увеличение на кърмата

  • 1 348
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 178
Здравейте! Някой може ли да ми препоръча как мога да увелича кърмата си. Не говоря за често изцеждане и поставяне на бебето на гърдата, а за хомеопатични лекарства, които стимулират лактацията.

# 1
  • Мнения: 1 559
Виждам, наясно си с възможността за увеличаване на кърмата чрез по-често стимулиране на гърдите да произвеждат мляко (чрез кърмене/изцеждане). Може би трябва да се помисли за варианти за реорганизация на кърменето или някаква промяна в храненията на бебето. Ако искаш, пиши подробности, за да помислим заедно.

А хомеопатични лекарства, които могат да увеличат кърмата - много. Кое е подходящото за теб може да определи само хомеопат (класически) след като снеме и анализира случая ти. Успех!

# 2
  • Мнения: 178
След раждането имах доста кърма, но някакси изведнъж разко намаля. Предполагам, че бебо хваща не както трябва и затова ми е намаляла. Вече сме на 1 месец и все още имам силни болки при кърмене и затова предимно се изцеждам. Иска ми се да му давам кърма възможно най-дълго време и затова си мислех за хомеопатията.

# 3
  • Мнения: 38
с Рицинус комунис - 5 С. Още по-добре ако намериш 5 Х. През  2-3 часа дневно за няколко дни. Успех.

# 4
Ако вече не е късно ... има специален лактогонен чай по билковите аптеки

# 5
  • Мнения: 164
Има чай на Хип.Пила съм него и Рицинус съм вземала, но най много ми помогна честотото кърмене.Първите 2 месеца съм го кърмила и на 20мин.А болки имах до втория месец.Не се отказвай.Има форум по специално затова там питай и ще ти дадат съвет.Успех.

# 6
  • Мнения: 629
Ricinus communis 5 CH, Urtica urens 5 CH, Chamomila и много други. При различните хора помагат различни препарати. Като правило ниските потенции подпомагат, а високите подтискат лактацията. Най-добре е обаче да се консултираш с хомеопат.

# 7
  • Мнения: 455
На мен ми се увеличи кърмата при прием на хомеопатични лекарства - първия път когато лекувах обрив при бебка и аз приех гранулки и сега, когато лекувам остро състояние при мен - отново ми се увеличи кърмата...За мен това е "страничен"..., но съм много щастлива от това...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
На мен много ми помогна чая на Хип както и преимането на много орехи/и тиква/

Имай впредвид,че почти ми беше спряла кърмата.След едноседмични грижи,започнах да извирам... Blush

# 9
  • Мнения: 936
Има един ефикасен и евтин начин, който практикувам - вода - по една чаша преди и след всяко кърмене!!! Ако забравя да пия вода един ден или намаля количеството, това веднага се отразява на количеството на кърмата. Ако можеш да намериш Книга за кърменето, ще ти бъде от голяма полза.

# 10
  • Мнения: 455
Има един ефикасен и евтин начин, който практикувам - вода - по една чаша преди и след всяко кърмене!!! Ако забравя да пия вода един ден или намаля количеството, това веднага се отразява на количеството на кърмата.

Подкрепям с две ръце !!! Има огромно значение за количеството кърма (и по мои наблюдения)

# 11
  • Мнения: 47 963
аз пък съм пила само лактогонния чай- българския, с копър и други гадости
и много вода

Общи условия

Активация на акаунт