Добър уролог извършващ литотрипсия във Варна

  • 4 264
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Налага ми се да ми бъде направена литотрипсия/разбиване на камък в бъбрека/ .Предложиха ми това да стане във Варна но не знам кой уролог да предпочета .Ако имате информация по въпроса моля споделете!

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Малко са уролозите във Варна, които одобряват този метод на разбиване на камък. Защо не отидеш при друг лекар за второ мнение?
По принцин една моя приятелка така си разби камъка и това го правеха в една частна клиника в Транспортна болница, но това беше преди 2 год., зная, че се изместиха някъде, но не зная къде точно.

# 2
  • Мнения: 45
Камъкът ми е около 18мм и е трудно да се разтвори по друг начин а ако Вие знаете такъв ще съм Ви много благодарна да го споделите.Кой лекар е правил литотрипсията на приятелката Ви и доволна ли е?Правила ли е тежки кризи след това?

# 3
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
В МЦ "Анимато". Намираше се във вътрешния двор на Транспортна болница - сега не зная къде е (мисля, че се измести на друго място). Това е телефон, който намерих от нета 052692391, но за по-сигурно провери на услуги 144 за Варна. Доктора, който работеше там мисля, че беше един, но не помня името му, а и приятелката ми е вече в чужбина и ще ми е по-трудно да я питам.
Помня само, че доста време й трябваше, за да се оправи от разбиването. Да не говорим с колко упойки и болкоуспокояващи я натъпкаха, от които имаше други последствия за нея.
По принцип това,което ми каза д-р Александър Хинев, при когото аз ходих, тъй като и аз имах малък камък, е в никакъв случай да не прибягвам до такова разбиване на камъчето.
Затова те съветвам да отидеш на второ мнение при друг лекар. Просто е много агресивен този метод и твърде болезнен.

# 4
  • Мнения: 45
Аз също нямам желание да ходя на литотрипсия но камъкът е доста голям и от медикаментозното лечение не се повлиява кой знае колко.Ходила съм на двама уролози назначавали са ми Роватинекс Цистон  Фармалит нео идр.но не успяхме да постигнем успех.Сега пия Уралит у-немски препарат целящ алкализиране на урината и разтваряне на уратни и уратно смесени камъни но не знаякакъв ще е ефекта и от него.За жалост уролозите не ми предложиха друга алтернатива.Вие  на каква терапия бяхте и какъв беше камъкът Ви.Готова съм на всякакво алтернативно лечение стига да има успех.Извинете за дългото ми писане и благодаря за отговорите Ви.

Общи условия

Активация на акаунт