Бихте ли посетили психотерапевт?

  • 2 559
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 555
Да, бих. Ако ме тресне следродилната депресия.
Определено смятам да си запиша телефона на някой по-добър и да го използвам в случай на нужда.

# 31
Бих да.... дори си мисля да потърся скоро Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 407
Да,ако имам проблем,не виждам нищо лошо да се консултирам.

# 33
  • Мнения: 2 897
Някои посещават попове с подобна цел.
Други се обаждат на майките си.
Трети обогатяват Дом и Семейство.
Четвърти си намират любовница.

Не знам кой вариант е най-удачен.

Май този на Сопраното Thinking

# 34
  • Мнения: 2 237
Посещавах психотерапевт през 2-3 месеца.Състоянието ми го изискваше.Сега съм добре и скоро не съм ходила,дано не се и наложи.
Няма нищо срамно в това.

# 35
# 36
  • Мнения: 3 423
Добре, де, всички говорите за пари.
Медицинската каса не плаща ли, ако
имате направление от личния лекар?
В Угърчин, например, става работата.
Три пъти ходи човек пробно с направление
при психолог, после психологът пише писмо
до касата и обяснява, че въпросният човек
наистина има нужда от терапия и се почва.
Познавам няколко души, които са се възползвали.
Едната заради тежка травма от раздяла с гадже.
Друга заради депресии, трета заради страхове...

# 37
  • Мнения: 516
Тцъ- аз си имам Деница за тази цел. Много добре изслушва и не дава излишни съвети. Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 1 750
Да, бих. Но не за да го ползвам за слушател и да си разкажа житие и битие, както е по филмите. А за да чуя някакви обяснения, някакви насоки, нещо казано от специалист. Не очаквам решение на проблем, а само поглед от друг ъгъл.

По-вероятно е да те накара ти сама да стигнеш до обясненията. Психотерапевтът не ти дава готови решения. Той не си ти. Само помага сама да стигнеш да идеи, заключения или решения. Поне на мен това ми каза лекарят, при който ходех.

Хедра, права си за това, че почти нищо ново за себе си не научих от психотерапевта, но пък ми беше полезна срещата с него, повече отколкото с приятелки. Приятелите имат свое мнение, субективно най-често, докато един добър психотерапевт се старае да няма отношение, а само да насочва твоето вътрешно пътуване и откриване на причини и т.н.

Не знам дали касата поема такъв преглед, аз лично ходех без направление. Но не съм давала 30 лв., това и за мен би било много.

# 39
  • Мнения: 2 723
Ходила съм.
Не боли.

# 40
  • Мнения: 494
Споредмен всички,в днешно време ,имат нужда от такъв.Ходила съм.Пак ще ходя.

# 41
  • Мнения: 3 521
Бих, ако имам нужда, до сега не съм ходила.  Peace

# 42
  • Мнения: 8 999
Едва ли, ако наистина имам нужда от такава помощ, ще го осъзная и ще съм в състояние сама да взема решение дали да отида или не. А да ми направи анализ защо ме е страх от някои неща, просто няма смисъл - аз съм се самоанализирала достатъчно и съм наясно с причините за всичко, което се случва с мен. Съвети от сорта "да имам позитивна нагласа, да се самоконтролирам, да се стегна и т.н." мога и сама да си дам, лошото е че няма кой да ги изпълнява.

# 43
  • Мнения: 1 163
Бих,даже съм пробвала веднъж когато родих първата си дъщеря,докато разбрахме какво ми е ме влачиха на всякакви лекари та и на такъв.

# 44
  • Мнения: 1 299
Не, не бих. Семейството и приятелите ми са моят психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт