Какво според Вас означава майка фанатичка

  • 4 164
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 677
Няма фанатична майка -има загрижена майка.Всяка определя поведението си спрямо своето дете по свои критерии и никой няма право да ги оспорва,стига те да не застрашават живота на това дете.
Ти си решила ,че действията ти са най-добрите  за детето ти,значи си права и няма защо да се обвиняваш и да се сравняваш с другите.На въпросите и:
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец.- изварявах когато се сетя още от самото начало
2. Преварявам изворна вода на  - смятам да го правя до годинката- не съм я преварявала- давам такава от както стана на 3 месеца
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката- гладех всичко до 2-я месец- сега само бельо и намачкани връхни дрехи
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра.- слушам и изпълнявам само това ,което на мен ми хареса и с което съм съгласна
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон.- никога не съм забранявала контакти с бебето дори от първите дни
6. Не кърмя- кърмих малко,исках повече ,но нямаше- минах на АМ и това не ме е притеснявало особено
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си.- сутрешния му сън/на вашата възраст/ предпочитах да е на вън,а следобедния,който беше по-дълъг и досега е в неговото легло.Иначе всеки ден съм го извеждала- още от бебе,дори и за пет минути- без значение от времето
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник)- той си направи режим и аз се нагодих по него- мен също ме устройва и затова го спазваме и до днес
Ами това се сещам за сега.
Предварително благодаря за отговорите. Нямам против от всякакви мнения. Темата обхваща доста материал   Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 13:52 от vnd

# 76
  • Мнения: 8 242
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец. - Никога не съм изварявала.
2. Преварявам изворна вода на Devin - смятам да го правя до годинката - Не съм преварявала вода.
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката - Не гладя, освен ако не е необходимо, за да не стои като сдъвкано и изплюто .
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра. - Общо взето тя слуша мен и се съгласява.. Досега не съм имала забележки
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон. - Контактува си с деца откак се е родил.
6. Не кърмя - Кърмя на корем.
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си. - Стояли сме по 12 часа навън.. Напоследък по 5-6. Спи си в количката кат пич.
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник) - Не спазвам режим, яде и спи когато му се яде.

Майка фанатичка не съм.. Ама виж кърмачка-фанатичка може и да съм  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 77
  • Мнения: 410
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец.-Изварявах шишетата и това според мен си е ссвем нормално,не граничи с фанатизъм.
2. Преварявам изворна вода на Devin - смятам да го правя до годинката-Изворна вода дадох на дъщеря си чак след една годинка,до тогава изварявах чешмяна.
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката-Противна работа #Cussing out ама се налагаше.Гладех до към десетия месец.
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра.-От едното (ухо)влязло,от другото излязло.Детето само ти "казва" кога и какво да направиш.
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон.-Естествено ако са заразни,грипави или тем подобни,ги не ща близо до детето си Naughty,здрави ли са,заповядайте,тъкмо ще си отдъхна малко,докато гмечите детето   Mr. Green
6. Не кърмя-Кърмех докато имах,още ако имаше,още щях да дам(кърмих до 8 месец)
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си.-Хаймани,това е определението ни и до ден днешен Whistling Естествено вече се налага да се прибираме за спане,че количката стана тясна.
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник)Мойто маймун сама си изгради режим и по скоро аз се напасвах към нея,от колкото тя към определен режим.

И за завършек ще кажа,че дъщеря ми е на 2 годинки и съм горда с това ,че е едно здраво дете Hug

# 78
  • Мнения: 478
Съжалявам че не можах да се включа по-рано бебо не ме оставя на мира никнат поредните зъби и е ужас...
Както споменах в една друга тема - във вторник сме на преглед с бебо и ще разпитам пак педиатърката. Мисля, че всяко нещо трябва да има някаква граница преди да се превърне във вманиачаване и така да попречим за правилното развитие на детето. Затова се допитвам до много хора. Като се роди почти месец бяхме по английската система (когато иска яде) обаче мен взе да ме затруднява - да отида на лекар, до работата, имахме с мъжа ми среща с адвокат как да кажа час като не знам той кога ще яде? И затова се наложи да го сложа в график. Аз бях злоядо дете и се зарекох че никога няма да тъпча своето отроче а ще яде когато си иска но .. нещо не удържах на думата си. За щастие той свикна с графика и винаги надава вой да го сменям щом останат 5, 10 мин до ядене. Просто някой път и живота определя начин на отглеждане.
Иначе съм съгласна до някъде, че всяка майка знае как да гледа детето си (все пак има и изключения) .
А бебо го слушам за доста неща той сам ме насочва но не мисля че изцяло прав за всичко.

# 79
  • Мнения: 478
И аз мразя да гладя ама тия дрехи колкото и омекотител да слагам са твърди като картон и затова ги гладя  Sad

# 80
  • Мнения: 8 242
... Като се роди почти месец бяхме по английската система (когато иска яде) обаче мен взе да ме затруднява - да отида на лекар, до работата, имахме с мъжа ми среща с адвокат как да кажа час като не знам той кога ще яде? ...

Затова винаги си носех бебето с мен  Mr. Green Където и да ида - винаги съм била първо на негово разположение, после са останалите задачи. Това с графиците и дресирането хич, ама хич не ми допада  Rolling Eyes

И много и вярваш на таз педиатърка  Mr. Green не е хубаво така  Mr. Green Все пак те дават съвети по дебелите книги и най-вече общо за децата.. Не може да знае тънкостите при гледането на ТВОЕТО дете - веднъж месечно за 5 минути едва ли е възможно да го опознае толкова  Whistling

# 81
  • Мнения: 478
може би си права но все пак е медицинско лице аз питам ако отговора не ми допадне питам и другаде  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт