Може ли някой да даде съвет .

  • 10 026
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте мили мами.Моят проблем е следния.Имам три дечица.Най малкото е на две годинки.След ставане от сън не може да пази равновесие.Не може да се изправи а ако стане залита и пада на първата крачка.Това се случи три пъти за три месеца.Трае около три -четири часа.През това време е в съзнание дори е усмихнат но само лежи или се мъчи да се придвижи като лази.Иначе е от тези деца които не се спират на едно място.След консултация със специалисти направихме ЕЕГ но цитирам `поради несъдействие на пациента записа е изключително артефактен`.Направихме и скенер и ЯМР.В малкия мозък се вижда нещо.Ходихме при  пр.Бусарски.Според него е или възпаление или тумор.Но ако е второто не можело да се оперира защото било на много специфично място.Потърсихме и второ мнение   на Захаринов от Пирогов.Той ни успокои че може и да е нещо нормално да е стомахче което се е смъкнало във вентрикула.а пристъпите да са вид епилепсия.Доктора който прави ЯМР каза че в практиката си не е срещал такъв случай .Прегледал е учебниците но нямало нищо подобно на нашия.Извинете ме ако написаното от мен е малко объркано но просто не съм на себе си.След десет дни ще правим ЯМР с к.м.                                                         Въпроса ми към вас е на кого да покажа новите снимки на невролог или неврохирург.Има ли някоя мама с подобен случай като нашия.Дали подобни пристъпи са вид епилепсия.Знам че помагате на много мами със съвети така че предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 544
Здравей!Виж темата за епилепсия ,може би ще ти е от полза.Струва ми се,че там четох за подобен случай.Ако не друго,поне ще получиш полезно инфо за добър невролог към който да се обърнете!Дано е нещо безобидно!Желая ви късмет!

# 2
  • Мнения: 33
Прочела съм цялата тема .Там има подобен случай но пристъпа е траял 2-3 мин. а при нас е 3-4 часа.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
къде ще правиш ямр?
иди в софия - във военна болница са добри....
въобще потърси мнения на майки с туморни проблеми - те ще знаят къде се прави добро ямр!

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много съжалявам за това което се случва
за жалост стечението епилептични припадъци и находка не ми се вижда случайно и не се доверявай на идеята че всичко е ок и само да търсите невролог - за мен е необходимо да се разбере има ли нещо на снимките или не

дано все пак се окаже нещо дребно като проблем

п.п. дали проблема ескалира във времето?
пази старата снимка и я носи - да видите дали наховката е пораснала и въобще дали има изменение от преди

# 5
  • Мнения: 33
Посъветваха ме да го направя в русе.

# 6
  • Мнения: 672
Да. В Русе при д-р Джендова е добре. Тя прави ЯМР на децата с тумори в главата , които се лекуват във Варненската детска онкология. Всички те са много доволни от нея. Знам, че повечето от тези деца са оперирани в "Иван Рилски"- София. Може би не лошо да направиш консулт точно там. Дано наистина проблемът е дребен, но е хубаво да действаш бързо!

# 7
  • Мнения: 33
Точно там ходихме два пъти за последния месец.При пр.Бусарски.Но самия той не можа да прецени какво е и поиска  ново ЯМР с контрасно .А за находката двама доктори казаха че е твърде овална за да е тумор.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Точно там ходихме два пъти за последния месец.При пр.Бусарски.Но самия той не можа да прецени какво е и поиска  ново ЯМР с контрасно .А за находката двама доктори казаха че е твърде овална за да е тумор.

дано не е тумор! дано!
щом те съветват в русе - успех и пиши моля те какво са ти казали, ние ще стискаме палци!

# 9
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Здравей, мила, съжалявам за това, което ти се случва.Но, горе главата и само напред! Моето дете е с диагноза епилепсия и съм писала по темата, но понеже стана дума за добър невролог-препоръчвам ти проф.Романски от "Иван Рилски", ние сме ходили при него и съм доволна /и при нас трябваше да се изключи тумор като причина за симптомите/.Романски се занимава главно с разчитане на ЯМР и туморни образования, също така е и много добър неврохирург.При нас неговата помощ не се наложи, слава богу, но ни обърна внимание.
Дано инфото да ти от полза и пожелавам успех! Hug

# 10
  • Мнения: 3 540
Надявам се 2 ямр да е по точен ,защото ренгенолозите ще наблегнат на проблемното място.

Ние също правихме ямг и още 1 вия пътс контраст и въпреки това невролозите се съмняват в точноста на разчитането.
Пожелавам ви да се разбере какво е това образувание което толкова ви притеснява!И нека бъде безобидно. Praynig

# 11
  • Мнения: 33
Благодаря на всички които ми писаха.но като чета някои други теми във форума ме притесни и нещо друго.Досега си мислех че е нормално на 27 този месец ще навърши 2 год. а контактува с нас само с бебешки думички .Казва само мама.тати.кака.Иначе бърбори и пее постоянно но на бебешки.Когато иска нещо ни хваща за ръка и просто ни води.Това притеснително ли е.

# 12
  • Мнения: 190
Бих те посъветвал да направиш и консултация в клиниката за деца с онкохематологични заболявания в София.Според мен няма да е излишно,пък и е добре да отхвърлиш всички неблагоприятни диагнози.
 Това е линк на болницата управител проф.Бобев.
 http://bg.sbaldohz.com/

# 13
  • Мнения: 3 540
За говора още е рано да се притесняваш,важно е да се направи точен разчет на ямр.И тогава ще решите какво и как. Hug

# 14
Може ли някой да ми даде телефоните на неврохирурзите Бусарски и Романски?
Благодаря предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт