Какво да очаквам при захранване?

  • 1 852
  • 9
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Здравейте!
Реших вече да захранвам беба и се чудя какви реакции да очаквам. Алергичните реакции само като кожни обриви ли се проявяват или има и друго? За какво друго да следя? Знам че може да има разстройство, колики. Реших да започна с картофено пюре. Приемам всякакви съвети и мнения  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 672
при нас засега няма никакви странични ефекти от захранването и дано да нямаме за напред



# 2
  • Мнения: 3 695
Как да разпознаем и да избегнем хранителните алергии?

Повечето експерти препоръчват да започнете захранването с еднокомпонентна храна и да въвеждате новите храни при поне едноседмичен интервал, особено ако бебето не е навършило 6 месеца ( по принцип не се препоръчва захранване преди 6 месеца), или има фамилна обремененост към хранителни алергии. Въвеждайки храните по този начин вие ще знаете коя храна е „виновникът”, ако има алергична реакция. Според Американската Академия по Алергии, Астма и Имунология средно 2-4 % от децата дават алергични реакции към определени храни.
Ето някои признаци, по които може да разпознаете алергичната реакция:
•   подпухване, отделяне на газове
•   обрив (например грапав обрив по лицето), екземи, уртикарии
•   хрема, запушен нос, перманентни симптоми на настинка
•   червени сърбящи очи, подути клепачи, тъмни кръгове под очите
•   диария, слузести изпражнения, чревно разстройство
•   червен обрив около ануса
•   опако, нервно, раздразнително поведение, колики
•   повръщане или повишено слюноотделяне
•   астма
•   ушни инфекции
•   слабо наддаване на тегло в следствие на лошо усвояване на храната

Според Американската Академия по алергия, астма и имунология 6 храни са причина за хранителните алергии при децата: краве мляко, яйца, фъстъци, пшеница, соя и ядките (от дърво-орехи и пр.). Други алергизиращи храни са свинско месо, риба и ракообразни животни (стриди, раци и пр.), портокали и други цитрусови плодове, меки семкови плодове, шоколад, домати, царевица, както и хранителните добавки.


Източник: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20666.0
Има още много полезна информация в библиотеката на подфорум Кърмене: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Успех!  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Благодаря  Peace
Дано да няма проблеми

# 4
  • Мнения: 90
Очаквай ЗАПЕК!!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 504
Еми може пък нищо от горенаписаните неща да не ти се случи...при нас нямаше нито запек, нито разстройство, нито пъпки...може би трябва да очакваш кисела физиономия...Simple Smile)намазана муцунка..., смешен опит да цока лъжицата, учудени очички....Не бързай с увеличиване на количествата, не гони норми и т.н....в началото по 1 2 3 лъжички, колкото да опита новата храна, после бебчето само ще ти подскаже кое му харесва и кое не...Ние за 3 седмици стигнахме 1/2 от бурканчетата на ХИП-125 гр, сега вече след 1,5 месеца ядем по цяло пюре. .Аз почнах с плодови пюрета...така си се бях подготвила за запичащите зеленчуци...и редувах разхлабващо пюре със запичащо пюре...така, че реално бебка нито е имала запек, нито пък разстройство..Сега като се замисля, може би най-малко бебка се мръщи на оризовата каша с кърма или поне си личеше, че й харесва...На една лекция на "9 месеца" казаха, че зеленчуците засищат повече и дадоха следния пример...ако изядеш една ябълка, ще се заситиш временно, но ще си останеш гладен, но пък ако изядеш 1 картоф ще си се наядеш...аз затова и почнах с плодово пюре. И определено вече от опит мога да кажа, че зеленчуковото пюре я засища мн.повече отколкото плодовото....Та успех в захранването...е понякога е изнервящо, като виждаш, че бебчо не иска и да вкуси предлаганото ново ядене...ама пък за никъде не бързаме...имала съм дни в които сме си карали и само на кърма...не съм я насилвала никога...колкото иска толкова..сега след 1,5 м захранване...сама си търси пюрето ..пюретата ги давам горе долу по едно и също време и определено я виждам как чака да се поява с бурканчето..Simple SmileТа бебето ще те води:))

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
хи хи хи хи очаквай наистина кисела или поне озадачена муцунка  Joy
и не се чуди, ако бебчо отказва зеленчуци и иска само сладки неща.

# 7
  • Мнения: 872
От 10 дни и ние се захранваме.Наистина има кисели физиономии  Laughing , но поне с лъжицата няма проблем,много бързо свикна с нея  Simple Smile.Обаче получи страхотен запек,а и как мирише  Close .Дадох тиква,от три дни давам круша,домашно приготвена - никакъв ефект,само термометъра помага.Кажете какво друго разхлабващо да й дам.Мисля да пробвам с пюре от синя слива  Thinking.Не смея да давам оризова каша,защото съвсем ще се запече

# 8
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
По принцип разхлабващи са:
карфиол
тиквички
спанак
круши
череши
грозде
сини сливи
овес
трици
зелен фасул
домати
грах
Според мен за вас е подходящо круша и тиквички. Защо не направиш една манджа с кърма и тиквички, моето момче много я харесаше.

# 9
  • Мнения: 872
Уф, и това ще пробвам.Направо се чудя как могат да й харесват такива гадости като картоф с кърма(опитах го - няма никакъв вкус),а да се назлъндисва на тиквата,пък крушата я яде само ако е смесена с АМ.

Общи условия

Активация на акаунт