може ли аки за изследване за ясла...

  • 3 703
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: X
здравейте,може ли например днес следобед да взема аки, и да занесем утре за изследване.понеже не знам точно утре сутрин дали ще се изака.вие как правихте?

# 1
  • Мнения: 6 155
На мен ми казаха, че може и вечерта да взема.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 172
Може, взехме го на единия ден следобяд и го занесохме на следващия ден сутринта.
Доколкото знам това няма значение, защото така или иначе и там акитата престояват за някакъв период, след който ги изследват за наличието на конкретни микроорганизми. Поради тази причина някои от изследванията за ясла и градина стават готови след 3-4 дни.

# 3
  • Мнения: X
благодаря,даже вече се изака и аз отделих мъничко за проба.стискайте палци,утре да мога и да взема и урина.че е на 1г.5м. и не пишкаме още в гърне.

# 4
  • Мнения: 984
ако не успееш да вземеш урина, сложи малко памуче в памперса и после го изтискай в чашка, не изследват за бактерии в урината и не трябва да е стерилна, така че няма проблем

# 5
  • Мнения: X
сигурна ли си? от къде заеш какво се изследва? понеже нашата лекарка казва ,че така се замърсява

# 6
  • Мнения: 773
Аз и урина сутрешна няма да мога да дам. Сутринта като станахме вече се беше изпишкал, а после сума ти време не искаше. Сега татко му го дебне и ще я занесат, стига да я искат. То и без това през нощта изпива по литър чай, така, че тя сутрешната понякога му е по разредена от тази следобед. А днес си го връщаме на баба му, щото тук утре няма кой да го гледа.

# 7
  • Мнения: 5 393
Акото може и от предния ден,стига да го съхраняваш в хладилник.
За урината-може и с памуче, защото не изискват  стерилна урина.
Продават се в аптеките специални колектори за вземане на урина, ако все пак се притесняваш да ползваш памуче.Има и за момченца и за момиченца.(със сигурност за момченца де, за момичета не съм 100% сигурна, но би трябвало)

# 8
  • Мнения: 773
Тази урина която сега искат за детската градина не е нужно да е стерилна. Затова преспокойно може да се вземе от памук.

# 9
  • Мнения: 984
сигурна ли си? от къде заеш какво се изследва? понеже нашата лекарка казва ,че така се замърсява
smile3521

# 10
  • Мнения: 4 841
Ако те притеснява памучето, купи от аптеката колектор - има и за момиченца, и за момченца  Peace

# 11
  • Мнения: 1 172
ако не успееш да вземеш урина, сложи малко памуче в памперса и после го изтискай в чашка, не изследват за бактерии в урината и не трябва да е стерилна, така че няма проблем
В Лабораториите на Цибалаб продават специални приспособления за вземане на урина. Не знам обаче дали има разлика между тези за момченца и тези за момиченца. Аз така съм вземала урина, когато синът ми все още ползваше памперс. Няма памучета, няма нужда от дебнене и кандардисване да се изпишка в определен момент на определено място. Попитай и в аптеките, вероятно и там продават подобни улеснения.

# 12
  • Мнения: 5 362
Да,може.
На нас ни раздодаха в петък вечерта едни контейнерчета за акото и казаха - когато се изака през почивните дни,без значение.В понеделник сутрин да си го носим.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина свърши работата следобяда, сложих го в хладилника и го занесохме на другата сутрин.

# 14
  • Мнения: 6 039
цяла тема с подобен въпрос?
нужно ли е?
тук не трябва да се сподели опит, от който да си извадиш изводи!
личен лекар нямате ли?

# 15
  • Мнения: 44
Ако го съхраняваш в хладилника няма проблем Peace

# 16
  • Мнения: X
Имам личен лекар,но ако не желаеш  да отговориш не се нервирай.форумът е за това за да питаме и да обменяме мнения. благодаря за отговорите.

# 17
  • Мнения: 6 039
Имам личен лекар,но ако не желаеш  да отговориш не се нервирай.форумът е за това за да питаме и да обменяме мнения. благодаря за отговорите.

нервна ли изгледжам?

# 18
  • София
  • Мнения: 558
нервна ли изгледжам?


На снимката си по-скоро тъжна.... newsm53

# 19
  • Мнения: 6 039
по-скоро умна Mr. Green

# 20
  • Мнения: 127
Може,но сложи шишенцето в хладилника за през вечерта. Joy

Общи условия

Активация на акаунт