Успява ли да диша достатъчно добре бебчето в кенгуру?

  • 1 056
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте момичета. Имам нужда от Вашите мнения. Имахме кенгуру (българско), никак не беше лошо като модел, но когато слагахме бебка (след седмица ставаме на 3 месеца), тя така забиваше главичка в мен, че (поне така ми се струва на мен) не можеше да диша нормално. Ядосваше се, нервничеше, въртеше се. Тъй като за мен е доста важно (почти наложително) да я нося от време на време по този начин, се принудихме и купихме кенгуру на Бебе комфорт с надеждата, че при французите грешка няма и всичко е съобразено. Днес пробвах да я разходя за половин час около блока, но тя заспа и отново главичката и беше буквално забита в гърдите ми. Не беше нервна, като че ли й беше по-удобно от предишното, но аз доста се притеснявам за дишането й. Кажете ми при това положение на главичката, успяват ли да дишат достатъчно добре бебоците. Не се ли нагълтват с издишания въглероден двуокис и не е ли опасно.  newsm78

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 00:21 от bubaranski

# 1
  • Мнения: 1 632
Аз не мисля,че е опасно,просто не трябва да прекаляваш с времето през което е там!

# 2
  • Мнения: 148
Страхотна снимка на бебчо. Таткото ли я направи, бебчо е на минутки, нали.

# 3
  • Мнения: 1 632
Благодаря!Сама я направих,и бебчо е на секунди,не на минутки.Правих я с телефона,който беше неотлъчно до мен.

# 4
  • Мнения: 148
Браво бе, ти си много смела. Някои името не могат да си кажат в такъв момент, а ти правиш снимки. И то какви! Да сте живи и здрави и много късмет!

# 5
  • Мнения: 1 632
Ние с теб май го обърнахме на чат,ама ми стана хубаво Embarassed,и за да допълня,че точно 1 година по-късно направих пак такава снимка на сина ми.Преди да ми извадят плацентата вече бях званнала на таткото.

# 6
  • Мнения: 4 111
Аз не съм забелязала подобен проблем, заспивал е, дишаше нормално.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 027
ами...никога не ми се е случвало, но аз и за това купих кенгуру с легнало положение, т.е. когато спеше си беше легнал и всичко си беше ок....чак след 6-тия месец ми е спял и в изправено положение, че беше вече голям за легналото, но тогава явно заради ръста си не е имало подобен пролем...но май хич не ти помогнах...освен пак да смените кенгуруто и да вземете едно с легнало положение, но заниси и колко е едро бебето...

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз не съм забелязала подобен проблем, заспивал е, дишаше нормално.

И моята дъщеря е заспивала в кенгуруто

# 9
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми се чувства много удобно в кенгуруто, много бързо заспива в него и издържа така. Нашето няма легнало положение, винаги съм я носила изправена - първо с лице към мен, сега гледа навън.

# 10
  • Мнения: 5 401
Защо не пробваш да си ушиеш слинг?! Можеш да слагаш в него бебчето и в легнало, и в изправено положение пред гърдите ти или седнало на хълбок, когато стане на определени месеци.
Каби е заспивал 1-2 пъти в кенгуру, но откакто имам слинг, кенгуру въобще не ползвам. И двамата се чувстваме по-комфортно в него. Мога да пусна няколко снимки, за да се убедиш.   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Ползвала съм кенгуро само 2 - 3 пъти, но подобни притеснения не съм имала... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 426
Ползвах най-обикновено българско кенгуро много често от края на първия месец. Най-редовно ми е заспивал, но не му е било некомфортно, нито пък му е пречело на дишането. Има кенгура, в които го държиш обърното на обратно - или и в същите можеш да го слагаш и в двете посоки, не съм сигурна. Та да не му е заровено нослето в тебе.

# 13
  • Мнения: X
Аз не съм забелязала подобен проблем...

И двете си деца съм носила в кенгуру.Заспивали са докато са в него и не е имало проблем.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 027
да
Ползвах най-обикновено българско кенгуро много често от края на първия месец. Най-редовно ми е заспивал, но не му е било некомфортно, нито пък му е пречело на дишането. Има кенгура, в които го държиш обърното на обратно - или и в същите можеш да го слагаш и в двете посоки, не съм сигурна. Та да не му е заровено нослето в тебе.

и в двете посоки са...само, че когато гледа бебето напред (което ако не се лъжа можеше да се слага така след 6-тия месец)ако заспи в това положение ще му клюмне главата напред и ще увисне, което хич не е удобно и приятно...

Общи условия

Активация на акаунт