Апарат за кръвно

  • 2 819
  • 16
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Дайте си мнението от кой електрони апарати за кръвно сте доволни.

# 1
  • Мнения: 865
омнрон-японски,S-класата на апаратите за кръвно Peace

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Твърдо недоволна и против  Close

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз си взех Омрон за ръка, а не за китка - много съм доволна.

# 4
  • Мнения: 2 467
Притежател съм на такъв за китката на Филипс. Много доволна. 2 години го ползваме без проблем.

# 5
  • Мнения: 1 674
Имам Омрон за китка вече 3г. Според мен е много чувствителен и почти винаги пре мерене на него стойностите са по-високи от тези на обикновения апарат. Носих го в представителството на фирмата - бил точен. Може би по-удачен варианта за ръка. Но Омрон е Фирмата. Peace

# 6
  • Мнения: 115
UEBE немско качество - имат за китка имат и за ръка.

# 7
  • Мнения: 3 634
Зависи кой ще го ползва. Ако ще го ползват най-вече родителите ти трябва да е за над лакътя, защото при възрастните хора кръвоносните съдове се стесняват и тези за китката не мерят много точно. Аз подарих на майка ми на Самсунг, но е някакъв специален. Знам, че Омрон са добри, но държат и високи цени.

# 8
  • Мнения: 11 003
Досега от никой, дори от прехвалените Омрон.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
Досега от никой, дори от прехвалените Омрон.
И  нашия е такъв, купихме го именно, защото проучванията ми ме доведоха до извода, че са най-добрите.  Е, не сме доволни, мисля, че не мери точно, за всеки случай когато трябва да мерим кръвно си го мерим и с най-обикновен апарат ...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Ние си купихме Самсунг, от този за ръката с автоматично напомпване, доволни сме. Вече година го ползваме. Продават същия вариант, но с ръчно напомпване, малко по-евтин е. Освен това има и за китка, но съм чувала че са неточни и затова си взехме за ръка.
Всички електронни мерят малко по-високо (около 10 пункта), но ако ползваш един и същ апарат, това няма значение. Все ще разбереш дали ти се е вдигнало или паднало кръвното, пък и винаги можеш да извадиш 10 от цифрата, която показва.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
никой лекар не ползва електронен апарат за измерване на кръвно налягане.
електронните са за домашна употреба, защото не всеки обикновен човек знае да мери кръвно и може да си го измери сам. тези апарати винаги са приблизителни. на самите им упътвания пише да се измери 3 пъти и да се вземе усреднена стойност.

за препоръчване са апарати за предлакът, не за китка.

Омрон са много качествени апарати.

# 12
  • София
  • Мнения: 231
никой лекар не ползва електронен апарат за измерване на кръвно налягане.
електронните са за домашна употреба, защото не всеки обикновен човек знае да мери кръвно и може да си го измери сам. тези апарати винаги са приблизителни. на самите им упътвания пише да се измери 3 пъти и да се вземе усреднена стойност.

за препоръчване са апарати за предлакът, не за китка.

Омрон са много качествени апарати.
Напълно съм съгласна с   това. Имаме Омрон за китка.Изрично ме предупредиха при закупуването му,че не е подходящ за хора над 45 г . За тях по-подходящите са тези за  предлакът ,а не за китка. От  този съм доволна. Имахме преди и някакъв японски (не помня марката),пак беше за китка,но  беше  адски калпав.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 294
Omron за ръката обаче, а не тези които се поставят на китката

# 14
  • Мнения: 2 197

Всички електронни мерят малко по-високо (около 10 пункта), но ако ползваш един и същ апарат, това няма значение. Все ще разбереш дали ти се е вдигнало или паднало кръвното, пък и винаги можеш да извадиш 10 от цифрата, която показва.
Да бе, моя като показва 80/45 щях да не дишам ако мери с по десет "пункта" отгоре.
Иначе естествено, че електронните уреди са по-неточни. Влияят се силно от околната среда - температура, влажност, влажност на кожата и т.н. Но ако не ти трябват супер точни показания вършат работа да се ориентираш дали кръвното ти е прекалено високо или прекалено ниско.
Нашия също е Омрон, за китка и аз лично съм доволна от него

Общи условия

Активация на акаунт