Референтни стойности на Манту

  • 118 816
  • 239
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 585
Зависи колко дни са минали, по принцип се мери на 3тия ден, ако са минали повече може да намалее.
Не е добре че има увеличение в сравнение с предишното манту без да е правена ваксина междувременно (от 8 на 18). По принцип трябва да намалява.
А вие защо правихте манту? На тази възраст май не е задължително?
Вчера му беше 72-та часа, а правихме манту защото по имунизационен календар е задължително на 11 години.
Кога правихте за последно МПР ваксина?

# 31
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не сме правили ваксина скоро. Последната ни беше полиомиелит в първи клас, т.е. на 7 години.

# 32
  • Мнения: 8 585
Не сме правили ваксина скоро. Последната ни беше полиомиелит в първи клас, т.е. на 7 години.
Наскоро да е боледувал? Ангина, фарингит? Проблем с постоянно увеличени сливици?
Има ли увеличени шийни лимфни възли?

# 33
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не сме правили ваксина скоро. Последната ни беше полиомиелит в първи клас, т.е. на 7 години.
Наскоро да е боледувал? Ангина, фарингит? Проблем с постоянно увеличени сливици?
Има ли увеличени шийни лимфни възли?
Не, не е боледувал. Той боледува рядко

# 34
  • Мнения: 8 585
Не сме правили ваксина скоро. Последната ни беше полиомиелит в първи клас, т.е. на 7 години.
Наскоро да е боледувал? Ангина, фарингит? Проблем с постоянно увеличени сливици?
Има ли увеличени шийни лимфни възли?
Не, не е боледувал. Той боледува рядко
Оставам на мнението си от предишните постове.
Направете пълни изследвания с рентгенография на бял дроб.

Този тест също се прави в Бг (интерферонов тест, за който Ви писах):
QuantiFERON®-TB Gold Test

# 35
  • Мнения: 2 082
гери,само не позволявай да го вземат в болница и да го тъпчат с лекарства.наскоро при една мама имаше подобен случай  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198970.0

# 36
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Прочетох цялата тема. Дано не минем по същите мъки  Praynig

# 37
здравейте вчера ми биха манту и много съм притеснена защото о бая се зачерви нямам никакви симптоми само това че съм на кортизон подутината ми е колкото левче Confused

# 38
  • Мнения: 686
Седемгодишния ми син в понеделник го викат да му правят манту.
След всичко прочетено тук се чудя дали да го водя..
Джипитата не ги ли задължават да ги правят.Мога ли да откажа?

# 39
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Седемгодишния ми син в понеделник го викат да му правят манту.
След всичко прочетено тук се чудя дали да го водя..
Джипитата не ги ли задължават да ги правят.Мога ли да откажа?

Ами не може да откажеш. Манту-то се води задължително и е в имунизационния календар.
Според мен нищо не ти пречи да го направиш и след това само да отчетеш резултата.

# 40
  • Мнения: 21
Имам сериозен въпрос към Birdie - от ваксинален келиндар на дете в Гърция имам неяснота - направена е проба ва Манту ,отчетен отр .резултат и е ваксинирано след два дни -/ сиреч на 48 час от пробата /с ММR - според мен това вероятно е Трикомпонентната ваксина - за паротит ,рубеола и Марбили.
Моля обяснете ми !

# 41
  • Мнения: 1 984
Имам сериозен въпрос към Birdie - от ваксинален келиндар на дете в Гърция имам неяснота - направена е проба ва Манту ,отчетен отр .резултат и е ваксинирано след два дни -/ сиреч на 48 час от пробата /с ММR - според мен това вероятно е Трикомпонентната ваксина - за паротит ,рубеола и Марбили.
Моля обяснете ми !
детето е на каква възраст? не се разбира и какво ви притеснява?

# 42
  • Мнения: 21
Първо мерси за отговора.
Децата са навършили годинка и един месец.
Притеснямаве неяснотата - след отр проба на Манту е направена на 48 час ваксината МMR или ММР.
 Не знам тази абревиатура за коя имунизация се отнася,но по аналогия с нашия имунизационен календар правя извод ,че е трикомпонентната - Морбили ,Рубеола и Паротит.И ако е така  -
Не мога да си обясня предшестващото Манту

# 43
  • Мнения: 1 984
Първо мерси за отговора.
Децата са навършили годинка и един месец.
Притеснямаве неяснотата - след отр проба на Манту е направена на 48 час ваксината МMR или ММР.
 Не знам тази абревиатура за коя имунизация се отнася,но по аналогия с нашия имунизационен календар правя извод ,че е трикомпонентната - Морбили ,Рубеола и Паротит.И ако е така  -
Не мога да си обясня предшестващото Манту

предполагам национално изискване. няма друго от какво да се притеснявате. аз бих оставил 14 дни между двете но няма такова изискване... ако е обратното обаче /морбили, паротит, рубела е правилното/ щяха да оставят доста време да мине за да не се влияе мантуто /тук не го правят и познай... сума грешки/. имате ли  правена бцж?

# 44
  • Мнения: 21
Първо мерси за отговор
 

предполагам национално изискване. няма друго от какво да се притеснявате. аз бих оставил 14 дни между двете но няма такова изискване... ако е обратното обаче /морбили, паротит, рубела е правилното/ щяха да оставят доста време да мине за да не се влияе мантуто /тук не го правят и познай... сума грешки/. имате ли  правена бцж?
Изглежда аз не мога да обясня.
Децата са две  на 13 месеца.
На първото в БГ аз си направих Тримовакс ,както е по нашия календар.На другото ,което е в Гърция е направено Манту ,отчетена като отр и на 48 час има поставена ММR. - Въпроса ми е тази абревиатура за коя ваксина се отнася - за БЦЖ или за Тримовакс.
Защото са питали това дете на : което аз направих  тримовакс защо няма предшестваща проба.?? Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт