас беше така.
Смених капките и малко се поуспокои Peace
.... От коликите е- аз я слагам на рамото си като почти е преметната и се разхождаме из стаите, коремчето се притиска и така успявам да я успокоя в никоя друга поза не стой и продължава да пищи. Дано скоро да отминат Praynig
същото практикувахме и ние  Peace

# 11
  • Мнения: 2 211
Може би трябва да смениш адаптираното мляко. При някои бебета Еспумизана запича.

# 12
  • Мнения: 2 908
Не видях,че сте на 1 месец-може би е заради коликите-да.Въпреки това не препоръчвам смяна на млека на толкова малко бебче.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Няма общо с коликите... И моят беб - на 2.5 месеца е сега - имаше за кратко такъв проблем. Почнах да му давам сокче - не затади акито, а понеже се сдобих с градински ябълки - и престана да се пъне така. А, изцяло на изкуствено хранене е, и преди да му стане това също. Не знам на какво се дължи, в книжките пише, че може да не напъват правилно.

# 14
  • Мнения: 4 546
проблемът при нас се оказаха капките против колики. аз давах саб, но то май състава е почти един и същ на различните марки. иначе също сме на смесено хранене. сега пак се напъва понякога като ака, но се изаква на момента, а не се мъчи с часове. тези напъни са по-различни някак от коликите.

Общи условия

Активация на акаунт