Защо всички мами говорят в множествено число :)

  • 4 986
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 677
ССФ не говори така, мноо ясно! Моля, промени си заглавието!

# 16
  • Мнения: 6 155

Ами ние ходим заедно на консултации, и двамата ядем много и спим добре... Wink

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А ние днес още не сме акали.
П.П. Обаче тръТки ме побиват, когато ме майчосват.  Crossing Arms

Да нямате запек?

Как точно те майчосват?
Обръщението "мами" ме дразни. А "майче" ме влудява.  Tired
П.П. Дано да нямаме запек. Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Особено в родилното. Пълно заличаване на индивидуалността на майката.
Особено като ми го каже някоя санитарка, и от висотата на длъжността си.....

# 19
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
ССФ не говори така, мноо ясно! Моля, промени си заглавието!

Още веднъж се убеждавам, че съм ССФ, защото не говоря така.
Освен това подобно твърдение не би отговаряло на истината, а аз съм генетично увредена и не мога да лъжа.

Трудно ще кажа Ядохме, защото обикновено детето е яло, а аз съм бърсала с парцала.
Още по-трудно ще кажа Спахме, защото обикновено то спи, а аз довършвам домакинската работа. Когато най-накрая заспя и аз, то детето се събужда и така.

# 20
  • някъде
  • Мнения: 979
Аз си признавам,че го правя EmbarassedДСаже не бях обърнала внимание,но като прочетох заглавието и осъзнах,че говоря понякога в мн. число.Незнам защо,може би е заразително,доста майки го правят.Или по-скоро е израз на единноста ти с бебето.Кофти е,когато става въпрос за по-големи деца.

# 21
  • Мнения: 7 723
Никога не съм говорила така.

# 22
  • Мнения: 4 712
Никнат ни зъбки, ходим на консултации, ядем по много, спим добре, плюем яденето ...

По същата причина, поради която някой нарича майките мами.

# 23
  • Мнения: 748
специално тези, които си изброила се съпреживяват:
"Никнат ни зъбки" - на нея й никнат, а аз я успокоявам като реве, гушкам и будувам заедно с нея. понякога зора е все едно и на мен ми никнат...  Crazy
"ходим на консултации" - определено не я пращам сама да ходи. аз отивам с нея, а и тати ни кара = всички в комплект ходим на консултации.
"ядем по много" - ами детето си хапва порядъчно и по-често и покрай него и майката  Laughing
"спим добре" - когато тя спи добре и аз спя. когато не спи добре всички не спим..  Tired
"плюем яденето" - и това ми се е случвало: давам й една лъжичка - плюе. давам й втора - пак плюе. опитвам аз - и аз плюя. Sick после яденето в кошчето.

както се вижда в тези дейности участваме активно и двете.
..виж, за синхронното акане още не ми е ясно как става. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 405
Уф, настроена съм кофти. За н-ти път ще пиша, че не е правилно да се слагат всички под общ знаменател, и че и преди съм си писала мнението по въпроса за загубата на индивидуалност на някои жени след раждане на бебе. Peace
Но, в крайна сметка, на който му харесва да говори в множествено, на който му харесва да говори в единствено число - изборът е на майката.  Grinning

наистина ние никога няма да имаме шест зъба заедно, по едно и също време, бебето ми ги има сега, а аз вероятно след години ще остана с толкова  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 5 605
Истината е, че дори на хора, като мен, които ненавиждат този начин на говорене им се случва да се изпуснат, несъзнателно.

Да, съгласна съм и на мен понякога ми се случва да се изпусна, особено за неща, които наистина пратиш задно с детето - например: в момента се храним - ами детето яде, аз го храня, т.е. храним се. Пием вода, преобличаме се, разхождаме се, приспиваме се и т.н. Но пък ми е странно "не сме акали" например... Ама хората са различни. И аз мисля, че това е защото в ранната детска възраст все още не възприемамЕ детето като отделен индивид.

# 26
  • Мнения: 983
Ужасно е тъпо....ма и аз май понякога го правя  Tired

# 27
  • Мнения: 4 555
Тук лиготията няма нищо общо.
Сега е модерно всеки да се изтъква, че не говори така, но всъщност това е съвсем нормално за човешката реч.
Шофьорите на автобуси и маршрутки защо не казват "В превозното средство, което управлявам, в момента няма / има много пътници", а казват "Празен съм/Пълен съм", след като е очевидно, че пътниците не се возят в коремите им?
Когато човек се занимава по цял ден с нещо е нормално да се стигне до такива изказвания.
Представителите на много други професии също използват подобен род изрази, нормално е и майките да го правят, особено когато са по цял ден с бебето.

Стига сте се дразнили от глупости. Има толкова по-дразнещи и лигави неща в този форум. Някои потребители като започнат да се мазнят едни на други и целият под става на локви  Joy
Ама не виждам някой всеки ден да пуска теми за това...

# 28
  • Мнения: 7 837
Множественото число не ми прави впечатление.

Но, затова пък, напоследък доста се обръщат към Емиии. Тя коя е?

# 29
  • Мнения: 3 423
Като бях в България, ми направи впечатление,
че и продавачките в детските магазини говорят
така смахнато: "На колко сме годинки", "Какво ни
харесва", "Папкаме ли", "Момченце ли сме, момиченце ли."
Една не каза все в този дух "Да пийнем по нещо, а?!"

Общи условия

Активация на акаунт