Крем-пита (стъпка по стъпка)

  • 64 338
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Действително ли са толкова по рецепта? newsm78

Да, толкова са.
Учудвам се, че си успяла с 5 супени лъжици да ги разбиеш, но явно става.

Първо разбивам белтъците само с щипката сол и като се посгъстят добавям захарта лъжица по лъжица. Grinning


# 46
  • Мнения: 2 381
Тази крем-пита си я спомням от детството.На моя приятелка майка й правеше такава.Благодаря за рецептата, Кампари (по Сопранов)  bouquetСкоро ще пробвам и аз Peace

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Изглежда страхотно  Peace!
Определено ще се пробвам и аз да я приготвя Simple Smile.

# 48
  • Мнения: 8 242
Туй го правих снощи - мъж ми отначало гледаше малко с подозрително като се прибра.. Обаче след 3тото парче каза "Яката работа  Mr. Green".
Чудничка рецепта, много благодарим  Hug

# 49
  • Мнения: 1 786
Това е нещо разкошно. Рецептата я имам, макар и с малки разлики, от едно тв предаване по Канал 1 на Анелия Нунева. По нейната рецепта кремът не се разстила върху изпечените кори, а трябва да влезе между тях, за което тавичката се раздрусва. Който обича сладкиши с крем, ще остане очарован от този вкус.
Кампари, благодаря за припомнената рецепта   bouquet

ПП: Някой от по-дълго живелите  да си спомня за едни закуски от преди има-няма 15-20 години? Laughing
Обожавах ги като дете. Кремки. Доколкото си спомням тестото сигурно ще да е било многолистно, а кремът вътре беше лимонено-жълт. Разкошотия си бяха. Ще пусна отделна тема, че живо ме интересува тази рецепта.

# 50
  • Мнения: 2 381
Току-що сложих крем-питата в хладилника да се охлади.Нямам търпение да я опитам Crazy
Вместо 5, използвах 3 яйца.

# 51
  • Мнения: 3 034
днес се мятам да я правя и аз  Grinning после ще докладвам  Peace

# 52
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
Леле,момичета лигите ми потекоха!
Просто няма начин и аз ще я правя утре Mr. Green

# 53
  • Varna
  • Мнения: 191
И аз да се похваля, че пробвах рецептата - страхотно; нямаше време за чинии, директно от тавата се изяде! Благодаря за идеята, а със сигурност следващия път ще се импровизира върху дадената идея  Wink

# 54
  • Мнения: 2 123
кампари, благодаря за рецептата. Днес я направих със следните промени: препечените с масло кори залях с вода с кафява захар, вместо ванилия сложих есенция ром, към крема добавих стафиди, а белтъчнат азаливка я направих от 7 белтъка  /бяха ми останали/и 10 лъжици захар:roll:
На вкус се получава нещо като млечна баница - по вкус ана съпруга ми.  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 537
Здравейте, аз както обещах я правих още преди 10-тина дена и ви обещах снимки....но нямах интернет и ей ме сега. Питата много ни хареса, на мен специално много ми прилича на млечна баница и ми допада повече като за закуска, но ако се направи с блат отдолу или със бисквитки ,тогава си става като торта и другия път ще я направя така.Втората снимка ми стана за съжаление размазана ,и  попрепекох отгоре, че исках с лека коричка.
Благодаря пак за рецептата  bouquet
  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 2 671
Запис за рецептата, че да не я търся утре  Crazy изглежда страхотно, точно моят тип десерти - с мнооого крем  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 2 671
Такаааа... една крем-пита успях да изгоря 3 пъти  Crazy и корите едва ги спасих, и кремът се захвана, а накрая и белтъците покафеняха доста  Rolling Eyes
ама се яде, де.
Бележките ми за следващия път:
- максимум 7 с.л. захар в белтъците  /сложих 10 и беше твърде сладко/
- никакво брашно няма да използвам вече - изобщо не се сгъсти кремът, та се наложи да сложа натурално нишесте /поради което и позагоря крема/. Ще използвам натурално нишесте.
- да внимавам ДА НЕ ЗАГАРЯМ нищо!!!

А вкусът е супер!   bouquet за рецептата!

# 58
  • Мнения: X
Такаааа... една крем-пита успях да изгоря 3 пъти  Crazy и корите едва ги спасих, и кремът се захвана, а накрая и белтъците покафеняха доста  Rolling Eyes

 hahaha



А вкусът е супер!   bouquet за рецептата!

Значи и загоряла пак става за ядене! Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 2 671
Aaaa, става-става! Щом и бележки за следващия път съм си взела  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт