От страх някой да пропусне....за Бога, не отминавайте

  • 11 010
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 978
какво да ви кажа  имах не леко раждане 12 часа бях обиждана и влачена защото неможех да отида сама до родилна зала една акушерка постоянно ми повтаряше каква лигла съм и т.п.но въпреки всичко съм безкрайно благодарна че сме живи и здрави и ако се реша за второ бебче пак там ще отида да раждам

Извинявай, на кого си благодарна за това отношение...??

Радвам се, че всичко е минало и сте здрави с бебо, но мисля, че в случая ртябва да си благодарна само на себе си, че си устояла на всичките тези мъки и обиди!!!

И ще родиш пак там??? Е, това не го разбирам- честно!!!

# 46
  • Мнения: 1 072
Нямам думи  #Cussing out
Наистина...
Милите момичета, които нямат избор.

# 47
  • Мнения: 498
лелеееееееееее
и аз си мислех че съм изживяла ужаса на живота си, а като чета тука излиза, че трябва да съм доволна!
много мъчно ми става, че може да има такива мижитурки нещастни, които щъкат насам-натам по болниците и живота на хората зависи от тях!
истина е обаче че в такава ситуация жената не е особено способна да си търси правата и да се разправя и разни малки душици се възползват с пълна сила от този факт :twisted
ситуацията е много, много тъжна- надявам се само да не е безнадеждно загубена............

# 48
  • Мнения: 252
Здравейте, много ми е мъчно че това наистина се случва в нашата "прекрасна и загрижена" за бъдещето си страна.
Аз също мога да разкажа за подобни случаи в града в които раждах - В.Търново. При нас има един велик АГ специалист които сигурно е изродил повече от половината община,  незнам дали е редно да спомена името му!
  Всички се натискат да раждат при него плащат луди пари и какво ли още не - ако се случи да раждаш а той не е на работа (а си си платила) трябва някой да отиде да го вземе(живее в едно близко село до града), но ако случайно това стане нощем няма начин да го закараш в болницата платил не платил това е положението. При него секцио например няма може да свика екип само ако вече си заминаваш и това е абсолятно сериозно. Когато аз отидох да раждам имаше една жена беше на 35 год. с първо дете, бебето беше доста голямо. Тя беше в предродилна повече от 48 часа въпросният лекар през цялото време и обясняваше че няма да я срежи въпреки всичко (жената просто не знаеше къде се намчира вече от болка от умора) тя трябвало да усети каква е тръпката на естественото раждане.Стоях на съседното легло и не можех да повярвам какви ги приказва тоя нещастник идеше ми да стана и да му разбия главата със стойката на системата. В крайна сметка жената роди с форцепс и страхотни разкъсвания.
За съжаление тя не е единственият случай - моя позната роди отново при него (след като си беше платила) , бебето също беше много голяма а тя горкат от земята едва се виждаше. Ходеше при него на консултации по време на бременноста и той прлез цялото време и казваше че няма да я мъчи, че нямало начин това голямо бебе да се роди по естествен начи ще я срежи и всичко щяло да бъде наред. Дойде момента да роди - след два дена и половина мъки (през които естествено не я срязаха) се роди здраво и хубаво бебе - да и е живо и здраво, само че майка му беше цялата синя в лицето от шамарите които е отнесла за да се свети - защото от болка и изтощение милата е припадала.
има още стотици такива случай, но за съжаление българите караме на принципа само да се отървем друго не ни интересува, че ще има други след нас майната им аз минах от там и те ще минат.Прави сте че няма осъден лекар и няма да има докъто седим и чакаме, това безобразие по бългалските болници трябва да спре, но за съжаление това няма да стане от само себе си.Трябва да се направи нещо - ако сами не се погрижем за себе си, ако сами не си помогнем, никой не може да ни помогне!
Затова майки бъдещи и настоящи търсете правата си не позволявайте да се гаврят с вас - ние не го заслужаваме!

Моето раждане беше леко и благодаря на господ без никакви усложнения - на никого не съм плащала и когато се навием да имаме още един бебок пак няма да платя - това се грешни пари откъде на къде трябва да плащаме - всички трябва да си вършат работата съвестно и професионално - те са лекари а не свинари (че те в някои свинеферми имат по-добро отношени отколкото в АГ отделенията - прасетата се приспиват преди да бъдат убити и какво ли още не). Това зависи само от нас от никой друг!!!! Не мълчете и не навеждайте глава!

 

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Не премълчавайте имената на такива т.н. лекари.
Колкото повече бъдещи майки знаят толкова по-добре.

# 50
  • Мнения: 2 978
................тя трябвало да усети каква е тръпката на естественото раждане

От къде на къде мъж ще го казва това на една жена.... Thinking

Много ми е чудно, той кога разбра каква е тръпката от това изживяване?

 От изживяването да се гаврят с теб, от изживяната болка и всичко останало?

# 51
  • Мнения: 353
За дядо Хаджирадев ли иде реч,мило майче?(Лиорена,ти като феникс се възроди Hug отново).
След като е изродил половината община и му плащат луди пари,значи има защо Wink!И откога трябва да се съдят гинеколози,които отказват секцио по  желание?Нали за тази прищявка си има частни АГ клиники!

# 52
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз не мисля, че условията са такива само в БУргас. ТОва е в ЦЯЛА БГ!
НЕ говорим за частни клиники дето си плащах 1000лв и нагоре и евентуално имаш условия.
ГОворим за обикновените държавни родилни домове... всичките са с лоши услови /не говорим за ВИП стаите/ и на всякъде има и добри специалисти вършещи си съвестно работата и имърши, дето не бива да се наричат доктори!

# 53
  • Мнения: 14 133
Да, така е има множество нищожества, на които мястото не им е в медицинските среди.

# 54
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не премълчавайте имената на такива т.н. лекари.
Колкото повече бъдещи майки знаят толкова по-добре.

# 55
  • Мнения: 4 546
 #Shocked #Shocked #Shocked
направо ми настръхна косата. че е ужасно в АГ-то в бургас съм чувала, но такива подробности не знаех  ooooh!
иначе някой пита дали само на 1 място можеш да раждаш в лбургас. доколкото знам - ДА! разбира се, във всяка клиника има кабинет АГ , но то си е само кабинет. частна  клиника има само 1 гинекологична. не знам дали можеш да родиш там, но за нищо на света не бих отишла в нея дори само на преглед. чувала съм само лоши неща за нея. впрочем, тя е същата, за която скоро се говори по ТВ - че лекарят учил сина си и замалко 2 жени не умрели.
като си помисля, че един ден и аз в АГ-то ще трябва да ходя  ooooh!

# 56
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Господи..... нямам думи за всички тези историй а сигурно са още хиляди
просто не знам какво да кажа  #Cussing out
наистина трябва да се направи нещо по въпроса

# 57
  • Мнения: 1 809
И откога трябва да се съдят гинеколози,които отказват секцио по  желание?Нали за тази прищявка си има частни АГ клиники!
Не става дума изобщо за  "по  желание" ,а за секцио по мед причини (голямо бебе, следствие на което множество разкъсвания или припадъци...) Върни се на мнението на ralid и го прочети пак  Peace

п.п.Liorеna както и  mama kenga се възраждат непрекъснато  Flutter

# 58
  • Мнения: 252
да за Хаджито става въпрос а се натискат да раждат при него защото всички други са или алкохолици (като йорданов например) или ти взимат всичко ценно по теб (като цонева например) а и всяка бъдеща майка се надява че точно на нея това няма да се случи. а и има разлика между секцио по желание и секцио когато се налага

# 59
  • Мнения: 353
За разлика от теб,Doll_,знам какви са показанията  за Цезарево сечение(само голям плод не е показание-виж пелвио-фетална диспропорция е,дано не съм те разочаровала Tired).

Общи условия

Активация на акаунт