Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 10

  • 30 522
  • 301
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 224
Adi_5, Gushanka, Irra, Silrai тортичките ви са прекрасни - с думи не мога да изразя възхищението си.

Да ви покажа моята еклерова торта. В сравнение с красотите тук тя изглежда направо постна, но пък е невероятно вкусна.
http://images19.snimka.bg/004009240.jpg - Еклерова торта
http://images19.snimka.bg/004009246.jpg - Еклерова торта - разрез
http://images19.snimka.bg/004009248.jpg - Еклерова торта - парче

# 151
  • Мнения: 452
Това е тортата,която правих за моите деца и за племенницата,която е първи клас за първия учебен ден.Много се зарадваха защото Мечо Пух им е любимия детски герой.


Ще ме извините но незная как да я смаля малко.Май е много голяма.

# 152
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Страхотни торички!  bouquet  bouquet  chef
Намерих рецепта за приготвяне на фигурки всякакви. В рецептата участв дъвка (gum)Някой може ли д аме светне какво е това нещо и има ли то почва в БГ?

# 153
  • Мнения: 1 271
Саси, много готина тортичка, много ми харесаха тези издатини, стоят като малки хълмчета, абе просто си е много готино.

barcela, на голямата ми щерка също Пух и е любим герой, и сега като видя тортичката и каза, че и тя иска такава, ако може още утре! Laughing
Кажи с какво е вътре тортата?

И да използвам поста-преди време ядохме една торта правена от една рускиня.Тортичката беше много напоена и с много орехи, обаче така и не разбрах точно каква е рецептата, питахме я дали е напоявала допълнително блатовете-каза, че не е.НВкуса беше страхотен и от тогава се мъча да я докарам като нейната обаче нещо не ми се получава!Ако някой знае как се правят такива по мокри блатове, моля нека да сподели, вече година я сънувам тази торта... Blush

# 154
  • Мнения: 940
Мимито...gum paste  има тук ,нещо като по твърд фондан(така като пипам през опаковката) ,изполва се за направата на фигурки...аз лично още не съм пробвала но по натам може. Hug

 Стахотни торти правите момичета ,наистина сте вдъхновение  bouquet

# 155
  • Мнения: 818
Отдавна не сьм се записвала с торта.
За вчерашният РД на мьжа ми направих ето тази торта
Предисторията й -мьжа ми много иска да отидем на екскурзия с кораб по Средиземно море,но не откриваме фирма която да предлага такава.

# 156
  • Мнения: 97
Саси може ли рецептата за еклеровата торта?Благодаря предварително.

# 157
  • Мнения: 972
Давам линк от руски сайт за направата на рози
http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=3989

# 158
  • Мнения: 1 271
Bambinkamalinka 
фантастична тортичка, дай подробности как е сглобена и с какво е отвътре.Аз по принцип си падам по по-нестандартните форми, и съм виждала и правила какво ли не, но тази торта ме впечатли найстина много! Hug Hug Hug

# 159
  • Мнения: 6 008
Вие упорито не спирате да правите разкошни торти. Страхотни са. Имам един въпрос относно марципан Варна. Как мога да покрия торта с него, като е много много мек и се топи в ръцете ми направо...понеделник го направих и го сложих в фризера, но не се втвърдява и не се втвърдява...да не говорим да се разточва с точилка- това е почти невъзможно, щом немога да направя фигурки дори. Кажете имали ли сте такива проблеми и как сте ги решили.

# 160
  • Мнения: 3 927
Mime, даже не си прочела книжката, която то дадох, тази на wilton  Wink Simple Smile Wink Simple Smile Hug
Там са описани разните видове gum: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180699.msg3773048#msg3773048 , но се чудих още пролетта дали се купуват тези гуми отнякъде у нас?!

Всъщност, здравейте на всички и поздравления за ентусиазма ви и в жегите да правите торти. Още 3-4 седмици и аз ще се върна във форума и тогава ще наваксвам с четенето на тортените теми.....ако съм пропуснала да честитя някой празник - честито на всички рожденници, новородени, проходили и т.н.

# 161
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Вие упорито не спирате да правите разкошни торти. Страхотни са. Имам един въпрос относно марципан Варна. Как мога да покрия торта с него, като е много много мек и се топи в ръцете ми направо...понеделник го направих и го сложих в фризера, но не се втвърдява и не се втвърдява...да не говорим да се разточва с точилка- това е почти невъзможно, щом немога да направя фигурки дори. Кажете имали ли сте такива проблеми и как сте ги решили.

Явно не си оставила тестото да изстине достатъчно и след това трябва да слагаш много, много захар. Опитай отново и остави тестото добре да изстине!

Bambinkamalinka страхотен презокеански лайнер!  bouquet

# 162
  • Мнения: 6 008
Явно не си оставила тестото да изстине достатъчно и след това трябва да слагаш много, много захар. Опитай отново и остави тестото добре да изстине!
А неможе ли към това тесто да прибавя още пудра захар? Няма ли да се получи?

# 163
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Тане Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Аз дори имам вече моя книжка с мой сет за цветя и пак толкоз четох  Embarassed Embarassed Embarassed

И пак да питам - някой опитвал ли е в домашни условия бадемов марципан? Искам да пробвам.....Но ако има някъде някоя тайна подшушнете ми моля Praynig

# 164
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Не мога да се сетя точно коя, но някоя от мамите беше правила. Каза, че бадемите не могат да се смелят достатъчно дребно и се усещат, но на вкус е превъзходен (нейните думи са, че вече ще заменят шоколада в къщи с този марципан). Ако можеш да намериш бадемово брашно ще е идеално, ако не - мели колкото можеш по-ситно.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 16:31 от М_е_г_и

Общи условия

Активация на акаунт