Помощ......децата какво ще ядат

  • 2 703
  • 31
  •   1
Отговори
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Здравейте Мили майки и татковци!!!!!!
Имам един проблем всеки божи ден!!!!
Яденето за големите добре......Но малките какво...... newsm78
Синовете ми са на 8 и на 5 и 1/2 и все им се ядат спагети.... пържени картофки....сандвичи....
Но не може така всеки ден трябва да се ядат и други неща.... Naughty
Вие какво готвите на вашите деца?????  chef  chef

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 12:58 от Ellypr

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Спагети, пържени картофки и сандвичи  Mr. Green това са любимите храни на всички деца, не само на твоите сладури, а бих добавила , че моите също така наблягат и на палачинки, домашна баница, пица ........Laughing
Понякога хапват супа, понякога не.
Обичат пилешко месо - с ориз, със зеле, със бял сос (правя сметанов със топено сирене)
Пилешки шишчета, фиренца, шунки
Бяла риба пане, таратор
Хапват също мусака, понякога не
Салати - не  Naughty
Абе на настроение, особено голямата ми, виж малката (пу да не и е уроки) си хапва по-добре.

# 2
  • Мнения: 481
Моят големия - един ден яде само месото от яденето, а на другия ден - картофите. Всеки ден е на настроения. Много обича ориз - пълнени чушки яде по 3. Но иначе и той е на филийки. Обича снежанка. И всички вредни боклуци - чипс, вафли, кроасани, корнфлейкс и др.
И кайма - кюфтета или нещо подобно - аз му слагам сос, но той го отбягва.

# 3
  • Мнения: 5 362
Калина обожава супите.Гледам през 2-3 дни да й готвя някаква.
Яденета също яде без боб,леща,грах,абе всякакви бобови.
Месо не яде-дъвче,дъвче и плюе.Обича много риба.И всичко с кайма.

# 4
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Например за вечеря им правих
Панирани пилешки хапки с гарнитура от ориз и салата домати краставици... newsm74
И малкия веднага възкликна:
-Мами, пък аз искам омлет....
Накрая пак яде малко ...ама много малко.. Thinking
Големия за сметка но това си изяде всичко Peace Peace

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 12:58 от Ellypr

# 5
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Дудинка
благодаря че се разписа първа в новата тема!!! Hug
Но и моите нещат да видят салати а са толкова полезни newsm78
Какво ще ги правим тия хора????

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 12:58 от Ellypr

# 6
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Ted Ka
Ще взема да им сготвя някоя супичка още повече че взе да застудява може и да похапнат с удоволствие............Мммммммммммм

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 12:58 от Ellypr

# 7
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Скъпата
И ние сме същите първи на сладките неща
круасан....ммммм..чипсче...мммммммм..шоколадче..ммммм #2gunfire #Cussing out
И после що не ядяли.....
Thinking

# 8
  • Мнения: 4 496
За краставиците и тиквичките имам един трик-режа ги с формички за сладки,и децата ядат звездички,кръгчета,елхички...Или ги правя като хапки ,забодени с клечки за зъби-редувам краставичка,сирене,доматче,хляб... Mr. Green

# 9
  • Мнения: 444
Мойто дете яде всичко приготвено с ориз !!!
Салати - единствено краставичка с оцет и олио

# 10
  • София
  • Мнения: 3 108
С времето децата си променят вкусовете-  периодично наблюдавам как някое ядене, което преди са яли с неудоволствие, сега изведнъж решават, че много им харесва.  Simple Smile  Синът ми и дъщеря ми много обичат ориз, грах, леща, елда, картофи, тестени изделия (макарони и спагети), яйца, пилешко месо, телешки език, кюфтенца, баници, супи. Сред любимите им манджи са пилешки хапки с  ориз (ползвам опаковките с пилешки шишчета и ги варя с ориз), мусака, пилешка супа, пилешки бутчета на фурна, спагети и макарони във всякакви разновидности, пълнени канелони на фурна (канелоните са разновидност на италианската паста, като тръбички са, пълнят се с кайма и зеленчуци), варена елда (гречка) с масло, картофи с доматен сос, обикновен бял ориз с подправки или със спанак, варен телешки език. Готвя и други неща, които не са им чак толкова любими, но ги ядат: мусака с тиквички, огретен с картофи, пилешки пържоли задушени на фурна с гъби, зелен фасул с доматен сос, гювеч, телешко варено.
Умират си за зелена салата, краставици и домати.

# 11
  • Мнения: 2 722
Много съм жестока, много съм крайна, обаче...ядат каквото има сготвено и сложено на масата. Това е положението у дома.
На когото не му харесва - да стои гладен.
Не сменям яденето и не давам право на избор.

Месо не яде-дъвче,дъвче и плюе.

В един момент и у дома месото ставаше на дъвка, обаче аз се изхитрих и го пасирам - ха познай соса на яденето с месо ли е или не е  Wink

Плодове и зеленчуци са на почит в менюто ни.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
И вкъщи се яде каквото сготвя. Рядко отказва готвено - иначе я оставям гладна и след час пристига да ми каже, че може и да хапне.

# 13
  • Мнения: 491
Бре, с това заглавие си помислих, че става въпрос за голям проблем.

А твоя не ми се вижда голям - просто трябва да решиш за себе си доколко ще защитаваш пред децата здравословното хранене. Виждам, че са големички.
Има трикове за това, как здравословната храна да изглежда апетитно и да е вкусна.
Има трикове за това, как на детето да се ограничи вредната храна.

Аз обожавам пържени картофи и спагети. Детето също ги обожава. Мъжът ми също. Така че си ги хапваме. Моята задача е да не е всеки ден и да разнообразявам менюто и с нещо здравословно, което да ни хареса толкова, колкото и гореизброените неща.

А ти защо отделяш 8 и 5 годишно дете от големите? За тях отделно ли приготвяш храна?
 

# 14
  • Мнения: 2 722
Jutoo , да ама при мен такова нещо като след час не съществува. Има часове за ядене и се спазват + - 15 минути. Който ял-ял, който не - има следващ час. Поправителни - наесен.
Според мен така се изграждат трайни хранителни навици.

Общи условия

Активация на акаунт