За нишестето в пюретата на Хип?

  • 1 553
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 122
Искам да попитам, когато не е изришно споменато че става въпрос за оризово нишесте, а пише само нишесте за пшенично такова ли иде реч. Не съм въвела глутен, реших че това ще стане поне на 8 навършени месеца и не ми се иска да объркам. Ей така си и въведох йогурт  Crazy- от недоглеждане. Сега чета внимателно- взела съм на Хип "Плодов десерт"- сок от ананас, ябълки, кайсии, праскови, ябълков и портокалов сок, водя, млян ориз, нишесте , витамин С и конкретно за него ми е питанката.

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
На етикета пише дали съдържа глутен или не Peace. Има едни малки надписчета , на които пише без доб.захар,без сгъстители,без глутен,без еди какво си. А портокаловия сок не те ли притеснява?Нали се въвежда след 1 год.възраст.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
http://www.hipp.ru/index.phtml?page=n4/n40/n110/&item_id=4403 тук пише същото като на етикета

# 3
  • Мнения: 2 908
Аз съм крайна и ще ти кажа мнението си,за което толкова много потребителки тук питат Twisted Evil-щом ползваш купешки пюрета ,трябва да си готова че никога няма да знаеш със сигурност дали това нишесте е наистина"модифицирано",както го пише.Някой ще каже-трябва да имаме доверие-ами и аз уж съм на това мнение,но все пак живеем в България Sad
И аз исках да питам:
А портокаловия сок не те ли притеснява?Нали се въвежда след 1 год.възраст.
?

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
 Афродита видях, че бебчетата ни са на една и съща възраст.Извинявайте за офф-а.
В пюрето е написано,че има портокалов сок,а се води като алерген и се препоръчва за над едногодишна възраст.

# 5
  • Мнения: 2 122
Благодаря на включилите се  Hug
Питанката ми беше за нишестето-пшенично ли е?  Wink

# 6
  • Мнения: 371
Питанката ми беше за нишестето-пшенично ли е?  Wink
Попитай производителите, ще ти отговорят най-точно...

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Благодаря на включилите се  Hug
Питанката ми беше за нишестето-пшенично ли е?  Wink

Нали пише,че е без глутен пюрето,спокойно го давай Peace

# 8
  • Мнения: 2 865
Благодаря на включилите се  Hug
Питанката ми беше за нишестето-пшенично ли е?  Wink

Нали пише,че е без глутен пюрето,спокойно го давай Peace

Точно така.
Сигурно е царевично (царевицата не съдържа глутен).
Ако погледнеш и нишестетата  които се продават по магазините има и царевични и пшенични.

# 9
  • Мнения: 2 908
Всички се надяваме да е царевично-това казах по-горе Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
Аз съм крайна и ще ти кажа мнението си,за което толкова много потребителки тук питат Twisted Evil-щом ползваш купешки пюрета ,трябва да си готова че никога няма да знаеш със сигурност дали това нишесте е наистина"модифицирано",както го пише.

нали знаеш, че "модифицирано нишесте" не означава, че е направено от генно-модифицирано зърно?

# 11
  • София
  • Мнения: 15 198
Наскоро пуснаха линкове към някакви други теми от близкото и далечно минало, в които  се обсъждаше, че понеже пък нишестето било царевично, т.е. от царевица, която пък вероятно е генно-модифицирана, значи.... сещаш се.
Аз не съм чак толоква параноична, де.  Но ако вземем да се взираме дали един вид всъщност не е пък генно-модифицирано това нишесте .........  ooooh!

# 12
  • Мнения: 27 524
Не бих се притеснявала чак толкова, детето ти е минало 6 месеца все пак.
Ако пише, че е без глутен, значи е така  Peace Указано е на етикета.

# 13
  • Мнения: 2 908
Аз съм крайна и ще ти кажа мнението си,за което толкова много потребителки тук питат Twisted Evil-щом ползваш купешки пюрета ,трябва да си готова че никога няма да знаеш със сигурност дали това нишесте е наистина"модифицирано",както го пише.

нали знаеш, че "модифицирано нишесте" не означава, че е направено от генно-модифицирано зърно?
Знам-или както казах съвсем точно-надявам се да знам-ти знаеш ли със сигурност?Мисля че ако сме чак толкова тъпи няма да пишем дори тук WinkПък между другото с този си въпрос почти ми набара професията-малко сбърка с него Wink

# 14
  • Мнения: 2 122
Не знаех, че въпроса ми ще предизвика размяна на такива реплики, наистина не е нужно да се отклоняваме от конкретиката- а именно, попитах, когато не е изришно упоменато какво е нишестето, за какво нишесте става въпрос. Ясно ми стана, че щом пише че е без глутен не е пшенично. Моля някой модератор да заключи темата- намерих отговора на въпроса си. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт