Наказвате ли търговците за непрофесионализма им?

  • 4 739
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 790
Да, по тази причина сме "заклеймили" половината Главна.  Ненавиждам начина, по който консултант продавачите те преценяват по външния вид - дали си струва да се занимават с теб изобщо. Независимо, че купуваш стока, която е еквивалента на месечната им заплата плюс бонуса, ако има такъв. Лошото е, че често това са магазини на марка, която много харесваш.
Най-добро обслужване съм получавала в кварталните магазинчета - познават те само по физиономия, но те поздравяват, препоръчват ти нещо, дават балонче на детето или някакъв друг жест на внимание и то срещу оборот от 7-8 лева да речем.

# 16
  • Мнения: X
За съжаление понякога толкова много искам да купя нещо, което никъде другаде няма, че правя компромис. Това е най-неприятното - хем се дразня, хем купувам. Пример - миналата зима много бях харесала едни ботуши и докато се наканя моя номер беше свършил. Намерих ги съвсем случайно в друг магазин, където продавачките бяха много нелюбезни, а самите ботуши бяха с 50 лева по-скъпи. Купих ги, защото ги бях сънувала тези ботуши, ама ми беше кофти. Повече даже и не съм влизала в този магазин.

# 17
ДА
връщала съм стока за 150 лв преди година заради лошо отношение.....
лошо ли казах беше ужасно отношение на една продавачка #2gunfire
оставих всички покупки и просто излязох от магазина #Cussing out

# 18
  • Мнения: 1 250
На мен много рядко дънки или панталон са ми по мярка. В повечето случаи са ми дълги. И какво, да не си купувам нищо ли, след като повечето магазини не предлагат шивашки услуги? Правя компромиси. А когато някоя дреха ми хареса много, нищо не е в състояние да ме откаже да си я купя. Сърдити продавачки срещам във всеки втори магазин, гола ли да ходя?

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Зависи каква муха ме е ухапала...Ако съм нещо крива, мога да навра някоя продавачка на кучето в г.за и после ми е адски гадно, че съм се държала грубо, макар че с аме предизвикали примерно...Ако пък стоката много ми харесва, мога да преглътна непрофесионален търговец...Абе зависи Peace

# 20
  • Мнения: 1 172
Зависи дали съм в позицията да се откажа от покупката.

Има ситуации, в които отказвам.

Има и такива, в които не мога. Например, ако пазарувам от единствената аптека в някое затънтено градче.... ще чакам и ще изтърпя всичките тъпотии на лелката там. Защото просто нямам избор.

Ако обаче в София получа такова отношения, ще си тръгна без да се замисля  и ще влезна в аптеката на следващата пресечка.

# 21
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Старая се, в повечето случаи да ги наказвам, когато съм недоволна.
Ето вчера останах възмутена от яденето в Чичовци в Драгалевци.
Хем имах хубави впечатления.
Вратата на балкона зееше и беше студено в салончето.
Храната ужасна, гъбите подобно на вкиснати, ама и още нещо, сервитьорката - борсук, абе...
няма да се върна скоро там.

# 22
  • Мнения: 2 716
Не сем свадлива. Но бързо кипвам. Особено когато "нямат да ми върнат"  Close
Направо напускам магазина. А, ако ми пробутват каквото и да било, забравям магазина.

# 23
  • Мнения: 402
Леле, Поля каква невероятна прилика имате със Спас, онемях!
Сега по темата, редовно отписвам от списъка си за посещение и магазини и заведения.
Мислех да напиша пример за непрофесионално отношение, но реших друго.
Един от малкото пъти, когато съм разбирала на практиката максимата "КЛИЕНТА Е БОГ" беше в една малка аптечка в Смолян.
Като слязох от колата и се запътих към аптеката, фармацевтката излезе, отвори ми вратата и ме покани с "Моля, заповядайте, с какво мога да ви помогна? След едно перфектно и професионално обслужване, гарнирано с усмивка, бях изпратена до вратата с пожеланието "Лек път и да се приберете живи и здрави в Пловдив" - явно се беше ориентирала от номера на колата ни.
Познайте, всеки път когато ходя до Смолян минавам през тази аптека, дори само за да си купя една дъвка. Харесва ми да се чувствам ОБСЛУЖЕНА.
Поля, за панталона си напълно права според мен, аз имам три панталона още не облечени, защото не мога да намеря време да ги занеса на шивачка да ми ги отреже. Което прави покупката им безмислена.

Специални поздрави и целувки на Спас от Марина.

# 24
  • Мнения: 6 206
Ако е била сосбтвеничката и ти е казала това, а и на теб не ти се ходи по шивачи...значи не ходи там.
Простичко е..няма смисъл от нерви.


Знам, че е простичко. И няма нерви. И няма да ходя там. Обаче други умници ще ходят и лелката няма да се напъне да си намери шивачка. Затова питам. Не за друго.

Старая се, в повечето случаи да ги наказвам, когато съм недоволна.
Ето вчера останах възмутена от яденето в Чичовци в Драгалевци.
Хем имах хубави впечатления.
Вратата на балкона зееше и беше студено в салончето.
Храната ужасна, гъбите подобно на вкиснати, ама и още нещо, сервитьорката - борсук, абе...
няма да се върна скоро там.


В този случай просто не бих платила. Без да ме е срам.

На мен много рядко дънки или панталон са ми по мярка. В повечето случаи са ми дълги. И какво, да не си купувам нищо ли, след като повечето магазини не предлагат шивашки услуги? Правя компромиси. А когато някоя дреха ми хареса много, нищо не е в състояние да ме откаже да си я купя. Сърдити продавачки срещам във всеки втори магазин, гола ли да ходя?
Е това ми е непонятно. Не се ли уважавате и не изисквате ли добро отношение и комфорт за себе си? Още повече че си и плащате. Явно затова хората са различни.

# 25
  • Мнения: 3 423
Омъжих се за търговец.
Престъпление, но и наказание.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Някой път наказвам, зависи... ако съм в добро настроение, ако продавачката ми харесва, ако стоката неудържимо ме привлича и така блокира мозъчните ми клетки за скандали...
Друг път наказвам - с думи, някой път с дела (ако делата са не-посещаване на даденото място).
Като цяло в последните години си търся правата, които смятам, че ми се полагат, но не всеки път.
Какво, като в Билла всеки път отбелязвам на касовата бележка, че съм чакала дълго и продавачката не ми се е усмихнала? Гледам, ефект няма. И мениджърите съм викала да се разправям по разни поводи - пак никъф ефект. Confused

# 27
  • Мнения: 730
Зависи, ако става въпрос за лоша храна примерно-бих направила проблем, ама чак заради липса на шивач да не си купя нещо, което ми харесва-няма да стане  Naughty.

# 28
  • Мнения: 2 309
Все по-често ми се случва да "наказвам". Последно наказах Техномаркет и си взех парите за един хладилник обратно. Причината беше, че отказаха да го качат до втория етаж дори и срещу заплащане. Купихме си друг. Наскоро обядвахме с мъжа ми и едно приятелско семейство, сервитьорката забрави да донесе основното на мъжа ми и се сети чак като бяхме вече на десерта, после забрави че сме поръчали сметани за кафето, тръгваме да оправяме сметката и мъжът ми почва да се чуди какъв бакшиш да й остави, аз казах - Никакъв, и тогава се обажда мъжът от приятелската двойка " Ей, големи кучки сте това жените!"  Shocked

# 29
  • Мнения: 3 423
Обаче като си помисля колко по-често
ние сме наказвани от продавачите, а...
Срещата просто е загубена. Много са, силни са.

Общи условия

Активация на акаунт