Помогнете с идея за трапезария и хол в едно малко помещение

  • 14 734
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 912
Жилището, в което предстои да се нанесем е доста компактно и все още не можем да измислим най-рационален вариант за основната стая, която ще събира доста функции - към нея има кухненски бокс, който ще е отделен с барплот. Тъй като мястото е ограничено, въпросът е как да постигнем да е удобно да релаксира човек, т.е. мисля за удобен холски диван, но в същото време ще трябва да е съчетан и с трапезарна маса за хранене и евентуално и с допълнителни столове за хранене  newsm78 . Ще се радвам на идеите и съветите ви  Hug

# 1
  • Мнения: 1 800
Можеш ли да качиш някакъв план на това жилище? Ще е по-лесно за идеи. Какви са размерите на основната стая?

# 2
  • Мнения: 10 602
Гледах маси с механизъм за повдигане - когато е свалена е холна масичка, като се повдигне става трапезна. Мисля, че е удобен вариант за малко помещение с много функции.
Аз бих сложила бар-плот в голямо пространство, в малка стая ми се струва, че само ще пречи.
Но наистина ще е хубаво да дадеш схема и размери.

# 3
  • Мнения: 2 467
Бар плота  да е по -широк и удобен за хранене. Холната маса си остава холна маса и така. Три пъти на ден да вдигаш и сваляш масата - колкото и да е лесно, си е хамалогия.

# 4
  • Мнения: 142
Гледах маси с механизъм за повдигане - когато е свалена е холна масичка, като се повдигне става трапезна. Мисля, че е удобен вариант за малко помещение с много функции.
Аз бих сложила бар-плот в голямо пространство, в малка стая ми се струва, че само ще пречи.
Но наистина ще е хубаво да дадеш схема и размери.

Еее, това е страхотно. Как ми трябва една такава. Дали помниш къде си ги гледала тези маси?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 912
Eто го чертежа. Кухненският бокс е усвоена тераса, както и малката спалня.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 13:36 от m_a_y_a

# 6
  • Мнения: 10 602
Еее, това е страхотно. Как ми трябва една такава. Дали помниш къде си ги гледала тези маси?
Май беше в темата за кухните, но със игурност съм виждала и в големите мебелни магазини. Ще потърся и ще пиша пак, защото се замислям и ние да си купим такава за хола. Като каним гости за вечеря ще е много удобно.

# 7
  • Мнения: 1 152
Eто го чертежа. Кухненският бокс е усвоена тераса, както и малката спалня.

Нищо не се вижда! Rolling Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 912
хмммм  newsm78 аз си го виждам, сигурно не съм го направила както трябва или . . . и аз не знам; защо ли пък аз ще си го виждам, ако не е както трябва, дори и в цитата ти го виждам  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 172
хмммм  newsm78 аз си го виждам, сигурно не съм го направила както трябва или . . . и аз не знам; защо ли пък аз ще си го виждам, ако не е както трябва, дори и в цитата ти го виждам  newsm78

Защото вероятно е на място, достъпно само за теб или изисква някаква парола.

Дори и когато опитам да отворя дирекно линка ти:
http://mail32.abv.bg/app/servlet/bg.abv.mail.GetData;jsessionid= … SO8859_1&ac=s
ми дава съобщение за невалидна сесия.

# 10
  • Мнения: 547
m_a_y_a, няма как да ни покажеш снимка, която се намира в пощенската ти кутия.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 912
мисля, че сега трябва да се е получило  Embarassed
извинете ме за неграмотността  Embarassed
 Hug  Hug  Hug

# 12
  • Мнения: 1 152
Близо до бокса, на дългата стена слагаш масата за хранене и ако има ТВ, а на другата стена 3,50 м. дълга диван. Ще остане доста простор в центъра на помещението.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 912
Мислех дългата да я ползвам за библиотека с шкафчета и чекмеджета и гардероби,както и ТВ да е там, а на срещуположната  да е дивана, и до там съм го измислила  Confused че освен, че е много мъничък, този апартамент си няма и никакви допълнителни помещения - като таванска стая, гараж или мазе, така че ще трябва дрехите и обувките за всички сезони да са в къщи целогодишно, както и всички други натурии, което предполагам всяко домакинство има.

# 14
  • Мнения: 161
Еее, това е страхотно. Как ми трябва една такава. Дали помниш къде си ги гледала тези маси?
Май беше в темата за кухните, но със игурност съм виждала и в големите мебелни магазини.

Такива маси на които се регулира височината съм виждала в Айко. или пък беше в Арон.... Не мога да си спомня точно. Потърси в големите магазини. Ориентировъчно цената беше около 280-300 лв.

Доста особенна форма има помещението което ще трябва да съчете няколко функции.
Внимателно подбирай мебелите - имаш нужда от практични неща, а не просто от красиви. Имаш доста ниши и чупки по стените - трябва да се измисли как да бъдат усвоени по най-добрия начин.

Трудно се дават идеи така.
Според мен ще е удачно да направите консултация с архитект и/или дизайнер, да ви направят 2-3 идейни проекта, кое къде и как да бъде разположено.

Аз обаче май нещо не разбрах - мялката спалня 6м2 към кухненския бокс ли е приобщена в момента? - ако е така, това не е малко пространство и си мислех дали там не може да се направи трапезаря (вискока маса със столове), а голямата стая да си остане с функции на хол.

Успех в обзавеждането на новото жилище. И да ни се похвалиш после със снимки.

# 15
  • Мнения: 479
Мислех дългата да я ползвам за библиотека с шкафчета и чекмеджета и гардероби,както и ТВ да е там, а на срещуположната  да е дивана, и до там съм го измислила  Confused

Мисля, 4е точно обратното ще е по-добре:
На дългата стена -4.40м. да са:
- дивана, приближен по-надясно към бокса, койтто да е около 2,30-2,50 максимум широк, с един фотьойл и една табуретка.
- холна маса, която става на трапезарна (така ще е по-близо до бокса, може дори и барплот да не слагате)
- в лявата част към коридора ще има място за секция около 1м широка

На стената 3,50 - секция- няколко модула и ЪГЛОВ модул за телевизора - ТВ да е срещу дивана

Барплота да е на едно ниво с кухненския плот, а не по-висок, за да ползвате нормални трапезарни столове за него. Самите трапезарни столове може да са по-компактни, тип заведение за бързо хранене /на мен много ми харесват такива, но зависи дали и на вас/.

Наистина тези холно-трапезарни маси са много удобни. Едни приятели във Варна имат такава, достатъчно широка и дълга е, разтяга се още и се вдига на различни нива и при това е доста стабилна. Когато ходим у тях на гости я вдигат леко и ползваме дивана, не трапезарията. Но като избирате диван гледайте да не е твърде нисък.

Друга хитрина за пестене на място е да изберете по-компактна холна гарнитура - сега болшинството са с много широки подлакътници, по 20-25см, което допълнително разширява външните размери на дивана

А този апартамент да не би да е в Овча Купел?

# 16
  • Мнения: 376
Такава маса има в Арон.

# 17
  • Мнения: 2 865
Само за обзавеждане ли питаш или и за евентуално преустройство?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 912
Само за обзавеждане ли питаш или и за евентуално преустройство?


За всичко, то няма да е преустройство, а по-скоро устройство (апартамента е току-що построен) , макар че драстични промени не знам дали са възможни,т.к. вече са пуснати тръби,токове и прочие. Барплот ще има - там ще е мивката, пуснати са тръбите. Обърнахме се към дизайнер, но той по-скоро визуализира идеите ни на картинка 3D , отколкото да даде свои, а и техните идеи са насочени към мода, заимствани от списания, където само банята е с квадратурата на целия ни апартамент, докато моите са към  практичност и удобство.

# 19
  • Мнения: 8 999
Не слагай барплот в такова малко помещение, освен ако не го ползвате за трапезарийна маса.

# 20
  • Мнения: 950
Здравей maya, ще се включа и аз с моето обяснение ,но по принцип ти най добре трябва да го усетиш какво ти харесва /какви мебели /,трябва на вас да  ви е удобно .Като гледах проекта ми дойде идеята ,че ако можеше да се премести вратата на спалнята можеше, спалнята да се използва по рационално / а не разпределена на две/ а близо до кухненският бокс можеше да се сложи една разтегателна маса /за трапезна/ ,на стената 4,40 да се разположи секцията с телевизора /за да не е срещу светлината/ и ако е на въртяща платформа ще може да се гледа отвсякъде .Ако ти допада нещо подобно и се опиташ да си го представиш на място /може да стане нещо подобно/.Идеята за масата с механизъм също не е лошата /две в едно  smile3521 /. При мен също предстои скоро оправяне на апартамент и аз лично се заех с разпределението как ще ни е удобно и разместих някои малки стени и врати за да стане по-добре  newsm53 и реших да ползвам фирма която може да ми направи мебелите по мой проект и с желаните от мен плоскости .Например в спалнята ще използвам самият ъгъл за да направя ъглов гардероб висок до тавана ,вътре разпределен на две нива за закачалки а отстрани / ляво и дясно/ по една вратичка за друг вид дрехи /на рафтове / а отгоре може да се сложат две малки шкафчета /ако има повече багаж за прибиране/ . newsm78
Надявам се да съм помогнала /поне малко/  Embarassed
Да си направите апартамента с много желание ,да си го харесате и със здраве да си живеете в него.Много щастие да има в този нов ваш дом  newsm51 newsm51 newsm51

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 22:17 от sisa g

# 21
  • Мнения: 2 865
Имам идея за едно преустройство, но не мога да кача снимката, ако искаш ми прати е-мейл на лични да ти я изпратя.
Иначе като идея за малката спалня ми хрумва да се сложат по стените над леглото шкафове и етажерки, защото няма място за почти нищо. Същото може да се направи и в дневната, за да се оползотвори мястото над дивана например. Иначе меката мебел може да е такава, която да не е задължително долепена до стена, за да има повече варианти за разместване според ситуацията.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 10:54 от Arizona

# 22
  • Мнения: 84
Според мен е добра идея барплота. Кухнята е достатъчно голяма, но предполагам,че на долния ред ще наредите вградени ел. уреди - съдомиялна, пералня, фурна, хладилник и ще ти останат само горния ред шкафове, където да си подреждаш съдове, чаши, чинии и пр.
Барплота е добро решение, а е и функционално - ще можеш да си подреждаш много съдове, а и визуално ще отделя кухнята от хола.
Според мен е добра идеята ти за бар. Също и за малки апартаментчета, пространството трявба да се усвои оптимално - да не е претрупано, но да не е и лишено от удобни и полезни мебели.
Примерно, още една идея - в хола можете да си сложите красив ъглов диван, с механизъм и ракла под лежанката, където да приемаш гости с преспиване, а и да съхраняваш завивките за гости Wink

При нас положението беше горе - долу същото и мисля,че много добре се получи. Успех Wink

# 23
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Терасата е широка само 1,40(предполагам), така че ако имаш барплот+ място за минаване (поне 70см), ще имаш само място за мивката и хладилника да речем. Отсреща не можеш да сложиш нищо, защото е тясна терасата. Моето виждане е, да подредиш кухненските шкафове до външната стена,ще има място и на тясната страна да сложиш нещо.Така ще е и по-просторно. Тръбите за чиста вода ще минат в пода (дколкото разбрах стигат до началото на терасата), обратната вода иска наклон, но все ще  измислите откъде да мине.
Аз също мисля, че ще е най-добре диванът да е на стената 3,50, отсреща секцията с тв. Масата за хранене я виждам само сгъваема Rolling Eyes Друг вариант е да се храните на холната масичка, не е особено удобно, но поради липса на място, докато живеех при мама, го правих 10г.

Всъщност разбрах замисъла, като помислих малко doh Барплота ще отнеме от площта на хола, а на външната стена пак ще има шкафове? В този случай ми се струва съвсем невъзможно да сложиш и маса Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 16:10 от ljuboznatelna

# 24
  • Варна
  • Мнения: 912
Не исках да влияя на мнението ви с това, което до момента сме измислили, (все си мисля, че заради това, че споделихме идеите си с дизайнера, той не ни предложи нищо ново, а само визуализира идеите ни) затова пуснах празен чертеж, но сега ще се опитам да кача визуализациите, може те да ви вдъхновят за нови идеи.
П.П. много благодарности на всички, които са съпричастни и специални за sisa g за страхотните мили  пожелания   bouquet
кухня:
кухня
 


барплота ще е над мивката, (за да я скрие) но нещо не сме се доразбрали явно и затова го няма на картинката

трапезохол:  Confused

 
след това решихме да преместим вратата и в момента е  както е на чертежа

хол

хол2

спалня:
спалня1

спалня2

спалня3

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 23:34 от m_a_y_a

# 25
  • Мнения: 479
Харесва ми - ще е хубаво така да е изнесена мивката. И този висящ горен ред шкафове.
Не разбрах само как така са настанени тези 4ервени столчета до мивката newsm78

Според мен слабо място е това, че има прекалено много открити шкафове както в хола, така и  в спалнята. Така, както са празни стои елегантно и семпло, но като се настанят всички предмети отгоре.... Използвайте светли цветове и матови витрини, са да изглежда по-леко голямата секция на стената, но обезателно максимално я затворете с вратички.
Етажерката в спалнята също може да е по-затворена, а нощните шкафчета - по-височки.

Аспираторът също може да е малък, телескопичен и в шкаф.

Успех!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 912
Tези откритите изг...ци, както и щъркелите са по дизайнерско решение  Crazy Както казах, аз съм преди всичко практик  Blush Ясно ми е как се чисти прах от такива мебели и "не благодаря" . По-добре с вратичка, че може даже да си позволи човек и да не е изрядно подредено винаги.  Peace
Тези картинки представляват това, което сме измислили ние с мъжа ми като основа, а допълненията . . .  Laughing ясно е.

# 27
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
И на мен ми харесва така, по-добре не мога да го измисля (като разпределение) Grinning  Ясно , че сте решили да хапвате на холната маса Simple Smile Аз все разбрала, недоразбрала Blush Да ви е честито жилището!   bouquet

# 28
  • Варна
  • Мнения: 912
И на мен ми харесва така, по-добре не мога да го измисля (като разпределение) Grinning  Ясно , че сте решили да хапвате на холната маса Simple Smile Аз все разбрала, недоразбрала Blush Да ви е честито жилището!   bouquet
Не че сме го решили, но просто друго не измислихме и затова реших да попитам и във форума, но явно малката квадратура ограничава идеите на хората  Sad

# 29
  • Мнения: 5 178
Не е нужно да хапвате на холната масичка, просто трябва да си поръчате мебелите с височината на трапезарни такива. Ъгловия диван и висок ще е удобен, а при събирания спокойно ще може да сложиш няколко стола до трапезарната маса.
Ние решихме, че не е нужно да натъпчем стаята с мебели, пък и никой от нас не обича да стои на стол, това е наказание за гости Simple Smile Имам диван, и сгъваеми столове, които се вадят само когато е нужно.
Хола ви не се ли получава доста тъмен ? май има само прозорци зад кухненския бокс

# 30
  • Варна
  • Мнения: 912
Хола ви не се ли получава доста тъмен ? май има само прозорци зад кухненския бокс
Така е, ще компенсираме с електричество по някакъв начин.  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 5 178
А да и щях да ти кажа, че тези фасон-ски бар столчета само ще те спъват там между вратата и кухнята..
Бебока ти е много малък, но след 3м ще има нужда от пространство за паяка Simple Smile, а после ще иска място за вилнеене.. Това да си стои в детската и да си играе е хубаво, но няма нищо общо с реалността.. Честно казано аз не съм спокойна ако не ми е пред очите newsm32 smile3556

Общи условия

Активация на акаунт