Да си поговорим в цифри.

  • 1 919
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • NL
  • Мнения: 520
Я да ви попитам ,като си купите нещо (по-значимо да речем) държите ли околните да резберат на всяка цена колко пари сте похарчили за въпросната покупка или говорите за паричната стойност единствено в краен случай?
Понякога попадам на разни изказвания,които ни в клин ,ни в ръкав се натъртва най-вече за цената на нещо си,да се знае колко пари е дадено.То да се изфука човек според мен няма нищо лошо,но някак си финес трябва и за тази работа.Та така,обявявате ли цената директно или го карате завоалирано Wink

# 1
  • някъде
  • Мнения: 979
Обикновено премълчавам цената.Ако някой се интересува,ще кажа,но иначе ми е кофти.

# 2
  • Мнения: 6 039
как да се изфукам с финес
изобщо фукане и финес не ми се вързват

казвам си цената, без да се притеснявам
общувам с хора, които имат много повече от мен, и няма да ги впечатля, ама изобщо

ако съм платила за нещо неприлично висока цена, си премълчавам

# 3
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Ако съм приятно/неприятно изненадана от цената - да!
И пак зависи с кого говоря, де.
Не казвам на съседката/колежката "Виж къв панталон си купих за 45.00 лв"

# 4
  • Мнения: 653
много често чувам израза :"Хич не е скъпо " и следва цена, която за много хора е доста
лошото е, че и аз започвам да го използвам този безумен израз, без да искам е влязал в речника ми Sad

# 5
  • Мнения: 1 172
Не.  Ако някой ме попита впоследствие, ще му кажа ориентировъчната или точната цена. Но не бих я казала като неразделна част от обявяването за новата придобивка.

# 6
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Гледам да не го казвам, в крайна сметка кой го интересува как си харча парите Peace

# 7
  • Мнения: 2 609
Не, по принцип не споменавам колко струва. Ако проявят любопитство- тогава.

# 8
  • Мнения: 268
само ако ме попитат  Peace. защо ми е иначе да се изтъквам по този начин - грозно е, да не кажа селско Confused.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, не обявявам цената на покупките си нито директно, нито завоалирано.Каквото и да си купя-значимо или съвсем дребно нещо-дори не споделям с околните, в процеса на ползване на дадената вещ ще я видят.
Напълно си права, има много хора, които държат да всички да разберем дадена вещ колко струва и колко са добри доходите им.Точно такива хора ме питат кое за колко съм купила и не се отказват докато не получат отговор.Много са ми смешни когато моят отговор, че съм си купила нещо скъпо, над техните финансови възможности ги разстройва. Laughing

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 23:48 от Ники.

# 10
  • Мнения: 2 978
Мии зависи знам ли..ако ме попитат тогава казвам..иначе сама не.

Ама това с финеса и фукането не го разбирам

- "Муцка, купих си едно БМВ, много готино, ще повозя..ма знаеш ли на промоция го взех, САМО за и........... и хвалената сума" newsm78 Laughing
Ми..не ми се връзва...

# 11
  • Мнения: 3 521
Не, тези, които биха оценили въпросното нещо, определено знаят колко струва Rolling Eyes.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
Обикновено не казвам цената. Но зависи и от конкретния случай - ако говоря с много близки хора и ме попитат, не се притеснявам да кажа. Иначе е имало случаи, в които ми е неудобно дори като ме питат да кажа цената.
Парадирането и фукането определено ме дразнят. Избягвам да контактувам с такива хора.

# 13
  • Мнения: 2 563
Я да ви попитам ,като си купите нещо (по-значимо да речем) държите ли околните да резберат на всяка цена колко пари сте похарчили за въпросната покупка или говорите за паричната стойност единствено в краен случай?
Понякога попадам на разни изказвания,които ни в клин ,ни в ръкав се натъртва най-вече за цената на нещо си,да се знае колко пари е дадено.То да се изфука човек според мен няма нищо лошо,но някак си финес трябва и за тази работа.Та така,обявявате ли цената директно или го карате завоалирано Wink

Никога не обявявам цената. Ако ме попитат с интерес към купуването на подобно нещо, казвам.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 219
Рядко обявявам цени. Само ако препоръчвам на някого да си купи същото нещо, което съм купила и аз и видя, че проявява някакъв интерес, все пак. Иначе-не се перча с вещи и цени, не разпитвам и не се интересувам кой колко е дал, за да си купи нещо си.

Познавам една женка, която освен за марки и цени за друго не може да говори. Непрестанно. Не млъква просто. Адски е досадно. "Купих си това, то е еди каква си марка и струва еди си колко". Няма друга тема за разговор с нея.

# 15
  • Мнения: 459
С приятелки, с майка ми действам направо, казвам каквото ми е на ума. Ако някой не толкова близък ме попита, ще кажа цената, иначе не съм от типа "виж к`во си купих".

# 16
  • Мнения: 1 113
Всяко нещо си има ориентировъчна цена. Ако кажа, че съм си купила БМВ, много ясно, че не съм дала за него 1000 лв. например. Така, че има неща, с които можеш да се фукаш и без да казваш цената им.
Иначе, аз не обичам въобще да казвам какво съм си купила, камо ли колко струват. Какво ги интересува околните моите покупки. Даже подаръците си не споделям много много какви са.

# 17
  • Мнения: 4 733
Приятелка ако си хареса нещо по мен пита за цената. Самоволно не парадирам.

# 18
  • Мнения: 4 451
Казвам цената само, ако ме попитат. Определено не парадирам, не е в стила ми. Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 951
Обикновено премълчавам цената.Ако някой се интересува,ще кажа,но иначе ми е кофти.
И аз така.Наложи ми се преди няколко дни(беше под натиск естествено) да кажа цената на която си купихме котлона за вграждане.И отговора беше "Леле как можахте да дадете толкова пари за такава простотия".И това от страна на роднина на мъжа ми,и естествено ,без да са видели уреда и без да са желани в дома ми ,заради завист и злоба.

# 20
  • Мнения: 2 249
ми не ми е цел номер 1 да кажа колко струва-на обратното му се казва комплексарщина Rolling Eyes

казвам цената на приятелки-близки,които няма да го разберат като фукане-казвам я най-вече ,когато съм купила нещо изгодно,на промоция(като вчера страхотни бели дънки на половин цена Peace) за да могат и те да се възползват

а на мъжа ми казвам по-ниска Wink Mr. Green

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ако е скъпо нещото, премълчавам. Но ако съм си взела нещо готино и е евтино, задължително се хваля  Laughing
Пазарът ни е залят със скъпи боклуци, та си е истински майсторлък да намериш нещо качествено и евтинко.. та как да не се похваля след това ... Grinning

# 22
  • Мнения: 524
Когато си купя нещо скъпо (това се случва рядко), не споделям цената, дори не споделям, че съм купила нещо.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Казвам цена само ако ме попитат и ако не е подарък. А има хора, на които директно съм заявявала, че не ги интересува цената.

# 24
  • Мнения: 2 161
Пред много близки хора споделям какво,откъде и колко струва.

# 25
  • Мнения: 436
Пред много близки хора споделям какво,откъде и колко струва.

И аз така, дори за много неща си мълча: ако забележат околните, че съм с нещо ново - добре, ако ме питат откъде и колко струва - казвам си.

# 26
  • Мнения: 4 841
Мразя да говоря в цифри и не го правя.
Само с много близки хора си говорим, и то ако става въпрос за изгодна покупка, намаление и т.н., от което да се възползват при интерес.
Има един особен тип хора, за които цената винаги е определяща, ако нещо е ПОД определена цена, веднага бива определено като боклук с онази толкова снизходителна физиономия... С такива хора обикновено си правя бъзик - казвам или "абе взех го за два лева от китайците" или "е, няма да те комплексирам сега, така и така не можеш да си го позволиш" и им гледам сеира  Twisted Evil

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако ме питат казвам, иначе не коментирам.

# 28
  • Мнения: 6 206
Не, не говоря за пари, то и никой не ме пита
Но ми става много весело когато някой обявява двойни или тройни цени на това което е платил. Имам един познат, който като ти каже нещо, трябва да разделиш на два да получиш реалната стойност. Примерно казва купих си диван за 25 хиляди лв, значи е дал 10000 лв.
Така и преди няколко седмици един татко плаща при мен, но не знае нищо, аз договорки съм си правила с майката и тя знае сумата, но го праща него да плати. И той като излиза, казал на приятеля си "бах мааму оръсиха ме с ...... лв", казал двойно на това което му взех. Какво да ги правиш такива?  Laughing

# 29
  • Мнения: 552
Ако съм попаднала на нещо красиво на ниска цена, веднага споделям, дори и да не съм го купила. Иначе когато става въпрос за по-големи придобивки съм се научила да спестявам стойността на покупката. Веднага започват да ми се правят сметки на парите, с които разполагам. Завистта е страшно нещо  ooooh!. В днешно време никой не забелязва как се гърчиш през по-голямата част от денонощието от бачкане, виждат се само придобивките.
Иначе имам познати, които нарочно надуват сумите, броени за дадена покупка. Адски глупаво е.
Миналата година например, купих на племенницата (на 5 г.) едни маратонки за 35 лв., защото времето се развали, а тя беше със сандали. Зълва ми не ги хареса, защото "не били маркови". Те само маркови й купували  #Crazy. От тогава не подарявам дрехи и обувки.
Аз съм от хората, които предпочитат да си купят 5 парцала за 50-60 лв., отколкото един марков за тази или над тази сума. Предпочитам разнообразието.

# 30
  • Мнения: 3 423
Не занимавам другите с харчлъка си.
Дори и на мъжа си никога не казвам колко
пари съм се изръсила за каквото и да било.

# 31
  • Мнения: 189
Казвам цената само ако ме попитат. Няма нищо по-досадно от човек, който говори за марки, цени, магазини, покупки. Ако попадна в такъв разговор, се отегчавам безумно.

# 32
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не занимавам другите с харчлъка си.
Дори и на мъжа си никога не казвам колко
пари съм се изръсила за каквото и да било.
Лиске, моят даже вече не ме пита-  Mr. Green научи се че щом съм го купила ще  е на възможно наи- добрата цена и  е нещо което ще ни е от полза. Mr. Green
Иначе ако приятели ме попитат- ще си кажа. Mr. Green
Вили

# 33
  • Мнения: 2 309
Предпочитам да съм в "недекларирано" облекло...
Ако толкова много любопитстват за цената на някоя вещ,казвам.

# 34
  • София
  • Мнения: 228
Не, тези, които биха оценили въпросното нещо, определено знаят колко струва Rolling Eyes.
Точно така. На същия принцип съм.  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 1 320
Казвам цената само ако ме попитат. На мъжа ми винаги обявавям по ниски цени  Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Не споменавам целенасочено цени. Нито за да изтъкна, че е скъпо, нито за да се похваля, че съм открила нещо изгодно. Ако ме питат - казвам, не върви да отсвиря човека...Само майка ми отсвирвам. Защото на нея това й е буквално първия въпрос, като купя нещо ново - ама не откъде, защо, как или похвала - хубаво е, браво, нееее - колко струва?!  Shocked Ми писна ми и вече й кавам, че не е нейна работа Tired

# 37
  • София
  • Мнения: 4 272
Много мразя някой да натъртва за цената на скъпа покупка. Струва ми се адски снобарско. Аз, когато си купувам нещо, държа на мен да ми харесва, а след това поглеждам цената.

# 38
  • Мнения: 1 250
Не парадирам с покупки, нито с цени. Който видял, видял. Ако го интересува да пита, може и да му кажа. Мъжът ми никога не се интересува от цената, която съм платила. Щом ми харесва. /Това май трябваше да го включа в темата за 5те най/.

# 39
  • NL
  • Мнения: 520
Фукане(ама,че дума но най-ми се връзва в темата) с финес за мен означава хем  да си погалиш егото като споменеш цената,хем да го направиш по такъв деликатен начин да не подразни ухото на човека срещу теб. Аз също понякога съм споделяла с познати и приятели цени на разни неща ,които съм купувала,както и те са споделяли и го намирам за нещо нормално,стига обаче да се връзва в контекста на самият разговор.
Обаче много ми е интересно като попадна на тема примерно:"С кое е по-добре да си измия чиниите-веро или домашен сапун" и ни в клин,ни в ръкав следва изказването:Защо не си купите миялна машина? #CrazyНие взехме еди си каква,то верно скъпо ни излезе(тук може и цена да се спомене) но пък мие чиниите перфектно".Нищо лошо,че еди кой си купил миялна машина но в случая хората ги интересува сапун ли да стържат,веро ли да купуват,пределно ясно.Никакви миялни не се съдържат във въпроса.
Преди време пък бях се зачела в една модна тема-мисля,че дори не беше в този форум.Та едно момиче питаше откъде да си купела някаква марка дънки и се почна един панаир на суетата от 3 други потребителки,които не и отговориха конкретно на въпроса но за сметка на това се напреварваха да изтъкват как не обличат дреха под еди си каква сума или не слизали по-долу от еди какви си марки.Ами накрая не издържах да ги чета повече. Ето такова тип поведение имах предвид като пуснах темата вчера.Само да спомена ,че и в реала съм попадала на подобни истории,не като да е само по форуми.Пак повтарям,че не виждам нищо лошо да се говори за цени,марки и тн. но всичко с мярка и такт дет се вика.

# 40
  • Сопот
  • Мнения: 165
Мразя някой да парадира с цифри!Или марки...
Аз го свързвам с избиване на комплекси или фукане.
Не казвам цена,а и не помня дълго кое колко струва.
Излишна информация...

Общи условия

Активация на акаунт