Как да се откажа от парно от Топлофикация София?

  • 11 730
  • 38
  •   1
Отговори
Здравейте всички, моля някой който е изкачил Голгота да сподели каква е процедурата. Попадам на разни смущаващи изказвания, че било едва ли не невъзможно. Не можем вече да издържаме на тези сметки и ще търсим алтенативни варианти. Живеем в 16 етажен вход, а за миналия сезон делът ни беше 14% от общия топломер. За следващата зима са ни оределили прогнозен дял - 23% !!!!   Twisted Evil Тази зима средно сметката за отопляемите месеци ни беше около 470лв, сега искат още 1000лв с изравнителната сметка, а следващата зима очаквам да искат средно по 1000 на месец.  #2gunfire
КАК ДА СЕ ОТКАЖЕМ ОТ ПАРНО ОТ ТОПЛОФИКАЦИЯ СОФИЯ???

# 1
  • София
  • Мнения: 752
Не съм 100% сигурна, но май още миналата година приеха закон с който забраняват пълното отказване от тази услуга. Просто ако не искаш не ползваш, но си плащаш такса мошност и дяловите части от тези за целия блок. Даже скоро по новините даваха че за тези които не ползват ще се начислява някаква допълнителна сума  Close

# 2
  • Мнения: 730
С молба подадена в топлофикация.Можеш да ползваш само топла вода без парно.

# 3
  • Мнения: 804
НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ОТКАЖЕШ!!! #Cussing out
Единствения вариант е целия блок да се откаже. Иначе не ползваш парно и накрая си плащаш като поп заради това, че тръбите на топлофикация минават през вас. Търсихме да си вземем жилище в блок без парно, но не успяхме - ОБРЕЧЕНИ СМЕ!!! Sad

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе съседите м.г. нещо ме питаха, дали аз ползвам парно. Че те, не и предлагат да бием кранчето на целия щранг.
Та май това е истината. Затварянето на цял щранг. Инак и аз съм на път да се откажа от парното...

# 5
  • Мнения: 152
А знаете ли дали може да се спре само парното на целият вход, а да си има топла вода?

# 6
  • Мнения: 685
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire топлофикация

# 7
  • Мнения: 120
Мой колега се отказа от парното и за да не плаща такси мощност и разни такива обезводниха системата, сряза си тръбите и ги прекара извън от апартамента (от външната страна), като ги измазаха за да не изстиват зимата. Сега май нищо не плаща освен топла вода  Peace

# 8
  • Мнения: 292
А знаете ли дали може да се спре само парното на целият вход, а да си има топла вода?

Ами явно може, защото в нашия вход е така.

# 9
  • Мнения: 152
Мой колега се отказа от парното и за да не плаща такси мощност и разни такива обезводниха системата, сряза си тръбите и ги прекара извън от апартамента (от външната страна), като ги измазаха за да не изстиват зимата. Сега май нищо не плаща освен топла вода  Peace

Сериозно ли? за София? не съм чувала да има подобен вариант, но ми изглежда супер Simple Smile А самата топлофикация ли му ги изнесе или той сам се е погрижил. Да не би да става въпрос за  нова кооперация, това едва ли е вариант за ЕПК  Thinking

# 10
  • Мнения: 292
Да, у Шопско, в панелен блок. Преди 2 години и без това останаха само 2-3 апартамента, които бяха сюрпризирани със сметки от порядъка на 500+ за гарсониера и набързо всички се организираха и подписаха че не искат парно, само топла вода, и то не всички. Парното е спряно в абонатната станция, работи само топлата вода, като част от хората са спрели и него и са си сложили бойлери за да нямат повече нищо общо с Топлофикация. Не ги обвинявам, и аз щях да направя и това ако смятах да живея занапред в този апартамент. Сега не ми се занимава повече с глупости и съм оставил топлата вода за която плащам по 70-80 лева всеки месец, кой знае защо. Майнта им, вдигнал съм ръце, който живее след мен да се оправя.

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Отвратителни са тези от Топлофикация  #2gunfire........като си търсехме ново жилище едно от най-важните ни условия беше да нямаме нищо общо с тях..и успяхме..... Wink

# 12
  • Мнения: 647
Мой колега се отказа от парното и за да не плаща такси мощност и разни такива обезводниха системата, сряза си тръбите и ги прекара извън от апартамента (от външната страна), като ги измазаха за да не изстиват зимата. Сега май нищо не плаща освен топла вода  Peace
Съмнявам се дали вече е възможно това  според новите разпоредби.
И аз предпочитам да нямам нищо общо с тях , но нямам избор.
Казват , че всеки народ си заслужава управниците , никой не ни е виновен.

# 13
  • Мнения: 10 514
Днес се обаждах да питам може ли да си махнем радиатора в кухнята, че само ми пречи и не го ползваме. От Топлофикация ми казаха НЕ, а от Нелбо /топлинното счетоводство/ - ДА, като направим протокол, подписан от трима съседи и им го представим. Е идва ми да ги гръмна! Сега цял следобед трябва да чета техните закони и наредби, за да разбера каква е истината #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Мнения: 647
Днес се обаждах да питам може ли да си махнем радиатора в кухнята, че само ми пречи и не го ползваме. От Топлофикация ми казаха НЕ, а от Нелбо /топлинното счетоводство/ - ДА, като направим протокол, подписан от трима съседи и им го представим.
Махането на радиатора обаче не означава предполагам оттърване от Топлофикация.Ще продължите вероятно да си плащате за сградната инсталация.

Общи условия

Активация на акаунт