Любимите ми рецепти с патладжани

  • 9 557
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Моята рецепта е за патладжани съхранени и консервирани за зимата.
Обелвате и нарязвате патладжаните на филийки (количеството им определяте вие), осолявате ги и ги оставяте да си пуснат сока (един такъв кафяво-черен). След това ги запържвате в много олио, пълните ги в буркани и стерилизирате 20 минути заради капачката. Запасват се много свежи и вкусни, стават за мезе на всякакво питие. 
Тези буркани съм ги правила, само че патладжаните като се изпържат, всяко парче преди да се сложи в буркана се потапя за секунда в оцет. Между редовете се редят парченца чесън.

# 31
  • Мнения: 533
Взимам два по едри патлажана и ги нарязвам на кръгли филии.Оцеждам ги от горчилката измивам и ги пържа от двете страни.След това залепвам две кръгчета едно за друго като между тях слагам извара с чесън , копър и счукани орехи  и ги панирам в брашно и яйце до златисто.Това са нашите вегинариански шницели.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето ги и мойте патладжанчета по рецептата на Тина- Рина. Hug

# 33
  • Мнения: 2 591
свеки ми е пратила 4-5 печени патладжана и така като гледам, май само на пастет мога да ги направя newsm78

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 576
свеки ми е пратила 4-5 печени патладжана и така като гледам, май само на пастет мога да ги направя newsm78
Може да ги направиш на салата с майонеза.
Друг вид салата е с печен пипер, чесън, олио и оцет.

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, всичко звучи невероятно вкусно! А аз само кьопоолу, мусака от патладжани и пържени ги правя....  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт