Отговори
  • Мнения: 912
Въпросът ми към бъдещите и настоящи мами е - какво бихте направили при 2та си бременност и раждане или сте направили при последващата си бременност, което сте пропуснали при 1вата, т.е. има ли нещо, което Ви е останало в съзнанието като пропуснато действие и бихте искали да може да го 'приложите' със следващата си рожба? Търся предложения за това как да се подготвя по-добре за втората си бременност и раждане, живот и здраве.

# 1
  • Мнения: 4 668
Не знам дали съм пропуснала нещо , но със сигурност , ако имам второ дете няма да ходя на работа до последно , а ще си почивам повече  Grinning
И със сигурност не бих родила пак нормално и без упойка  Confused Отивам на обратният вариант - частна клиника и секцио .
И ще си накупя страхотни секси дрехи за бременни  Peace

# 2
  • Мнения: 2 631
Нямаше го ФОРУМЪТ при първата ми бременност и при отглеждането на сина ми!
Това е голямата разлика!!!
 Peace

Кърмих значително повече, но дойде от само себе си и вследствие отново ФОРУМЪТ - не беше планирано. baby_neutral

Съвет - по-голяма информираност! Peace

# 3
  • Мнения: 8 999
Не мисля, че съм допуснала грешка или пропуск по време на двете си бременности. Радвам се,че се наложи да родя със секцио, кърмих колкото можах, не пиех витамини, защото от тях ми се повръщаше още повече, хапвах умерено, така че не качих много килца, движех се много, обличах се прилично за бременна, с една дума - бях щастлива и доволна.

# 4
  • Мнения: 912
Pipinka, страхотен съвет- аз имам тази възможност да си стоя вкъщи, но бих искала междувременно да имам и странични доходи, защото отговорността и финансовата тежест се удвоява. За дрехите и аз имам слабост. Задължително ще съм пак със екцио заради предишното пък и заради същите медицински съображения.
Опеределено ще се информирам повече от форума относно изследвания, варианти и съвети. С 1та бременност допуснах да се разпилея между няколко гинеколога и накрая нито един/една от тях не ме изражда, а съвсем различен екип и болница. Сега смятам да съм последователна и да се оставям да ме шантажират много с видеозоните, раждането и парите. Също така, голямата дилема, която ме е налегнала сега е дали да родя тук отново или в Канада този път, ако това ми бъде възможно до края на бремеността, разбира се...

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 12:45 от msbilt

# 5
  • Мнения: 4 965
1. Ще ходя много по разходки - стига да не трябва пак да лежа.
2. Ще си купя някоя секси блузка с голо коремче.
3. Надявам се на планирано секцио, а не по спешност /т.е. да сляза в предродилно с червило и грим, а не повръщайки по коридорите/.
4. Няма да се впрягам за кърменето - ако стане, стане; ако не, голяма работа.

# 6
  • Мнения: 552
Ами аз да си кажа честно т.к. тази ми бременнст не е планирана направих някои грешки в ранен етап: не съм пила фолиева киселина от самото начало ;пушех; и се оказва че съм приемала и антибиотици заради язва и алкохол...в малки количества но все пак  smile3511 Много ми е криво ама какво да направя...Но ако бременността ти ще е планирана тези неща се избягват!
Засега съм само в 5 месец и кой знае колко ли други грешки ще допусна  newsm78 Но това са нещата от живота и трябва да се борим децата ни да живеят в по-добра среда!

# 7
  • Мнения: 4 915
Нищо пропуснато от първата бременност не съм наваксвала с втората.
Напротив - компенсирах.  Laughing
Спестих си примерно БХС (но направих всички други задължителни и препоръчителни изследвания).
Карах я много по-спокойно.
Взех си ВИП стая след раждането.  Laughing


Единствено, ако мога да посоча нещо като съществена разлика, е че при второто дете замразих стволови клетки.

# 8
  • Мнения: 2 100
И аз да споделя - сега ми е първа бременност, но направих някои грешки, за повечето от които не бях информирана...
На първо място бих се поинтересувала какво ми се полага на консултации и какво на прегледите, а не както направиха сега да ме изгледат 3 пъти на видеозона за 3 месеца и в 5ти месец вече нямах право на видеозон по здравна каса.
На второ място бих се грижила малко повече за себе си, а не да се правя на твърда и да стоя на работа през най-тежките моменти, докато другите бягаха от отговорност и аз понасях всичко.
На трето място нямаше да бъда при лекарката, която ме наблюдава сега
Другите неща, които не зависеха от мен въобще бяха здравословни проблеми- наложи се да пия антихестамини и да се мазотя с кортикостероиди.
Иначе съм правила съзнателни грешки - пила съм, но само по един повод...на сватбата ни Simple Smile Не мисля, че съм навредила по някакъв начин на бебо!
Със сигурност ще правя още грешки, надяам се да не са големи и непоправими!

# 9
  • Мнения: 750
Първата ми бременост беше преди 10 години хм, бях неинформирана пушех и пресмятах като машина кога ще родя и как ще се върна на работа бързо, бързо, а детето ще го поемат бабите....сега отказах цигарите и мисля че няма нищо по хубаво от това да си стоиш в къщи и да гледаш как детето ти расте ден, след ден

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Не бих работила толкова,колкото през първата ми бременност.
Бих прочела повече за кърменето.

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
- ще се информирам от рано къде да следя бременността си
- няма да се бъхтя до последния ден на работа
- ще почивам повече и ще се разхождам повече
- това за секси дрехите... съм с две ръце и два крака ЗА!!!
- ако мога да си го позволя... ще раждам в частна клиника, а ако не ще си взема самостоятелна ВИП стая след раждането

За друго не се сещам в момента.

# 12
  • Мнения: 11 003
Не смятам, че съм пропуснала нещо важно. Ако имам следваща бременност, ще гледам да я изкарам като тази.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Ще си остана вкъщи колкото се може по-дълго и няма да бързам да ходя на работа.

# 14
  • Мнения: 169
По време на втората бременност не правя нещо по-различно от първата. Но определено този път много повече се информирам за алтернативните начини на естествено раждане - има много теми за активното раждане из Интернет, и в форума, и т.н. При всички положения при следващото раждане ще имам много повече изисквания към тези, които ме израждат - първият път изискванията ми бяха две-три (нормално раждане, без системи, абокади и без обезболяващи). Следващия път ще държа страшно много и на това пъпната връв да не се реже веднага, а като спре да пулсира, бебето да ми се даде веднага, да ми се иска позволение за абсолютно всичко и за всяка манипулация, бебето да не се измива веднага от белия крем (той действа противовъзпалително), да го сложа на гърда през първия половин час. И неща от този род, схващате идеята, мисля Simple Smile

Всички тези неща са от огромна полза за бебето, въпреки че не са популярни в тукашните болници. Защо ли? (но това е друга тема)

Общи условия

Активация на акаунт