ваксина АКТ-ХИБ

  • 1 635
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мами, дащеря ми е на 1г.4м. и искам да я ваксинирам с АКТ-ХИБ против менингит, но се притеснявам защото ме изплашиха първо с това как да я съхранявам и транспортирам, после пък прочетах че се биела заедно с ваксината ДТК или друга и в редки случаи самостоятелно, а на мен ми казаха да я слагам самостоятелно между задължителните ваксини и сега съм малко объркана Sad. Не знам дали има и странични реакции. Даите съвет какво да правя ако някоя от вас вече е ваксинирала детето си след парвата годинка. Предварително Ви благодаря. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 865
Може самостоятелно да се сложи. Съхранява се в хладилник.

Като странична реакция при сина ми - 5-6 часа след поставянето предполагам че е получил болка в крачето, защото започна да накуцва (това е описано като възможна реакция). На сутринта всичко беше наред.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 020
Слага се мускулно, при моето дете нямаше никакви реакции от ваксината.

# 3
  • Мнения: 4 053
нащо педи каза,че не е задължителна,но е желателна,
но д-р Слънчева тук каза,че се слага до определена възраст,
не я помня,но ние я бяхме минали  Confused

# 4
  • Мнения: 2 865
До 5 години се слага, след това не е нужно.

# 5
  • Мнения: 4 053
До 5 години се слага, след това не е нужно.

ставаше въпрос за дъщеря ми,която тогава беше на около 2 години,
и вече нямаше смисъл според Слънчева,
послушах я 

# 6
  • Мнения: 2 171
Акт Хиб е съвместима с ДТК, но това не означава че трябва задължително с нея да се поставя. Ние я поставихме самостоятелно, след като бяхме приключили с ДТК-то. Купих я около половин час преди поставянето и я държах в ръка да я затопля, защото и аз се притеснявах от съхранението й в хладилника (не знам колко градуса поддържа нашия, а ваксината се съхранява на 4-5 градуса). Единствената реакция беше малък оток и червенина, които изчезнаха за 1 ден. Знам че поставянето на ваксината на деца над 1 год. е еднократно, без реимунизация. Ваксината се поставя до 5 годишна възраст.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 838
Доколкото си спомням на Ивето съм я слагала самостоятелно, между ваксините, но също знам, че е съвместима с ДТК. Поръчвах си я от "Фармател" същия или предишния ден, не съм имала проблем със съхранението в хладилник.

# 8
# 9
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
слагах я самостоятелно. Не сме имали странични реакции. Поръчах я в аптеката и сутринта преди да тръгна за докторката си я взех. От самата аптека ми препоръчаха да стои в техния хладилник, защото не било хубаво да стои в хладилник с храна. Не знам до колко е вярно, но така ми е по лесно да не забравям ваксините. Тръгвайки за поликлиниката само минавам през аптеката и си ги взимам.

# 10
Едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички мами. Определено ме успокоихте Simple Smile Simple Smile Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт