има ли мами със спирала Мирена

  • 28 295
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 040
Еми а де ние си я плащаме, можеби има в предвид, че аз нямам оплаквания и затова не си заслужава да дам 300лв, и че всяка друга ще ми свърши същата работа. Ще пиша  Peace   към края на месеца ще отида за да говорим по този въпрос.
...аха...кой знае и аз като ида ще питам...даже мисля сега идващата седмица да отида да разуча и реша,та на следващия цикъл да я слагам,че... ooooh!...да нямам главоболия Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 397
Еми а де ние си я плащаме, можеби има в предвид, че аз нямам оплаквания и затова не си заслужава да дам 300лв, и че всяка друга ще ми свърши същата работа. Ще пиша  Peace   към края на месеца ще отида за да говорим по този въпрос.
...аха...кой знае и аз като ида ще питам...даже мисля сега идващата седмица да отида да разуча и реша,та на следващия цикъл да я слагам,че... ooooh!...да нямам главоболия Peace

Ще чакам да споделиш, щом ще си преди мен  Peace

# 17
# 18
  • Мнения: 1 866
На мен ми предстои да си сложа такава спирала в понеделник. Умирам от страх, не знам защо съм се шашнала така...Даже за ражданията не съм се притеснявала толкова. Аз имам много силна и болезнена менструация, с много неприятен ПМС. Противозачатъчните хапчета не ми понесоха, обикновената спирала увеличавала менструацията, а на мен ако ми стане по-силна и по-дълга, значи просто няма да мога да издържа. Така че тази спирала ми е единствената надежда за подобряването на качеството ми на живот. Естествено се притеснявам дали ще я понеса, но така или иначе нямам друг избор. Много ви моля, кажете ми дали боли поставянето, защото само като се сетя и ръцете ми се изпотяват от притеснение. И после има ли кървене и след колко време се наблюдава положителен ефект при цикъл.

Забравих да кажа, че моят лекар ми обясни, че това е най-добрата спирала която може да се сложи при раждали жени, дори и при такива, които нямат проблеми. Не е настоявал да я слагам, просто го попитах направо кое е най-доброто.

# 19
  • Мнения: 1 040
Лала,аз не мога да ти отговоря на ?-те,защото още няма,но затова пък ще ти стискам палци и ще чакам да разкажеш?Пиши какви изседвания ти пуснаха преди това?
И изобщо,може ли някой да ме посъветва,освен цитонамазка,какво друго да искам,искам да съм напълно спокойна Praynig?

# 20
  • Мнения: 1 866
Ами никакви изследвания не са ми правили. Но тази спирала ми беше изписана след профилактичен преглед с цитонамазка, който направих май точно преди лятото. Трябваше още тогава да я сложа, но чак сега се наканих. Обадих се на гинеколога и той ми каза, че ще ми я сложи. Иначе за хапчета като бях в чужбина ми направиха изследвания, но 2 марки смених, от които едната уж съвсем леки били, изчистени или не знам какви си специални хапчета, но...беше ужас. А изследванията си бяха наред. Явно никаква гаранция няма. Най-важното според мен е да няма по-особени гинекологични проблеми.

# 21
  • Мнения: 253
Аз съм с Мирена от 6 месеца. За сега само хубави неща мога да кажа. Оплаквания, само мъжа ми имаше в началото, че конеца беше по дълъг, но откак го скъсиха всичко е наред.
Тъй като я сложих по средата на цикъла (че само тогава имаше час за док) имах малко кървене (по скоро зацапване) около 4-5 седмици след поставянето. Цикала ми намаля много, почти даже спря, това важи и за ПМС.
Дори и желанието ми за интимност се увеличи  Heart Eyes
Пробвала съм разни противозачатъчни, но все нещо не беше наред: я физически, я емоционално.


lala - поставянето не  боли, а само докато се измерва дълбочината на матката, за да се постави спиралата на място. Болката е около 10-15 сек, не повече. Поне при мен беше така. Зависи доста разбира се и от прага ти на поносимост на болка, но на мен ми казаха че може и в болница да се постави, под анестезия. Аз реших че за 15 сек не си струва да си губя времето с болнични престой, а и да утежневам така или иначе тежкичката сметка. Mr. Green
Е изпотих се докато док ми замерваше матката, но това беше! Останалите процедури са като нормален ген.преглед. Около 6 седмици след поставянето има още един предлед за да види ген. дали спиралата си е на мястото и дали всичко е наред.
После една приятелка ми каза че боляло ако трябвало да се скъсява конеца, обаче това за радост  Laughing не се потвърди.
Особени проблеми доколкот знам няма, единственото което е възможно е организма ти да не понесе спиралата, което отдруга стана не е често явление.
Успех в Понеделник! И пиши като свършиш  Hug

# 22
  • Мнения: 44
не прочетох всичко до сега, но мога да кажа от личен опит. Бях с Мирена 1.5 год. Преди това съм била с обикновена спирала. постепенно в рамките на 6 месеца напълнях равномерно без да си променям начина на живот и хранене -  6 кг, които просто не можах да ги сваля. Бюстът ми се увеличи и минах от С на D. Това определено ми донесе дискомфорт и се реших да я махна. Радвам се, че го направих, защото  7 месеца след махането успях да се възстановя и вляза в норма

# 23
  • Мнения: 1 866
Lexus, прочетох 100 пъти поста ти, направо ще се пръсна вече от притеснение. Днес следобяд имам час и цяла нощ не съм спала, даже кошмари сънувах. Аз въобще не търпя болка, но най-лошото е, че предварително ужасно се притеснявам от подобни манипулации. Всъщност на практика в последния момент успявам да се мобилизирам и изтърпявам, но преди това направо съм трагедия. Ще пиша непременно какво е станало. Дано само не подскачам много и лекарят да успее да я сложи, че като се знам...

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
lala ВСИЧКО ще бъде наред не се притеснявай, по едно две деца сме родили, та едно слагане на спирала няма да ни изплаши  Peace
Стискам ти палци всичко да мине ОК. и ще чакаме да кажеш как е минало.

# 25
  • Мнения: 1 866
Аз се върнах. Срам ме е да кажа, обаче ме приспаха, не можах да издържа. Много се паникьосах. Лекарят не можа да ми я сложи веднага, защото ми каза, че шийката на матката ми, въпреки че е отворена (в края на менструацията си съм и затова) е много тясна. Извади там едно желязо да я разширява. Пъхна го и мен започна още повече да ме боли. Естествено, че трябваше да се и отпусна, за да стане работата, но аз не можах и той извика анестезиоложката и ме приспаха.  Embarassed След като се събудих имах болки все едно при менструация и лекарят ми каза през следващата седмица да пия Ношпа даже и да не ме боли, защото матката ми била малка и имало опасност да се опита да изхвърли спиралата. Сега съм по-добре, само ми е замаяно от упойката. И като се замисля можеше и да издържа на болката, защото при менструация съм имала и много по-големи болки, но ужасно се страхувах още преди това и просто не успях да се овладея. Сега се надявам спиралата да ми понесе, за да си струва цялото усилие. След 1 седмица трябва да отида пак на преглед, за да провери лекарят дали всичко е наред.
Благодаря ви много за подкрепата!  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 040
Лала,ти секцио ли си раждала?

# 27
  • Мнения: 1 866
Да, и двата пъти раждах със секцио. Първият път беше, защото както каза гинекологът ми, 4 дни след термин бях като бременна в 6-я месец, толкова затворена шийка. По време на операцията се е наложило да ме разширят, защото и лохиите не можели да се изтекат. Аз не исках да вярвам на лекаря си и се опъвах за секциото, но той винаги ми е казвал, че аз няма да родя естествено или ако родя ще е с много травми, точно заради това, че съм много тясна. Сега със спиралата се потвърдиха нещата. Каза ми, че въобще не може да мине спиралата през шийката. А една друга гинеколожка пък преди години като ме преглеждаше ме пита от колко месеца не съм имала полов контакт и като й казах "от снощи" направо се опули. И тя каза, че съм била много тясна. Не знам вече какво да си мисля, може и аз прекалено много да се стягам при прегледите. Но мисля, че при раждали естествено жени нещата може би ще са по-лесни.

Иначе сега се зачетох в едни френски форуми и за мой ужас видях, че повечето жени страшно се оплакват от тази спирала - наддаване на тегло, косопад, депресии, бодежи в гърдите, акне и какви ли не други ужасии, а лекарите там също горещо препоръчвали спиралата. Моят лекар ми даде листовката на спиралата и наистина тези странични действия са описани. Но това което ме потресе е, че в няколко френски форума жените масово се оплакваха. На 10, 1 само беше доволна. Сега направо не знам какво да мисля. Реших все пак да ви го кажа, да го имате предвид. Аз така или иначе реших да пробвам, защото нямам друг избор.

# 28
  • Мнения: 1 040
Лала, и аз така предположих,че си със секцио,ама ти направо Shocked...а питах,защото се притеснявам за обратното-аз при  раждането съм имала разкъсване на шийката и сега не знам по тази причина дали ще успеят да ми я сложат свястно.....А това,където си го чела е ужасно...само за хормоналана спирала ли става въпрос,или изобщо?Защото аз сега повече съм навита за нехормонална...

# 29
  • Мнения: 1 866
Ами за тази спирала Мирена става въпрос, тя е хормонална. Аз по принцип искахд а слагам нехормонална, но от тях менструацията става още по-силна, това няма жена, която да не ми го е потвърдила. А на мен целта ми всъщност е да намаля кръвозагубата, защото така не се живее. Днес между другото леко ми се гади. Дано да ми мине.

Общи условия

Активация на акаунт