Записвате ли се?

  • 1 248
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: X
Случвало ли ви се е , да харесате страшно много нещо в магазин на ваши познати, приятели или просто в магазин където сте редовен клиент, но да нямате в момента пари да го купите и да се запишете?  На мен много пъти ми се е случвало да вляза примерно някъде и да харесам нещо, но да нямам толкова пари и продавачката да ми каже " няма проблем, вземи го, когато можеш ще о платиш" Искам да уточня, че съм от мнооого малък град и както се казва всички се познаваме. Та в началото ме беше срам, но напоследък се усещам, че се възползвам и ми е много добре Embarassed Е, това се случва в година 3-4 пъти примерно и плащам в рамките на 1-2 седмици, но все пак се е случвало....и сега пиша тази тема, защото днес си харесах страхотно есенно якенце - 55 лева , но ме досрамя да кажа, че ще го платя след 5-6 дена и не го взех...както и една дамска чанта - 18 лева. А ми предлагат да го взема....обаче ми е съвестно, дедазнам , гадно ми е....вие как бихте постъпили? Аз наистина имам нужда от якето и затова се впрягам така сега....Случвала ли ви се е на вас подобна ситуация?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Записвам се само на едно място - кварталния магазин за детски дрехи. Само веднъж взех дрехите, преди да платя. Обикновено продавачката ми ги прибира, а аз като имам пари, плащам и взимам - пазила ми е така с месеци.

# 2
  • Мнения: X
Записвам се само на едно място - кварталния магазин за детски дрехи. Само веднъж взех дрехите, преди да платя. Обикновено продавачката ми ги прибира, а аз като имам пари, плащам и взимам - пазила ми е така с месеци.

Да, и тук може да ми се пази с месеци, ама каква е идеята, като на мен ми трябва сега:( И понеже има вариант да го платя след време, се чудя страшно много но ми е много съвестно.

# 3
  • Мнения: 1 120
никога не ми се е случвало.но може би ако бях от малък град,щях да го правя.в тая София никой не дава на вересия  Naughty иначе щяха да видят чудо  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, не ми се е случвало.

# 5
  • Мнения: 4 406
мне, за дрехи не, но ходих при Бейб да ми направи маникюр на вересия веднъж  Embarassed Embarassed
веднъж продавачката в детски магазин ми предложи да взема дрешката, която харесах и после да я платя,  а това беше първото ми посещение там  newsm78 много ми беше интересно, явно вдъхвам доверие...

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Да, и тук може да ми се пази с месеци, ама каква е идеята, като на мен ми трябва сега:( И понеже има вариант да го платя след време, се чудя страшно много но ми е много съвестно.
Ами и на мен ми е съвестно Simple Smile Продавачката е и собственичка, познава ме - не на всеки предлага тези екстри, цени си бизнеса, все пак. Но аз лично предпочитам да платя и тогава да взема, ако мога. Ако съм на зор, ще взема, а после ще платя (но ще ме гложди постоянно).

# 7
  • Мнения: 3 423
Да, ако в магазина няма това, което
искам, поръчвам и след време го вземам.
На версия обаче тук не става работата.

# 8
  • Мнения: X
И какво сега, в крайна сметка аз да взема ли якето и чантата или не? Confused Tired

# 9
  • Мнения: 516
Не. Ужасно ми е неудобно. Предлагали са ми разни познати продавачи, но ми е неудобно да го правя.

# 10
  • Мнения: X
На версия обаче тук не става работата.
Ако ставаше?

# 11
  • Мнения: 7 837
За това се е погрижила кредитната компания. Какво са 8-30% лихва... Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 3 423
На версия обаче тук не става работата.
Ако ставаше?
Ако ставаше, нямаше да се поколебавам.
Всъщност, вземала съм разни работи, като
съм обещавала да преведа пари. Същото.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
На мен не ми се е случвало,но ти щом си в малък град,в който можете да си позволите такъв начин на плащане,няма лошо.Щом си го правила,значи няма нищо срамно да си вземеш якето и чантата,така хем ти си доволна,хем продавачката ще е доволна защото вместо стоката да си седи тя вече е продадена,макар и да е платена малко по късно.

# 14
  • Мнения: X
За това се е погрижила кредитната компания. Какво са 8-30% лихва... Twisted Evil

Кредит на безработни никой не дава. В процес на търсене съм. На работа имам предвид.

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Кредит на безработни никой не дава. В процес на търсене съм. На работа имам предвид.
Дава. Транскард към М-тел абонати, 500 лв кредитен лимит, 17% по-късно Grinning

# 16
  • Мнения: 1 065
Да,случвало ми се е единствено в кварталния хранителен магазин и то по причина ,че съм влезла за нещо дребно ,но реша да взема и други неща и не ми стигнат парите да ги платя.
Мога да отида веднага да ги занеса ,но са ми предлагали като мина на следващия ден тогава да ги дам.
В повечето случаи съм ходила още същия ден,но понякога ме е домързявало и съм се възползувала от предложението.

# 17
  • Мнения: 4 451
Наистина си е удобство да живееш в малък град. И аз се възползвам от това, но обикновено плащам на следващия ден или два. Всички се познаваме и няма проблем. Понякога оставям капаро и ми запазват дрехата, която съм харесала.

# 18
  • Мнения: 236
Не ми се е случвало. Ако нямам достатъчно пари в себе си, давам 10-20 лева депозит и излизам от магазина без мечтаната дрешка. На следващия ден отивам, доплащам и взимам.

# 19
  • Мнения: 189
Дай капаро и си ги вземи. Щом и друг път си го правила, не виждам какъв е проблема. Плати веднага щом имаш възможност, купи една кутия бонбони или нещо друго подходящо за услугата и това е.

# 20
  • Мнения: 2 196
Ми аз да ще се изкажа един вид от другата страна на гишето.Имам магазин и се случва редовно да ''записвам'' познати клиенти.Правя го с удволствие.

# 21
  • Мнения: 6 992
Ама тук в София вратите на магазина не се отварят, ако нямаш пари, камо ли да вземеш нещо на версия Crazy
Извън шегата : не, не правя така. Би ми било крайно неудобно.

# 22
Баце, поставила си един качествен фундамент - знаеш как да живееш напред. На гърба на хората ако се сещаш. Безлихвени кредитчета. Ти си местния Джет Файненс само където ти взимаш стоките, а не ги даваш ако се сещаш.

Сега е времето да разшириш мащабите. Пусни обява за лятна студентска бригада в някой врачански вестник - срещу 1000 марки месечно заплата за всеки студент. Наемаш помещение 300 квадрата, в което слагаш 30 души. 30те човека теглят заем за компутер за всеки от джет кредит (като им обещаваш, че ще им го възстановиш след края на бригадата). Обясняваш им на всички, че участват в интернет експеримент, финансиран от Сорос. Караш ги да пишат тук, в бгмама по цял ден като им носиш кола и сандвичи за тонус. На 1вата седмица те са вече сериозно зациклили в бгмама и не им прави впечатление, че си ги накарала да се 'записват' в градчето. В един момент за 2 седмици паричните потоци са следните:

Приходи

30 компутера по 1500 лева = 45 000 лева (отчиташ мигновена амортизация 10%) и реално стават 40 000 лева

всеки виси в селцето средно с по 500 лева = 15 000 лева

Разходи

по 10 лева на ден на човек за кола и сандвичи, но и там можеш да се 'запишеш' и накрая става нула лева дълг ако се сещаш щото правиш дифолт после, а

200 лева наем за помещението, но нали се сещаш....

Приходи общо = 55 000 лева
Разходи общо = 0 лева

После духваш и на ти отворено общество, баце. От тебе по-отворена нема да има даже и у фирма Уорън Бъфет щото за 2 седмици кой е напред 55 000 марки? Никой, освен Мерзавеца.

# 23
  • Мнения: 359
Щом си сгурна,че можеш да го платиш взимаи го.За какво ти е по точно съв.нали ще се издължиш,а и сама ти го е предложила...Мен ще ме гризе съвестта да остана без "хубаво есенно якенце".Вече 2 страници се чудиш на 16та ще е време за потник

# 24
  • Мнения: X
Кредит на безработни никой не дава. В процес на търсене съм. На работа имам предвид.
Дава. Транскард към М-тел абонати, 500 лв кредитен лимит, 17% по-късно Grinning

от транскард бг не разбрах нищо Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт