За заплатите на учителите и стачката

  • 35 401
  • 1 062
  •   1
Отговори
# 30
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Изобщо не смятам да влизам в тона ти. Късмет ти пожелавам   bouquet

# 31
  • DE
  • Мнения: 967
Тези пари, които се дават на учителите за дрехи и т.н., после им се вземат под формата на данък.
Парите за дрехи не се облагат с данък, а иначе всички плащаме данъци в тази държава. Не виждам защо учителите да са освободени от такъв.
А когато аз следвах в университета в паралелката на учителите бяха само тези които не бяха могли да влезнат другаде /т.е. тройкаджийте/. И тази паралелка се явяваше на един и същи изпит най-малко 2 пъти.
Иначе изобщо не ми се коментират учителите, техните действия и желанието им да се заиграват с децата, които за нищо не са им длъжни.
А много години преди това една жена е влезнала в университета с отлична оценка на кандидатстудентски изпит.
Завършили са само 6 човека нейната специалност-повечето са отпаданали.
Веднага след университета е станала учителка по един предмет. Днес е учителка по 5 предмета.
Това означава с всички паралелки на 4 набора деца.
И не ми стана ясно какви са действията на учителите! Заиграват се с децата??
Ама така е - никой на никого не е длъжен.
Държавата също не е длъжна да плаща нормални заплати, затова дайте да убием всички учители и да се свърши.
Пък който може, да учи сам децата си вкъщи!

# 32
  • София
  • Мнения: 210
Навсякъде по света полагането на интелектуални усилия и този тип труд се цени високо, само в България на него се гледа като на нещо, което едва ли не всеки може да върши.
Безкрайно уважавам учителската професия и ще се радвам, ако започнат да получават нормални заплати, които да им помогнат не да вържат двата края и да не мизерстват, а напротив - да са със самочувствие и да имат желание и възможност да продължат да се развиват.
Но при всички предавания и разговори по темата имам един огромен дразнител - шефката на синдиката Янка Такева. Не мога да повярвам ,че за всичките години, в които тя доказа своята некадърност, алчност и прилепчивост към властимащите, учителите още я търпят. Както и да е. Стискам им палци да успеят с протестите!
Бих подкрепила с две ръце и съответните протестни действия и на възпитателките в детските градини и началните учители.

# 33
  • Мнения: 6 167

ти мислиш, че като им дадат по 3000 лева заплата, качеството на образованието ще се повиши  и децата ще имат респект, а културата ще процъфтява?  Laughing
тази връзка в никоя професия я няма.
аз съм имала учители, велики учители ( единици), които ходиха с по една жилетчица в целия среден курс и оставиха в мен и поколението ми респект и знания. и със сто ръце се подписвам, че никога не е имало никаква връзка между работата им и заплатата им.
просто са били читави хора, които са работили читаво.
и като минат всички през атестации да се види кой къде е в професията си - тогава да им дадат и по десет хиляди.
щото от учител с 300 до учител с 300 има разлика колкото от тук до северния полюс.

# 34
  • Мнения: 984
един огромен дразнител - шефката на синдиката Янка Такева. Не мога да повярвам ,че за всичките години, в които тя доказа своята некадърност, алчност и прилепчивост към властимащите, учителите още я търпят.  
И аз мисля така! Hug

# 35
  • Мнения: 984
аз съм имала учители, велики учители ( единици), които ходиха с по една жилетчица в целия среден курс и оставиха в мен и поколението ми респект и знания. и със сто ръце се подписвам, че никога не е имало никаква връзка между работата им и заплатата им.
Противоречиш си! Първото почертано е намек за бедност, второто за невежество.

# 36
  • Мнения: 288
да питам нещо, което и в др. тема го има .. защо не стачкуваха лятото тези унизени учители?
досега да са си провели преговорите и да са си получили увеличението.
за една стачка не е необходимо винаги да се изнудва обществото. има и по-цивилизовани начини.
хората не могат да рискуват отиване на работа, защото трябва  да плащат после частни уроци на децата си  и увеличения на благородните сектори,както и на нЕкои ватмани.

   Лени, а аз да питам защо на обществото му пука кога стачкуват учителите. Нали ти не познаваш човек с добро мнение за учителите? Нали те не вършат никаква работа, нали не са научили нищо децата, нали произвеждат некачествен продукт, по твои думи? Защо тогава всички писват- ама първия учебен ден, горките детски душици, ама защо не ги учат , ами стачкуват? Аз ако мислех така, нямаше да си пращам детето в училище, ами щях да стачкувам срещу лошото образование. Нископлатени детегледачи ли искате да поддържате в училище?
   Все ми се струва, че страшно си противоречите.

# 37
  • някъде
  • Мнения: 979
Дразня се от факта,че те стачкуват постоянно,на година по два-три пъти.Окей,нека им вдигнат заплатите,от утре по-добри учители ли ще бъдат?Или ще излязат пак?Само ми отговорете на един въпрос и спирам да ви ядосвам с постингите си-защо учителите да имат по-спешна,голяма,важна нужда от пари и трябва да им уважим исканията ВЕДНАГА,а други служители не?Вие например,достатъчно пари ли вземате,че така скачате?

# 38
  • София
  • Мнения: 2 840
Че къде заплатите са нормални? В коя сфера? Само работещите за себе си са добре. А за учителите мнението ми е малко по-различно - не мисля че са зле платени. С частните уроци дето дават, докарват много повече от месечните си заплати. Тъй че аман от оплаквания и чалъми!

П.П. Усещам, че темата ще завие в много неприятна посока.



Частните уроци не се дават за удоволствие.И са труд.Доста тежък и отговорен.
Когато цял ден си преподавал на ученици и вместо да се прибереш вкъщи и да си починеш, тръгваш по домовете на хората или пък вкъщи ти се заизреждат други ученици, а след тях седнеш по нощите да преглеждаш поредните писмени работи, защото си има норматив  - по определен брой такива на срок, да видим дали някой ще сметне, че "докараните" с частни уроци пари са си в реда на нещата.

То, на тая основа всеки може да работи допълнително и извънредно, ама аз не съм видяла някой държавен служител да си "докарва" допълнителни доходи с извънреден труд.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
за една стачка не е необходимо винаги да се изнудва обществото. има и по-цивилизовани начини.

Таксиметровите шофьори дадоха добър пример, че стачка чрез изнудване работи, много добре даже.

Не може ли сега да покоментираме частните уроци от 15 лв/час? Защо са нужни на децата? А?

# 40
  • Мнения: 6 167
да питам нещо, което и в др. тема го има .. защо не стачкуваха лятото тези унизени учители?
досега да са си провели преговорите и да са си получили увеличението.
за една стачка не е необходимо винаги да се изнудва обществото. има и по-цивилизовани начини.
хората не могат да рискуват отиване на работа, защото трябва  да плащат после частни уроци на децата си  и увеличения на благородните сектори,както и на нЕкои ватмани.

 Лени, а аз да питам защо на обществото му пука кога стачкуват учителите.
   

предполатам, защото, няма да има къде да оставят децата си, за да отидат те на свой ред на работа и учителите изнудват точно този момент. блокаж. точно като ватманите. кой каза помощтно училище?

# 41
  • DE
  • Мнения: 967
Че къде заплатите са нормални? В коя сфера? Само работещите за себе си са добре. А за учителите мнението ми е малко по-различно - не мисля че са зле платени. С частните уроци дето дават, докарват много повече от месечните си заплати. Тъй че аман от оплаквания и чалъми!

П.П. Усещам, че темата ще завие в много неприятна посока.



Частните уроци не се дават за удоволствие.И са труд.Доста тежък и отговорен.
Когато цял ден си преподавал на ученици и вместо да се прибереш вкъщи и да си починеш, тръгваш по домовете на хората или пък вкъщи ти се заизреждат други ученици, а след тях седнеш по нощите да преглеждаш поредните писмени работи, защото си има норматив  - по определен брой такива на срок, да видим дали някой ще сметне, че "докараните" с частни уроци пари са си в реда на нещата.

То, на тая основа всеки може да работи допълнително и извънредно, ама аз не съм видяла някой държавен служител да си "докарва" допълнителни доходи с извънреден труд.
Забелязала съм, че мнението ми винаги съвпада с твоето!!!!

# 42
  • Мнения: 6 167
аз съм имала учители, велики учители ( единици), които ходиха с по една жилетчица в целия среден курс и оставиха в мен и поколението ми респект и знания. и със сто ръце се подписвам, че никога не е имало никаква връзка между работата им и заплатата им.
Противоречиш си! Първото почертано е намек за бедност, второто за невежество.

мишелон, изобщо не си противореча. малко се напъни, ако можеш.

# 43
  • някъде
  • Мнения: 979
Ама стига с тея контролни де!В коя професия има само ден за заплата и уикенд? LaughingВъв всяка професия има кофти моменти,няма начин!

# 44
  • София
  • Мнения: 2 840

ти мислиш, че като им дадат по 3000 лева заплата, качеството на образованието ще се повиши  и децата ще имат респект, а културата ще процъфтява?  Laughing

Гаранция!!!
Най-малкото, ще се промени отношението към учителите като към нископлатени слуги, дето са длъжни не да обучават ученици, а да пишат оценки, достойни за разбирането на всеки родител за собственото му дете.

Общи условия

Активация на акаунт