Мами в НОРВЕГИЯ - 6

  • 16 862
  • 303
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 786
Всеки си има нещо, което му тежи.
При едни е липса на работа, при други е носталгия, при трети е липса на пари, при четвърти е трудно вписване в обществото, при пети е липса на приятели.
Няма човек, на който всичко да му е наред.
Милото всеки път ми казва, че парите нямат никакво значение.
Но той е човек, който винаги е имал достатъчно пари (и може би ги приема за даденост, не знам), докато аз много пъти съм нямала пари дори за храна и съм на мнението, че парите са изключително важни за щастието на човека.
Дето има една приказка, че здравето с пари не се купува - купува се и още как!
Хубавите лекарства струват много скъпо, но ако ги приемаш навреме, можеш и да оздравееш.
За съжаление в случая на баща ми беше много късно за каквито и да било лекарства.
И приятели се купуват с пари - не истински, но ако не се замисляш върху причината да са с теб, няма да бъдеш самотен.
Знаете ли какво ми стана гадно, докато бях у тях и гледам в кухнята всякакви уреди и изчанчени посуда и приспособления за всякакви кухненски дейности.
И аз изобщо не знам кое за какво е, защото никога не съм виждала и ползвала такова нещо?
Та аз една съдомиялна машина не знаех как да пусна.
Почувствах се толкова зле ... сещате се.
Тази разлика ужасно ми тежи, но знам, че с времето нещата ще си дойдат на мястото и ще свикна.
Все пак и аз имам с какво да се гордея.
Мисля, че са ме възпитали добре, получила съм чудесно образование и съм станала човек.
Но съм напълно съгласна, че по-хубаво от здравето няма.
Да сме здрави, да са здрави децата и мъжете ни.
То човек разбира какво е имал, когато го загуби.
Другото всичко се оправя някак.
А и нали тежките моменти ни каляват и ни правят по-силни?
В живота се редуват тежки и лесни периоди.
Я да ви напиша тук едно от любимите ми стихотворения на Дамян Дамянов.


    КОГАТО СИ НА ДЪНОТО

        Когато си на дъното на пъкъла
        Когато си най тъжен и злочест
        От парещите въглени на мъката
        Си направи сам стълба и излез
        Светът когато мръкне пред очите ти
        И притъмнява в тези две очи
        Сам слънце си създай и от лъчите
        Създай си стълба и по нея се качи
        Когато от безпътица премазан си
        И си зазидан в четири стени
        От всички свои пътища премазани
        Нов път си направи и сам тръгни
        Трънлив и зъл е на живота ребуса
        На кръст разпъва нашите души
        Загубил всичко, не загубвай себе си
        Единствено така ще го решиш



Май трябва да пуснем нова тема, а?
Я някоя от вас да направи и да пусне линк, че на мен ми стана навик  newsm78

# 301
  • Мнения: 515
Ех, Палачинке и аз не правя разлика м/у å   и og     Laughing
Вчера получавам една брошурка на ИКЕА(Да живее ИКЕА Simple Smile ) и питам българската ми позната Какво значи "Ком дег хджем" тя ми вика "Няма такива думи!" Е, как да няма, бе аз виждам "Kom deg hjem" пише! Simple Smile
Иначе аз съм много доволна от българите, с които се запознах тук! Чувала съм лоши неща за "българите в чужбина", но "моите" българи са много свестни. Помощ и физическа и психическа съм получила от тях! Без тях, направо бях загубена!

А относно уредите, sLavs, абе имат, ама използват ли ги?! От как шпионирам яко съседите не съм видяла да ползват нещо друго освен микровълновата! Иначе кухнята им бъкана с уреди! Няма да им се стряскаш! Пък и човек не струва, според това, което притежава! да норвежците имат много материални придобивки, но според мен не могат да се радват на живота! Ти не си с нищо по-малко от тях!

# 302
  • Мнения: 1 294
Ако преценяваШ пусни, на мен не ми пре4и и така... има теми по 25/30 страници гледам... Simple Smile
Аз никога не съм се 4увствала по подобен на4ин, когато иде ре4 за кухненски уреди 4естно казано, винаги може да има не6то, което не си виждал преди... и какво от това, никой не се е родил нау4ен, нито пък се о4аква да си ползвал вси4ки видове кафе маШини или каквото и да било друго... А мен ме питаха редовно дали съм виждала миялна маШина и дали имаме мобилни телефони в БГ...  newsm78
Е, майка ми има от на4алото 80те години (ба6та ми пътува6е по кораби преди, та и носе6е тъй онуй) та бях виждала и ползвала от преди даже да е било 4ак токова разпространено дори тук...  smile3521 Та вси4ко е относително и то4но такива не6та никога не ме повалят...
За съжаление, на6ето поколение е много обременено от тамата за парите, ние прекарахме толкова безпари4но ЮноШество, 4е няма на къде... и аз Славс, 4увствам 4есто, 4е парите са много важни за мен, колкото и еснавски да зву4и, просто парите дават сигурност, а ние живяхме твърде дълго несигурно...
Марйо, малко уто4нение... тя все пак бе6е норвежка, у4ителка по норвежки...Simple Smile

# 303
  • Мнения: 2 786
Ами, палачинке, по принцип темите се заключват като стигнат 16-та страница, затова предлагам да направим нова Simple Smile
Така поне пише в правилата  newsm78


НОВА ТЕМА !!!   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225200.new#new

Общи условия

Активация на акаунт