Кога взимате децата си от ясла?

  • 1 852
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 672
В детската градина на племенника ми дори са правили забележка на снаха ми, че го взимала след 17,30ч Twisted Evil #Cussing out.
Че до кога им е рабтното време на държавните ясли и градини? newsm78

Яслите, както и обединените детски заведения, както и детските градини имат едно и също работно време:  от 7 до 19 часаNaughty

Това се отнася за всички държавни и общински ясли, детски градини и обединени детски заведения.  Peace
Благодаря ти Hug

# 16
  • Мнения: 728
Синът ми тръгна на ясла на 10.09. Първия ден стоя час и малко, взех го в 10:00ч. Вчера и днес го оставих до 11:00ч. Планирам утре и в петък да го взема след като обядват, т.е. към 12ч. Предвидила съм си месец отпуска, преди да се върна на работа точно с тази цел.

И при нас е така, само дето аз съм си предвидила малко по-дълга отпуска - незнам колко време ще се адаптира детето.
Днес е третия ден и не отиде, понеже е със сополи вече  ooooh!

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Големият съм го взимала от ясла около 17.30ч. , хем да си поиграе, хем да не остава едно от последните деца. Състезанието май е м/у децата - кой ще приберат най-рано.
От градина пак съм го взимала най-късно до 18ч.
Взимала съм го и по-рано, веднага след закуската и той ми се е карал, че неможел да си поиграе...няма угодия  Crazy

# 18
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Обикновено вземам Иван от ясла около 18ч. Днес стигнах чак 18,20 и това при положение, че имам разрешение от шефа да излизам половин час преди края на работното ми време.... Да посмее някоя леля да ми се кара, че отивам късно ще разбере какво значи гневна майка  Mr. Green

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Тери тръгва другата седмица.В началото ще я вземам наобяд,после към 16 часа,а като тръгна на работа/след месец/след 18 часа.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  При нас масово децата се вземат около 18 часа,ходила съм и към 18:50 и все още е имало дечица.Никога,никой не ми е направил забележка и не се е опитвал да ми намекне за по-ранно взимане.Аз съм на работа от 9:00 и ги водя към 8:15,баща им е до 17:00,така че в повечето случаи успява в 18 часа да ги вземе.Понякога обаче ги вземам аз и тогава стоят почти до края на работното време на градината. Peace

# 21
  • Мнения: 47 963
жена от нашия вход ги взима в 17,30, а аз се прибирам след 18,30
предпочитам този варинат след няколкомесечно тичане и на двама ни и оставане на децата последни, защото в нашата детска си тръгват в 17, 45 и е неприятно за децата да са самички и последни до 18, 30 когато ние с баща им едва успяваме да стигнем до детската
когато съм имала възможност преди да започна работа си ги везимах в 16,30, за мен е най- добре така, ама не винаги става
водим ги в 8, 30

# 22
  • Мнения: 1 044
Докарват ми го с бусче в 17.30 пред работата.

# 23
  • Мнения: 368
От 16.30 до 17.00часа

# 24
  • София
  • Мнения: 6 246
Вече е само до обяд, тъй като аз съм вече в майчинство и искам да прекарвам време и с него.
Но докато ходех на работа го взимах към 6-6 и нещо (освен когато шефката ме задържи, което често се случваше Close, 6:30 - до тогава работи градината).

# 25
  • sofia
  • Мнения: 482
Винаги горкото е било последно - към 18.15 сме там - или аз или мъжа ми. На работа съм до 5.30, тръгвам след 10 минути, и макар че работата ми е на по-малко от 3 км, с кола съм, задръстването не прощава.

По принцип децата са готови за взимане в 4.30 - незнам как така всички дечица имат баби или бавачки на разположение, добре е ако работното ми време беше до 5, но са рядкост такива фирми. Но, както и да е. Така изкарахме яслата, сега продължаваме в градина - положението май пак ще е същото.

А относно "късното" взимане - в началото и аз и мъжа ми се чудехме и маехме как така към 6 часа тя е последна, дори се извинявахме на учителките, но те и двете ни успокояваха, че знаят че сме на работа и да не се притесняваме изобщо, официалното раб време е до 19 часа - тя е в държавно ОДЗ.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 12:29 от emi_bademi

# 26
  • Мнения: 489
 Заради този проблем, ще напусна работа си, за да започна някъде по- наблизо. Особенно в София е голям проблем с придвижването и големите разтояния. Затова трябва да направя компромис... Мъжът ми често е в командировки, затова аз трябва да взимам и водя малкия на ясла.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 23:19 от DEZIRELA

# 27
  • Мнения: 1 233
Ами все още я вземам на обяд, понеже е в адаптивен период. Но като тръгна на работа към 6 ще е, до 5,30 съм на работа.

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 631
На нас ни казаха, че яслата /държавна/ работи до 6.30. Ние го взимаме към 5.30, обикновено е с още едно момиченце само. Няколко пъти една от лелите ми намекна да го взимам по-рано, уж да не скучаел сам, но съм сигурна, че самата тя иска да си иде по-рано, та затова.
ПРиятелката ми е учителка в детска градина в Търново. Тях ги задължават, дори да няма деца ! да стоят до края на работното време. А тук в Ямбол не е така. Още щом изпратят последното дете и си тръгват.

Общи условия

Активация на акаунт