Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 10

  • 30 550
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
В Хит няма да намериш - само по Великден има такива за боядисване на яйца. В София - на Женския пазар, или на ул. Кадемлия - виж 1 стр. на темата.
За фигурките - ако са отгоре - просто си стоят, но може и да мацнеш малко вода с четка за рисуване, залепва добре. Само да не е много водата, да ти се разтече.

Здравейте!
Много се радвам на страхотните ви произведения!
Имам един въпрос към вас.
След 3 дни съпруга ми има РД.
Решила съм да му подаря торта (купена готова), но аз да съм сложил надпис в/у нея. Идеята ми е надписът да е в/у шоколад. (Точно както се правеха тортите за детски РД преди години- плочка марципан/шоколад, в/у която има бял надпис).
Та... от какво да направя надписа - сметана, някакъв крем или нещо друго. Дайте ми идея, моля

Моя вариант е да се направи като трансфер, да се разпечати с хубав шрифт, не забравай да обърнеш огледално надписа - и после се действа като трансфер.

# 286
  • София
  • Мнения: 1 941
Да споделя какво направих -
Омесих:
200 мл подсладено кондензирано мляко
200 гр сухо мляко
1 есенция лимон
1 ч.л. олио
и започнах да меся като добавях пудра захар, докато спря да лепне. Стана доста вкусничко Mr. Green
Даже отделих едно топче, за да пробвам да направя фигурка - едно листенце, ето го

Имам още няколко въпросчета към вещите в занаята Hug

Мога ли да добавя боите и с тях да седи тестото в хладилника? И задължително ли е тортата да се покрие с чаршаф от тази смес? Може ли да направя покритието с глазура от подсладено кондензирано мляко или маслен крем или някоя друга глазура, която ми препоръчате?

Благодаря за всичко, страхотни сте. Heart Eyes Ако не бяхте вие никога не бих се решила на подобно нещо.  bouquet

# 287
  • Мнения: 101
Здравейте кулинарки! Всичко е супер и дано някой ден да успея да пробвам тези изкушение. Обичам да правя, но с малкото бръмбърче - нестава. Sad

# 288
  • София
  • Мнения: 2 671
Хе-хе, Галя, аз успявам само когато моето малко бръмбърче спи - вечер след 11  Crazy


Мога ли да добавя боите и с тях да седи тестото в хладилника? И задължително ли е тортата да се покрие с чаршаф от тази смес? Може ли да направя покритието с глазура от подсладено кондензирано мляко или маслен крем или някоя друга глазура, която ми препоръчате?

4U, можеш да съхраняваш и оцветена смес, важното е да е добре опакована, за да не изсъхва.
По мое мнение изобщо не е задължително тортата да ти е покрита с чаршаф /как звучи само  Crazy / от същата смес, за да я украсяваш с фигурки. С такива захарни фигурки могат да се украсяват всякакви торти - въпрос на лично усещане, естетика и вкус, разбира се  Peace

Sunnily*, вчера минах през магазинчето на Женския пазар, имаха само зелена и оранжева боя и очакваха зареждане с червена, синя и жълта идната седмица.

И пак да питам - някои с идея от къде и как да поръчаме по-разнообразни цветове бои? Очевидно трябва да търсим от чужбина или онлайн  newsm78 /аз си увиснах с така чаканата поръчка от приятелка в Щатите - бои не намерила, а за формичките изобщо не ме разбрала и получих два вида форми за мъфини, не че се оплаквам, ама бях разочарована малко Sad /

# 289
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
4U, моето мнение:
Да оставяла съм оцветен марципан в хладилника.
Не е задължително тортата да е покрита с чаршаф, за да сложиш такива фигурки. Но внимавай с покритието, да не се разтекат фигурките от допира с него. Обобщавам досега е писано че не се разтичат при допир с: маслен крем, кайсиев конфитюр (или друг), шоколадов ганаш, сметанов крем; но много внимавай - разтопява се от млечен крем.

Много хубаво е станало листенцето.

# 290
  • Мнения: 7 091
И пак да питам - някои с идея от къде и как да поръчаме по-разнообразни цветове бои? Очевидно трябва да търсим от чужбина или онлайн  newsm78 /аз си увиснах с така чаканата поръчка от приятелка в Щатите - бои не намерила, а за формичките изобщо не ме разбрала и получих два вида форми за мъфини, не че се оплаквам, ама бях разочарована малко Sad /

Румя, кажи на твоята приятелка да търси бои в  най-елементарния магазин Walmart, на арт щандовете, точно където са сватбените неща.  Peace Боите са на Wilton ( Поне там, в други магазини са на други фирми) и има най-разнообразни, също така са евтини.  Peace

# 291
  • Мнения: 3 926
Съни, звъни ако искаш направо по телефона да обяснявам или да дойда директно у вас на урок Hug

# 292
  • Мнения: 1 878
Съни, звъни ако искаш направо по телефона да обяснявам или да дойда директно у вас на урок Hug

Значи съм с връзки  Hug. Ок ще те чуя непременно.

В главата ми извират още хиляда въпроса поне (това ще ми е първия опит за торта  Embarassed), но ще сверя данни с патиланеца и после ще досаждам.

 Heart Eyes МНООООГо мерси на всички за отговорите.

# 293
  • Мнения: 30
momi4eta nqkoi moje li da mi kaje kade to4no se nameira tozi magazin za boite na pazara i kade moga da namerq tazi plasti4na masa koqto izpozvate vie?az xodix do pikadaili i kaufland ,no ne sa i 4uvali za takova ne6to

# 294
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Готовата маса за покрития - на ул. Кадемлия #6 - отива се с автобус 72.

Ето:
Фирма "Надежда Костадинова" захарна украса и аксесоари за сладкарството
София, ул. Кадемлия" 6, партер, тел. 944 20 53 или 0888 619 693

За магазинчето на женския пазар - то е много невзрачно, за подправки, намира се до голям магазин за кафе.
Ето описание, което не е мое - копирала съм го - когато аз търсех това магазинче: "Когато тръгнеш от Цум към Лъвов мост - от дясната страна. Едно малко магазинче - продават мая, бои, пръчици. Не е в началото, по-скоро е по средата на пазара. Мисля, че е близко до улицата, която пресича пазара посредата. По-нагоре е от църквата."
Имах и други обяснения - но май съм ги затрила. Ще се върна в профила ми сигурно има.


Ето открих къде съм писала: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180699.msg3737106#msg3737106

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 11:22 от М_е_г_и

# 295
  • Мнения: 30
megi blagodarq ti dnes 6te xodq da go tarsq a za plasti4nata masa znae6 li ne6to kade moje da ima?

# 296
  • Мнения: 30
oo izvinqvai ne vidqx 4e si mi napisala i za neq:)

# 297
  • Мнения: 30
mili mami na nqkoi 6te mu se nalaga li skoro da pravi torta s gotovata plasti4na masa?az imam rojdenni4ka sled sedmica i iskax da napravq torta barbi na da6terq imenno s tazi plasti4na masa ,no razbrax 4e e dosta skapa.ot firmata mi kazaxa ne6to ot porqdaka na 32 ili 36 lv za 4.5kg.ne sam sigurno kolko ot masata otiva za edna torta ,no ako ima nqkoq koqto misli da kupuva takova ne6to predlagam da napravim partiq xem da ni izleze po evtino xem da si svar6im rabota!:)

# 298
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
През април купувах - беше 32 лв за 4,5 кг - разделих я с друга мама. Значи половината от опаковката ми отиде за направата на тези торти
             
и ми останаха още малко парченца в различни цветове, но мисля, че няма да ми стигнат за цяла торта. Другите торти са с марципан Варна.

Показвам ти снимките, за да видиш точно количеството, защото за всяка торта отива различно количество.

Искам да купя, но не половин опаковка, а една трета, даже една четвърт, защото празниците ни са в края на пролетта и лятото, сега няма да ми трябва толкова.

# 299
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Като оцветявате и работите с марципан с голи ръце ли го правите и предполагам се оцветяват в този случай или не?

Общи условия

Активация на акаунт